Den Helder – In het Zeeaquarium van fort Kijkduin is de aquariumzuil van 2,5 meter hoog, 1 meter in diameter, heringericht. Er is gekozen voor het thema Symbiose tussen de Nederlandse mossel en de gewone steurgarnaal.
In de aquariumzuil hangen zes mosselstrengen van twee meter lang. De mosselstrengen zijn het leefgebied van de garnaal.
“Het voedsel dat wij de garnalen voeren, wordt door de garnaal fijn gemaakt. De mosselen profiteren van de kleine deeltjes voedsel die achterblijven. De mossel filtert de kleine deeltjes met het zeewater mee via de inwendige organen”, zo meldt het fort.
De symbiose in het aquarium bestaat dus uit de mossel, die als leefomgeving/schuilomgeving en camouflage dient voor de steurgarnaal aan de ene kant en de mossel die profiteert van het voedsel dat de steurgarnaal verspilt aan de andere kant. Bovendien wordt de mossel schoon gepoetst.
Verder is de bodem van de aquariumzuil ingericht met allerlei dingen van het strand, zoals gekleurd nylontouw, schelpen enz. en zwemmen er een aantal diklip hardertjes in.
Geplaatst: woensdag 4 januari, 6:25 uur - Laatste wijziging: woensdag 4 januari om 0:45 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com