Den Helder – De bekende Helderse muzikant Jitse Bijpost is 1 januari onverwachts overleden. Hij stierf in Lahore (Malaysia) aan boord van zijn schip “Silent Wish”, in het bijzijn van zijn vrouw. Bijpost is 64 jaar geworden.
Met zijn vrouw Ellen de Waard en wat vrienden had hij oud en nieuw gevierd, maar omdat hij zich niet lekker voelde ging hij vroeg naar bed. De volgende morgen vond zijn echtgenote hem op de bank, hij was toen al overleden. Hij is vermoedelijk overleden aan een hartaanval.
Bijpost was al sinds de jaren zestig een bekend muzikant in Den Helder en speelde in veel bands, waaronder “The Black Devils” en “Shoreline”. Hij was een telg uit een muzikantenfamilie, zijn vader Creezy Eef hanteerde ook met overgave de drumsticks. Jitse had daarnaast ook nog een goede zangstem.
Met kermisband Shoreline bezocht hij in de periode 1976 tot en met 1991 menig zaal en café. Ook recent trad Bijpost nog op, maar een geplande tour en het nieuwe drumstel zal voor Jitse niet meer klinken.
Sixtiesfeest
Het geplande sixtiesfeest in Hotel Den Helder, dat op 21 april wordt gehouden met onder anderen de oude Black Devils, wordt gehouden ter ere en in nagedachtenis van Bijpost, zo heeft de organisatie inmiddels laten weten. “Zeker voor de jeugd van de jaren zestig is een idool heengegaan, want zo zagen wij toch onze Black Devils”, laat Koos Buis weten vanaf Bali. “Ik wens Ellen en de familie veel sterkte toe, ook denk ik namens al je oude fans!”
De foto is uit de beginfase van The Black Devils, gemaakt in 1964. Op de foto Leo Kerseboom, Willem Bijl, Theo Dokter, George Evers en rechts bovenin Jitse Bijpost. “Dit was de tweede bezetting van de band, Douwe v.d. Zee en W. de Vries waren al weg”, meldt Buis.
Geplaatst: maandag 2 januari, 13:59 uur - Laatste wijziging: maandag 2 januari om 14:17 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
rensmaag
2 januari 2012 at 14:15
In stilte eren wij.bedroeft en stil in mij.;
Peter
2 januari 2012 at 15:37
The silent wish is ending now. Jitse, bedankt voor de mooie jaren die we hebben mogen meemaken met Shoreline. Laatst je nog gezien tijdens een prinsenbal in Waarland met Bo, Robin en Willem. Oude tijden deden herleven. Ik wens de nabestaanden veel sterkte toe.
Robin de Ruiter
5 januari 2012 at 14:41
Hallo Peter,
Ja, dat was gigantisch schrikken van het overlijden van Jitse, dat verwachtte toch echt niemand?
Echter op het Prinsenbal in Waarlandwas hij er niet bij, toen zat Ijsbrand bvan Belleghem van Trio Paradise achter de potten en pannen.
Aangezien Ijs zijn vaste kompanen niet konden spelen die avond hebben we Bo en Willem gevraagd om die avond mee te spelen, met alle gezellige gevolgen van dien.
Ik hoop dat iedereen zich Jitse zal herinneren als de fijne en knotsgekke supermuzikant en met veel plezier aan de vele kapriolen die hij heeft uitgeehaald zal terugdenken!
stef cafe de ruif
2 januari 2012 at 20:51
Met ontsteltenis het nieuws over Jitse vernomen. Een van zijn laatste optredens tijdens de kermis in de Ruif. Gewldig was dat. wij wensen familie en vrienden heel veel sterkte met dit verlies. Stef en Katinka
Peter Stuijvenberg
2 januari 2012 at 22:07
Vanuit La Marina Spanje lazen wij het nieuws Jitse is niet meer , het was al een gemis in de muziekwereld , maar nu is hij begonnen aan een oneindige reis.familie en vrienden veel sterkte.
