Home » Stadsnieuws » Eerste scheve bomen op Julianaplein

Eerste scheve bomen op Julianaplein

Den Helder – Mooi of niet, Den Helder heeft er weer een parkje met scheve bomen bij. Maandag zijn de eerste bomen op het Julianaplein geplant, geheel volgens planning enkele graden uit het lood. Het is fase 2 van de aanleg van het Stadspark dat onze stad wereldberoemd moet maken, een prachtig park vol scheve bomen.

Na de uitgebreide en vooral langdurige discussie over de bomen in deel 1 van het park, aan de Prins Hendriklaan, eiste een meerderheid van de gemeenteraad via een motie dat het vorige college ervoor zou zorgen dat de bomen op het Julianaplein gewoon recht zouden komen te staan. Dat inmiddels vervangen college liet echter al snel weten de wens van de raad te negeren en de motie niet te zullen uitvoeren, tot ongenoegen van veel raadsleden.

Het vorige college had meerdere redenen voor het negeren van de wens van de raad. Zo was het volgens de ex-wethouders niet aan de raad om hierover te beslissen en mocht het werk van de wereldberoemde architect, ondernemer, supervisor, stedenbouwkundige (en meer) Edzo Bindels geen geweld worden aangedaan. “Als Picasso iets schildert, zeg je ook niet dat het anders moet”, was zo ongeveer de reactie van het college.

En dus was nogmaals besloten dat ook het Julianaplein scheve bomen zou krijgen. Overigens zouden die wel iets minder scheef komen te staan dan die aan de Prins Hendriklaan, was de afspraak. De maandag in de aarde gezette bomen lijken echter op het eerste gezicht juist nog schever te staan dan die in fase 1 van het stadspark. Die eerste serie bomen staat overigens alweer bijna recht, met dank aan de natuur.

Maandagochtend in alle vroegte werd begonnen met het planten van de bomen op het Julianaplein. De eerste vrachtwagen vol bomen begon rond 07.00 uur te lossen, terwijl even verderop (Polderweg) de volgende al stond te wachten. Aan het einde van de dag stonden er al flink wat bomen in de grond. Overigens staan de oude bomen rondom het park nog keurig rechtop.

Foto’s: Hein Veeman.

Lees ook: Scheve bomen met eigen wil
Lees ook: PvdA boos over negeren motie bomen

38 reacties op “Eerste scheve bomen op Julianaplein”

  1. Ik heb eens met de bomenfluisteraar en Irene overlegt, dit is je reinste bomenmishandeling. Zoals op het polderpark te zien is, worstelen deze jonge bomen zich het heen en weer om toch maar weer rechtop te komen staan. Je reinste bomenmishandeling.

  2. ze denken toch niet dat je met deze bende wereldberoemd word ,eerder wereld belachelijk ,weggegooid geld ,maar ja den helder heeft geld genoeg . [ toch ]

  3. Mensen maak je niet druk.
    Mijn baasje laat mij dagelijks uit.
    Dus ik zet ze wel recht.
    Allen ziet het maar ze durven toch niks te zeggen of te doen.
    Hondje is er blij mee.

  4. Wat een waanidee dat Den Helder wereldberoemd wordt met scheve bomen.
    Gelukkig weer wel, geen witte palen eromheen.
    Nu maar wachten tot deze bomen vanzelf rechtop gaan staan.

  5. Johanna de palen kunnen altijd nog een kleurtje krijgen.
    Rood – Wit- Blauw.

    Je kan kiezen en Edzo krijgt het lint om te openen.

  6. oi joj joj….
    Hier vanuit verwegistan ziet het er niet al te mooi uit nog… Ik ben zeer benieuwd als ik terug in Den Helder ben hoe dit er in het echt uit ziet…

    Aaah en klaag niet zo over boommishandeling, als die bomen willen groeien ze toch wel weer recht.

