Den Helder – De gemeente Den Helder hield maandagavond haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie, waarbij alle inwoners van de stad welkom waren. De avond in Studio 62 op Willemsoord werd redelijk goed bezocht en stond vooral in het teken van de verkiezing van de Jutter van het Jaar 2008. Burgemeester Stefan Hulman hield, zoals het hoort, een korte nieuwjaarsrede.
Hulman begon vanzelfsprekend met een welgemeend gelukkig nieuwjaar en de beste wensen voor Den Helder en haar inwoners, en blikte daarna terug op het jaar 2008. Een jaar waarin Den Helder landelijk op de kaart is gezet door het evenement de Tall Ships Races, dat volgens de officiële schattingen zo’n 350.000 bezoekers trok. De TSR heeft de stad verder in ieder geval een voorlopig jaarlijks terugkerend evenement opgeleverd, in de vorm van de windenergierace op de dijk.
2008 was ook een jaar waarin spijkers met koppen is geslagen over de toekomst van het stadshart, wat mede tot uiting kwam in de sloop van de brandweerkazerne en de voorbereiding voor bouwwerkzaamheden aan onder meer het Molenplein. Ook voor de haven zijn grote plannen in de maak en daar zal 2009 meer duidelijkheid over moeten geven, liet de burgemeester weten. Op 11 februari vindt in ieder geval de officiële opening van de nieuwe onderzeedienstkade plaats.
Volgens Hulman lag het bouwtempo in het afgelopen jaar zeer hoog en zal dit de komende twaalf maanden alleen nog maar toenemen. “De veranderingen worden echt zichtbaar, ik kijk er alvast naar uit.” Met een knipoog naar de discussie over zijn woonlastenvergoeding merkte Hulman nog op dat hij blij is dat er ook veel woningen worden gebouwd. “Ik durf het bijna niet te zeggen, maar het woningaanbod in onze gemeente wordt de komende jaren diverser en aantrekkelijker en dat is een goede zaak.”
Tenslotte ging de burgemeester ook nog even heel kort in op alle commotie rond de toegekende woonlastenvergoeding. “Ik ben er uiteraard niet buitengewoon gelukkig mee dat er zoveel aandacht voor mijn persoonlijke situatie is geweest, maar ik begrijp het wel. Het is nu echter aan de raad en ik wacht de discussie op 19 januari af. Ik hoop dat er een correcte en complete behandeling van het onderwerp zal plaatsvinden.”
Geplaatst: maandag 5 januari, 22:11 uur - Laatste wijziging: maandag 5 januari om 22:11 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com