Leo en Lies
2 januari 2012 at 22:51
Een heel innige vriend is heengegaan , na een onstuinmig leven vol liefde voor zijn Ellen, Cindy ,Sam en Julia en zijn muziek
Pluu en Cor
3 januari 2012 at 02:44
Heel veel sterkte het was een prachtige man ,een rasartiest ,zo lief en gewoon
william
3 januari 2012 at 05:52
toen ik dit bericht hoorde ws ik wel even stil,ik wens de familie veel sterkte toe
Lena Schrijver
3 januari 2012 at 14:55
Hier ben ik even stil van vreselijk jitse rust zacht en de familie heel veel sterkte in deze moeilijke tijd
Ton Vendel
3 januari 2012 at 15:53
In 1991 nam ik de spreekwoordelijke stokjes over van Jitse.
Nu 2012 speel ik nog steeds met Shoreline en nog steeds als drummer,zanger.
Ik vond en vind het een enorme eer om de taak van Jitse voort te zetten.
Bedankt Jitse voor het gespreidde bedje waarin ik in 1991 terecht kwam.
Zonder Jitse was er ook geen Shoreline geweest.
Grt Ton Vendel
alina paul glerum
3 januari 2012 at 19:10
Langs deze weg wil ik de familie en zijn vrouw heel veel sterkte wensen je was eens op onze bruiloft 36 jaar geleden op 30 dec en alle jaren dacht ik aan die dag wel ik zal steeds aan je denken goede reis jongen, vriend.jitse rust zacht. fam glerum kos griekenland.
Henk Haanraads
4 januari 2012 at 01:06
Lieve mensen
Wat zal ik hem missen. Was al die jaren zijn gitarist in die gouden tijd.
Even iets rechtzetten!!! Peter schrijft dat ie hem nog gezien heeft in Waarland. Zeker teveel drank op gehad. Muzikanten zijn nou eenmaal vaak behang!!! Jits z’n laatste optreden was in Tuitjenhorn. Met de complimenten voor IJsbrand van Paradise, want die zat daar in Waarland namelijk te drummen!!!!! En hartaanval???? Echt weer kroegenpraat. Enfin…. De juiste info vind je op http://www.thechief.eu
Iedereen sterkte met dit grote verlies. The Chiefxxx
Henk de Boer
4 januari 2012 at 10:23
Vanuit Warmenhuizen Jitse een laatste groet van mijn.
Jitse wat heb ik altijd enorm genoten van jou als drummer.
Werkelijk je maakte er altijd een feest van, en juist daar houd ik zo van.
Ik als amateur drummer keek dan ook vaak van je op als je weer zat de drummen prachtig,en dan je stem wat zullen heel veel mensen die nu moeten missen.
Namens deze weg wil ik alle familie leden,vrienden, en oud bandleden concoleren met dit verlies.
Jitse bedankt voor alles en ik wens je een goede reis.
Henk de Boer
peter birekoven
4 januari 2012 at 10:36
alkmaar 3 januari ik hoor net van een man uit den helder.waar ik even mee sprak.dat jitse was overleden.dat kwam wel even aan.mijn vrouw en ik hadden nog op zijn boot in akersloot een borrel gedronken.toen kwam hij net terug uit frankrijk ook had jitse nog ingevallen bij de band .ik had hem lang niet meer gezien,maar zal hem toch missen.veel sterkte voor zijn vrouw en familie. peter en marian birekoven
Niels Smit
4 januari 2012 at 16:11
Vanmorgen de krant lezend zie ik het memoriam van Jitse.
Heb tijdens de kermissen in ‘t Zand enorm genoten van datgene waar hij goed in was, mensen vermaken met zijn drumkwaliteiten en zang.
En daarnaast natuurlijk zijn gevoel voor humor en streken.Kenmerkend vond ik altijd het stukje op de mondharmonica waarna we mochten gaan zuipen ( want dat zei tante altijd). De laatste keer dat ik Jitse mocht zien spelen was in Burgerbrug tijdens de Rimpelrock.