  7. Ed Schotman

    Je zal maar aan het Julianaplein wonen en je krijgt iedere keer als er iemand van buiten de stad op visite bij jou komt de vraag; “Heeft het bij jullie ook zo gestormd dat die bomen zo uit het lood staan?” en dan steeds maar moet uitleggen dat dit een Kunstproject is van de Gemeente Den Helder. Simon Carmiggelt schreef er over maar die bomen van ons krijgen ze vanzelf ” Kronkels”.

    Ed Schotman

  8. volgens mij staan deze bomen uit de wind!!!!!!!!! en kunnen we die auto’s ook scheef wegzetten

  9. jw de Geele

    in het vorig college zat er een wethouder die verbaasd was waarom hem niet gevraad werd voor een volgend termijn…….
    tja hier één van de redenen………
    diep triest en dan iets met wereld beroemd moet spontaan naar de wc.
    de groeten.

    jw de Geele

  10. Een grotere onzin als dit heb ik nog niet mee gemaakt. Maar over een paar jaar staat er weer een andere kunstenaar op en moeten de bomen weer weg ,net als de katredaal. Want dan moet er een waterpartij komen van het station tot aan de kanaalweg,

  11. Wat was er nou eigenlijk mis met het plein zo`n 25 jaar geleden? Een rij met mooie grote bomen, geweldig veel parkeerruimte en op zondag konden de kinderen er lekker fietsen, rolschaatsen en krijten ..in de winter altijd al vanaf november de oliebollenkraam en natuurlijk de kermis zomers.
    Laat het maar weer zo worden, zet die bomen recht, maak weer genoeg parkeerplekken en zet bij de bomen bankjes en prullenbakken. Voor deze keer zeg ik lang leven Vroeger!

  12. @Digiburka: een plein vol met auto’s? Zo is dat! Dat maakt Den Helder aantrekkelijk. En dan iedereen maar janken dat de mensen gaan winkelen in het gezelliger Alkmaar en Schagen.

  13. Hoe kan dit nu? Trots zie tijdens de verkiezingen dat de bomen recht moesten. Nu zitten ze in de gemeenteraad en het college en gaan er toch weer bomen scheef de grond in. Wat een kiezersbedrog en dat al binnen 2 maanden. Het veel te dure Stadhuis zal er dus ook wel komen.

  14. mocht het werk van de wereldberoemde architect, ondernemer, supervisor, stedenbouwkundige (en meer) Edzo Bindels geen geweld worden aangedaan. “Als Picasso iets schildert, zeg je ook niet dat het anders moet”, was zo ongeveer de reactie van het college.
    tjonge stel je voor dat ze die Edzo zouden beledigen door een eigen mening oftewel de mening vd burgers te vertellen, enne picasso??? dat is dus appels met peren vergelijken

  15. @tato : Daar slaat u de spijker op de kop tato . Die abstracte schilderijen van Picasso hadden ZIJN zaak moeten zijn , net als indertijd de schilderijen van Vincent van Gogh . Die vond niemand mooi in de tijd dat Vincent nog leefde . Ze waren natuurlijk ook het product van een gestoord man . Vincent stierf straatarm . Die troep van Picasso is toch ook niet iets wat een mens aan de wand zou willen hangen . Maar zieke geesten vonden het werk van Picasso bij zijn leven GEWELDIG en maakten deze knoeier dus SCHATRIJK . Intussen kan ik wel begrip opbrengen voor het werk van Van Gogh , het is een aparte manier van schilderen die de man zelf bedacht . Picasso is verwrongen verbeelding om gekunsteld iets anders dan anders te maken . Ons geliefde staatshoofd heeft kennelijk ook deze kunstzinninge belangstelling . Aan haar hebben we het megabedrag te danken dat WIJ ALLEN hebben moeten opbrengen voor Victory Boogie Woogie van Mondriaan . Een kunstenaar die op het eind van zijn leven helemaal de weg kwijt was . Victory Boogie Woogie als de nieuwe kleren van de Koningin . Voor ons Edzo Bindels stadspark geldt hetzelfde : ABSTRACT als uiting van nieuwe kunstvorm ! …….Bob. ;-(

  16. peter_selie

    Een picasso kan je weghangen..scheve bomen niet!

