Julianadorp – Het koude weer is niet alleen prettig voor de sneeuw- en schaatsliefhebbers, het levert de ijsclubs ook in snel tempo extra leden op. De IJsclub Julianadorp verkocht zondagochtend de duizendste gezinskaart en daar werd natuurlijk even bij stilgestaan.
Bij de start van het schaatsseizoen, afgelopen donderdag, stond de ledenteller van de club nog op 850. Voorzitter Klaas Bregman sprak toen de hoop uit deze winter de grens van duizend te doorbreken, maar dat het zo snel zou gaan had ook hij niet verwacht. Het gezin dat de duizendste gezinskaart kocht, werd zondag even in het zonnetje gezet.
Nummer duizend was de familie Duijker uit Julianadorp. Zij kregen het abonnement gratis, een bloemetje en wat snoepjes voor de kinderen. “Ze waren er zeer verguld mee”, laat penningmeester Albert Kisteman weten. “Ze zijn zondag rond kwart voor elf lid geworden, maar toen hebben we nog niet direct gemeld dat ze de duizendste waren. Ongeveer een uurtje later hebben we ze op het ijs ‘gehuldigd’.”
Den Helder
Ook bij de ijsclub in Den Helder gaat het goed met de aanwas van nieuwe leden. In de gloriejaren hadden ze er meer dan zestienhonderd, maar toen het huidige bestuur vier jaar geleden begon, waren er nog maar 135 leden. Inmiddels zijn het er al zo’n zeshonderd. “De laatste twee dagen hebben we er zeker honderd leden bijgekregen”, laat voorzitter Joop van Schie weten. “En er worden ook heel veel dagkaartjes verkocht, zaterdag waren dat er zo’n achthonderd.”
Gezien de weersverwachtingen blijft het nog wel even schaatsweer, dus de beide clubs kunnen de komende dagen ongetwijfeld nog wat nieuwe leden verwelkomen. Informatie over de activiteiten op het ijs is te vinden op de websites www.ijsclubdenhelder.nl en www.ijsclubjulianadorp.nl.
Geplaatst: zondag 5 februari, 13:08 uur - Laatste wijziging: zondag 5 februari om 13:09 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com