Het was als vanouds met inderdaad de blaren op zijn handen zoals de krant liet lezen.
En ook het riedeltje op de mondharmonica deed niets onder voor die van 30 jaar terug. Al moest wel de bril erbij om de juiste toonsoort erbij te zoeken. Jitse ook namens mij bedankt voor de mooie optredens mede door jou gemaakt door de jaren heen.
Bij deze wens ik familie, vrienden en natuurlijk Ellen sterkte en alle goeds voor de komende periode met het heengaan van Jitse.
Een Groet van mij. Niels Smit, ‘t Zand.
Marijke Trap
4 januari 2012 at 17:21
ik hoorde vanmorgen het bericht van mijn broer dat Jitse overleden was.
Je kunt het bijna niet geeloven. Ellen, ik weens jou heel veel sterkte, lieve meid ik denk heel veel aan jou en ik kende Jitse helaas niet zo goed, maar de
keren dat ik hem ontmoet heb zitten in mijn hart. Ik wens jou en de familie heel veel sterkte. Liefs Marijke
Jeroen Bruin
4 januari 2012 at 18:54
Ook wij hebben in Jits een muziek vriend verloren. afgelopen jaar hebben we heel wat leuke momenten meegemaakt met Jits en Ellen en toen Carola 40 werd heeft Jits nog wat nummertjes meegedrumd en natuurlijk zijn WHO’LL LOT OF SHAKING GOING ON vol hartstocht gezongen en gedrumd waarna s’nachts om half 4, Henk en Jits nog samen ; you got me singing the blues ; hebben gespeeld . gelukkig hebben we dit op de band staan en hebben we dus een prachtig aan denken aan Jits verder was hij voor ons van Z0-MAAR een enorme inspiratie op muziek gebied en spoorde ons aan om er vol van overtuiging tegen aan te gaan zoals hij dat deed..Jits bedankt voor je vriendschap , en Ellen en familie en vrienden heel veel sterkte met dit verlies van een groot muzikant en gezelligheids mens
we zullen je missen Jeroen en Carola Bruin
arie bruin puff waarland
5 januari 2012 at 02:45
Ellen gecondoleerd en veel sterkte met het verlies van Jitse .
Vroeger in HEERHUGOWAARD NOORD heel vaak de band geholpen met de spullen weer naar de bus te brengen Rocking four + een .En
later tijdens veel kermissen van de Muziek van SHORLINE GENOTEN
PRACHTIGE TYD GEWEEST.
Op veel te jonge leeftijd heeft een groot muzikant ons verlaten ,ben ook van zyn leeftijd en een geboren Waarlander.
Nogmaals veel sterkte om dit verlies te verwerken Ellen en familie
Frans Hamer
5 januari 2012 at 20:48
Jitse,net als een ieder die jou heeft gekend zal ik je missen.
Ellen en een ieder die deze man in zijn hart gesloten had:
veel sterkte met dit verlies.
Frans Hamer.
mina cevaal
6 januari 2012 at 13:51
familie en vrienden
heel veel stekte gewenst met het verlies van jitse
Anneke Hoogduin
7 januari 2012 at 00:31
Familie en vrienden,
heel veel sterkte gewenst met het verlies van Jits…
Simon Oud
7 januari 2012 at 17:02
Mensen zoals Jitse zijn ‘n lichtend voorbeeld
voor veel muzikanten die na hem actief muziek gingen maken. Ook ikzelf ben, mede dankzij Jitse, met het muziekantenvirus besmet geraakt, door te zien hoeveel plezier je met muziekmaken kunt hebben. Veel kermissen zouden zonder Jits veel saaier zijn geweest, sommigen zullen, als ze het boven in de lucht eens horen rommelen, nog wel eens om zich heen kijken of er geen drumstel naar beneden komt vallen….
Goeie reis Jits, en voor de achterblijvers; veel sterkte met dit grote verlies.
Simon Oud
Irene Veenendaal
8 januari 2012 at 17:46
Vanuit Viry Chatillon ( Frankrijk)
Net als in ” The six-ties”… .zullen mijn herinneringen aan jou levendig blijven! Dank je wel lieve Jitse!