  17. er bestaat een leuk kinderliedje wat wel van toepassing zou kunnen komen

    ‘ zagen,zagen, wiedewiedewagen ” wat dat laatste betekend weet ik niet maar dat zagen snap ik best. ;-)

  18. Picasso een knoeier noemen is jezelf volledig diskwalificeren. Ik had mezelf voorgenomen om niet meer te reageren op dit soort berichten. Ik bied hiervoor dan ook mijn welgemeende excuses aan. Sorry dat ik me erger aan uitspraken van mijn stadsgenoten. Het spijt me.

  19. @Danny : Excuus aanvaard hoor Danny . :-) Wansmaak is ook smaak . ;-)

  20. Karel de Grote

    Na weken vol ongeduld van het college en de de Heer Schuiling, die meldt op zijn website dat voor zijn appartement de bomen op het plein worden gehesen en geplant is het er van gekomen ,welswaar weken
    later als gepland maar daar staan/ liggen dan de 8 graden uit het lood de 30 bomen, nog niet echt gepland want ze staan los in het plantgat hekken erom heen volgende week misschien weer aktiviteiten, graszoden erin een pad er om heen de hondenuitlaters staan ook te trappelen om er op uit te trekken naar het toeristisch trekpleister het Julianaplein, hopelijke op de dag van muziek toch wat aantrekkelijker dan nu
    want er komt dan een zeestadpodium waar de heer Schuiling op gaat zingen hoort de wind waait door de bomen,voorlopig hebben de meeste steden morgen 5 mei wel een evendementen plein waar men met plezier de vrijheid kunnen vieren,
    Op het juliana plein en direkte omgeving staan afvalbakken die vieren hoogtij met alle rotzooi erom heen,dat ziet de heer Schuiling niet en dat klopt hij woont niet op het julianaplein maar op het Bernardplein ra ra hoe kijkt hij daarvan daan op bomen? maar misschien kan hij langzaamlopend alvast een rondje maken ziet hij de werkelijke problemen ,kan hij echt de wet handhaving gaan toepassen op diegene die al jaren omgeving vervuilen met drankblikken en voor de omgeving ergenis alom,maar dat kan hij nog niet weten hij is hier pas maar daarom juist ogen goed de kost geven daar leer je het meest van en weet je al gauw door wie dit postzegelpark bezocht gaat worden.

  21. Omg .. ze zijn wel hardleers hé, toch scheef de grond in terwijl de andere helft al heeft laten zien dat het niet werkt.
    En, gaat onze wereldberoemde architect, ondernemer, supervisor, stedenbouwkundige (en meer) Edzo Bindels nog zorgen dat zijn ‘kunstwerk’ zo afgeleverd wordt als hij het gepland heeft? Het is zijn stomme fout toch, denken dat de natuur zich wel even schikt naar zijn ideeën, waarom zouden wij voor deze grootheidswaanzin moeten betalen?

  22. Om even op dat kunstverhaal te reageren, onzin, van Gogh én Picasso zijn beide geen knoeiers, iets is kunst als de kunstenaar het zelf kunst noemt óf tentoongesteld wordt in een gallerie, expositie of museum. Dus als Mr Bindels zijn scheve bomen kunst noemt dan heb je dat maar te accepteren. Wat natuurlijk wel mogelijk is, is een mening over kunst, mooi of niet mooi.
    Blijkbaar vinden jullie de scheve bomen dus ´niet mooi´ als kunstwerk zijnde.

    Uiteraard ben ik het er nog steeds niet mee eens, en als ik deze foto´s zo zie dan denk ik ook dat het afschuwelijk oogt, maar hopelijk komt dat goed als het zomer is en de paden, bankjes, bloembakken én het skateplekje is aangelegd. Maar nog steeds, wat ik nou wel leuk vind zijn de scheve bomen. Stop met zeuren, zoals u zelf merkt, die groeien wel weer recht!

  23. @Manouk,is er nog plaats voor een skate(park) :-S tussen al die skeve stokken? ;-)

    http://www.tacky.nl/skateboard/imagecollection/?id=12867

  24. Joepie,eindelijk een beetje groen er bij in dit Beton centrum!
    Dat scheve had voor mij niet gehoeven maar hoe meer bomen hoe beter.
    Nu nog de rest van het centrum/station en Willemsoord mag ook wel wat groener (Y)

  25. Nouja, daarom met nadruk maar skatePLEK, want een skateplein zoals het was gaat het natuurlijk niet meer worden. Er komt in de lengte een stuk asfalt, met op de plek van de kathedraal een verbreding. Dwars over het plein komen 2 schuine kleinere asfaltweggetjes.
    Wat steve en ik voor elkaar hebben gekregen is dat er nóg een dwars stukje asfalt komt met wat hoogte en laagte verschillen. Dat was het plan in ieder geval, waarvan gezegt werd dat het ook uitgevoerd werd.

    Wat wij in eerste instantie natuurlijk voorstelden was MINDER boom en MEER plein, maar goed, daar konden/wilden ze niet aan voldoen. We zien wel wat er van het julianaplein overblijft, hopelijk is het skatebaar, hopelijk net zo leuk als dat ik en vele anderen het de afgelopen 10 jaar hebben gehad.

  26. het zijn een steletje amateurs bij deze gemeente,langzamerhand is den helder aan het verpauperen.
    scheve bomen,stadspark hier stadspark daar.
    ze hadden beter daar parkeerplek kunnen maken,want zaterdags moet je echt zoeken naar een parkeerplekkie.
    ik denk de met eerste flinke storm alles weer omwaait,gemeente ga zo door,help den helder naar de klote. (N) (N) (N) (N) (N) (N)

  27. Sjoert; je kunt ALTIJD parkeren op Willemsoord. Dat is gratis en met 5 minuten ben je in de Spoorstraat.

  28. Ja dat zal wel, maar als je naar Albert Heijn wil is dat ver lopen en
    in dat gedeelte van de Spoorstraat heb ik weinig te zoeken.

    Asfalt in het park dat zal snel stuk gaan als de boomwordtels gaan groeien.

  29. Ah Juul, ik begrijp het! Je wilt het liefst gratis parkeren, bij voorbaat vlak voor de winkel (of misschien toch liever er in?) waar je je boodschappen wilt doen? Tja, dat is jammer. Dat lukt zelfs in Den Helder niet.

  30. Geen probleem hoor ik heb een scootmobiel ik gebruik hem weinig maar voor een rondje binnenstad altijd makkelijk

  31. Ik heb er spijt van dat ik in den helder moet wonen ! wat een vreselijk gezicht !!! vraag me af of ze het geld niet beter kunnen besteden ??? misschien parkeergelegenheid……

  32. Wat een rommel op dat voormalige plein.
    Scheve bomen.
    Overvolle vuilbakken met vuilzakken er naast.
    Aan de voorzijde witte stenen bielzen. De verhouding woonerf/ voetganger ligt op straat?
    Vandaag zijn er paaltjes tussen die witte bielzen gezet. Waar is dit nu weer voor?
    Voor de zusterflat staan ondergrondse afvalbakken die voor de achtste keer zijn verplaatst.
    Kortom wat gaat dit worden. Wat doen ze?
    Inderdaad een postzegelpark geen meerwaardeop deze manier.
    Waar zijn onze bestuurders mee bezig geld stromen op gang brengen of kapitaal vernietiging?

  33. ja ze zullen mij wel zeikerd noemen , maar ik wil toch wel even wat kwijt , gisteren even bij het andere gedeelte van het stadspark wezen kijken , en daar werd ik niet vrolijk van , het gras zag er bruin en verdord uit ; waarschijnlijk te weinig water gekregen , en ik heb een rondje gelopen over het verdorde gras en heb en ik lieg niet 53 hopen honden stront geteld , dus ik moest goed uit kijken waar ik liep, dat zal dadelijk in de zomer als het zonnetje d,r op schijnt lekker meuren [ stinken ] , ben blij dat ik daar niet woon , en er lag ook een hoop troep , dus al met al een afgang dit park.