Ik wens Ellen,familie en vrienden veel sterkte toe!
Irene Veenendaal
ED
8 januari 2012 at 22:44
Mijn grote voorbeeld, g.v.d wat ben ik trots op je.
dag kanjer.
je broertje Ed
ericasloterdijk
14 februari 2012 at 22:12
beste ed
sorry dat ik zo laat reageert
ik hoorde het laat pas van jitse
heel veel sterkte gewens
met het verlies van je broer jitse
en ook voor de familie natuurlijk
ik ben blij dat ik hem vorig jaar nog heb gezien
in het veld
afzender erica sloterdijk
Peter
9 januari 2012 at 01:59
@Robin en Henk,
Oeps wat een blunder. Ik dacht toch echt Jitse gezien te hebben. Nee Henk niet te veel gedronken ik was de bob. Misschien te veel cola over me heen gehad. hahahaha. Neemt niet weg dat het een groot verlies is in de muziekwereld.
Neem mij niet kwalijk van deze vergissing
Ellen Beentjes.
9 januari 2012 at 17:41
Wat een groot verlies!!!
Er is een markante man van ons heengegaan.
Jitse we zijn blij dat we onlangs nog van je zang en drums getuige mochten zijn.
We wensen al je dierbaren heel veel sterkte toe!
Ellen Beentjes.
9 januari 2012 at 18:59
Een groot muzikant is aan zijn laatste reis begonnen.
We zijn erg geschrokken en wensen al zijn dierbaren heel veel sterkte toe.
Wat zullen wij zijn markante stem en zijn geweldig drummen missen!
We zijn blij dat we onlangs in het Veld nog van zijn kunsten mochten genieten!
Jitse, we gaan je missen.
Jo
10 januari 2012 at 13:42
Ook wij zullen Jitse altijd blijven herinneren in de vele liedjes die hij zo mooi speelde en zong.
Met grote bewondering hebben we altijd genoten van deze geweldige drummer, met zijn prachtige stem, en heerlijke lach.
Wat blijft zijn de mooie herinneringen.
Voor zijn vrouw, kinderen ,kleinkinderen, familie, vrienden en dierbaren,
Heel veel sterkte, en steun gewenst met dit grote verlies,
zo plotseling.
Houdt vast aan de mooie herinneringen.
Agnes Schrijver
17 januari 2012 at 23:39
Erg verdrietig. Vrouw, familie en vrienden heel veel sterkte!
Net als het terugdenken begint aan een mooie periode met een superband als Shoreline, is er zo’n bericht wat je helemaal niet verwacht.
De aanloop naar Kerstmis dacht ik ineens aan een leuk voorval. Het was de kermis in Egmond ad Hoef. Jitse, zoals zo vaak, het stralende middelpunt op zijn drumstel. Willem en Henk waren in de weer met een enorme knuffel en gooiden die heen en weer over het podium. Jitse kon alles net ontwijken tot het toch niet meer ging. Hij drumde gewoon door maar Jitse en zijn kruk begonnen achterover te hellen, zijn armen zwaaiden even in de lucht en gelukkig ging het net goed. Het was een leuk tafereel en ik zal nog vaak terugdenken aan de kermissen met oa. “We gaan naar Zandvoort” Dat was met Jitse, brok van energie, echt een feest.
Rust zacht lieve Jitse.
nico
13 februari 2012 at 20:14
voor iedere kermis klant zullen we deze artiest missen
want waar je ook heen ging te kermis in noordholland wist je de band shoreline te vinden en het was feest. vorig jaar heb ik hem nog even gesproken op rimpelrock in heemskerk. het optreden was geweldig.
het leek of de tijd stil stond. lekker bootje varen en
dansen op de shadows. je kon de dag er op je broekie
recht opzetten dat was nog kermis vieren.
jitse we zullen je missen ik zal me elpee,s en singels
weer van zolder halen en draaien met de kermis ik was een fan van je
gr drivin u-niek