  34. Ed Schotman

    Dit lijkt men wel wat voor een organisator van evenementen gewoon een festival organiseren in dit park onder de naam “Dirty Dancing” in een nieuw jasje met de bij tekst “lekker dansen en rollen door de honden dr……..” . Hierbij nog een toko met gratis wasknijpers voor de neus i.v.m. met de geur die zich hierbij verspreid omdat er nogal een luchtje aan zit. Succes verzekerd.

    Ed Schotman

  35. Theo Thiebou

    Mijn broer is Tuinarchithect, Hij schok zich wild toen hij dit park zag.
    Zijn reactie was, dat je er op kan wachten dat de eerste boom omvalt, door onevenwichtige groei,
    en het wortelgestel dit niet aan kan.
    De takken en bladeren aan de bovenkant groeien sneller, beter.
    Onderste takken en bladeren krijgen op den duur minder licht, groeien slechter.
    Gevolg nog meer verschil.

  36. Dit is volgens mij waar Theo de bomen staan schuin de wind krijgt er vat op en zij gaan bezwijken onder hun eigen gewicht gezien de zware top.
    Deze factoren zullen er voor zorgen dat de bomen om gaan vallen.

    Volgens mij staan de bomen op het polderpark(plein) nu al schuiner dan zoals ze zijn neer gezet.

    Niet heel erg hoor de volgende kunstenaar mag dan komen opdraven.

  37. @ Jan,

    wiedewiedewagen, misschien betekend het dat ze met een WAGEN komen en het afval van het onkruid (gezaagde bomen) WIEDEN ophalen, mogen ze met die bomen ook doen!

  38. Maar volgens de architecten van dit park ‘is dat echt niet zo’.
    Over 3 jaar staan ze weer recht, (planten/bomen groeien nou eenmaal naar het licht)
    en de enige ‘schade’ die hij overhoudt is een kronkel.

    Ook al zou het misschien wel leuk zijn als de bomen echt omvallen, dan krijgen we in ieder geval weer een soort van plein terug.

Reageer op dit bericht!

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname
  • Geef uw eigen (geldig) e-mailadres op
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Spam en reclame is niet toegestaan
  • Onnodig op de man spelen, noemen van namen/adressen et cetera, is niet toegestaan.
  • Schelden, vloeken, iemand opzettelijk beledigen, laster, smaad, racistische opmerkingen zijn niet toegestaan. Deze reacties zullen worden verwijderd. In uitzonderlijke gevallen kan besloten worden tot het doen van aangifte. Mocht justitie informatie vragen over de afzender van een reactie, dan zal Den Helder Actueel deze informatie verstrekken.

Reacties die niet voldoen aan bovenstaande richtlijnen, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

 

U reageerde:

Kijk eens aan harde actie dus. En wie gaat er handhaven dan? Hbben we daar ...
@Bert, ik weet er nog wel een paar in Den Helder die kunnen ritselen en gra...
@Bassin, De naam was inderdaad Kaasgroothandel "Dekker". Het bedrijf had oo...
Over gelukszoekers gesproken, Boutkan vergeet Leefbaar DH. Die leverde ook ...
@Moniek, Zeevang is een kleine gemeente in de buurt van Oosthuizen,Noord-H...
@ Marc .. Dat is het nou juist, Walgering heeft volgens zijn eigen twitte...
Ik zou alle Trots stemmers willen bedanken voor deze graaiende (ex)wethoude...
Dannie Emmelkamp. Veel sterkte en rust toegewenst van mij. Het is jammer da...
Inderdaad een schitterende foto, de Binnenhaven zoals ik deze herinner als ...
Langzamerhand beginnen steeds meer kiezers te geloven dat er geen ENKELE po...

Uit het fotoalbum

HistorischWeekend2010-039 januari_2010_024 Nieuwjaarsduik2010-33 afbeelding-049 sneeuwpret-3-1-2010-32 Tour de Lasalle2010-028

© 2010 Den Helder Actueel. Nieuwstip? Mail ons!

web analytics
-