Home » Uitgaan » Excursie » Natuurdag op het Balgzand

Natuurdag op het Balgzand

Den Helder – De Waddenvereniging en Landschap Noord-Holland organiseren op 14 augustus weer een natuurdag op het Balgzand. Tussen 09.00 en 16.00 uur is het informatiepunt ’t Kuitje open en bezoekers kunnen ook het Wad bekijken.

Het centrale punt op deze dag is het Informatiepunt ’t Kuitje. Hier wordt iedereen ontvangen met koffie of thee en kunnen bezoekers genieten van een prachtige diashow over dit deel van de Waddenzee. Ook staan er aquariums vol waddieren.

“Maar het wordt pas echt leuk als we het Wad gaan verkennen”, zo benadrukt een woordvoerder van LN-H. “Om 09.30 uur staan onze gidsen klaar om de vogels van het Balgzand te laten zien. Dit duurt ongeveer anderhalf uur. Afhankelijk van de groep gaan we lopen of fietsen. Bij de vogelschermen kijken we wat er allemaal zit. Met wat geluk zien we bijzondere soorten, want de najaarstrek is begonnen. Het is handig om een kijker mee te nemen als u die heeft. Bij voldoende belangstelling is er in de loop van de ochtend nogmaals een vogelexcursie.”

Onderzoeken
“Aan het begin van de middag wordt het laag water en gaan we naar de drooggevallen platen. Dat gebeurt vanaf 13.30 uur en bij voldoende belangstelling later in de middag nog eens. We kijken wat er op de bodem ligt, maar onderzoeken ook wat er in zit. Zo wordt duidelijk waarom de Waddenzee als een magneet vogels, vissen en andere dieren aantrekt. Na afloop gaan we bijzondere vondsten binnen bekijken met de microscopen die daar klaar staan. Een prachtige ervaring!”

De toegang voor het Informatiepunt is vrij. Aan de beide excursies zijn kosten verbonden die ter plekke kunnen worden voldaan. Wadexcursies: € 6,50 per persoon, leden van de Waddenvereniging € 5,00. Kinderen t/m 12 jaar € 3,50 per kind. Vogelexcursies: € 6,50 per persoon, voor Beschermers € 3,50 en voor kinderen tot 12 jaar € 2,50. Het Wad is modderig, dus trek aangepaste kleding en schoeisel aan.

Vol is vol
“We verzamelen bij Informatiepunt ‘t Kuitje. Dat ligt aan de Oostoeverweg 80 in Den Helder. Het is vlak voor de ingang van de Marine, op industrieterrein Oostoever en is met borden goed aangegeven.” Aanmelden is gewenst en kan via www.landschapnoordholland.nl/de-natuur-in of door te bellen met 088-0064455. Eventueel is ook ter plaatse aansluiten mogelijk, maar vol is vol. Voor informatie over Wadexcursies: www.waddenvereniging.nl of 0223-635340.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


8 reacties op Natuurdag op het Balgzand

  1. Gertjan

    5 augustus 2011 at 09:21

    Oh … mensen dwars door beschermd natuurgebied laten banjeren, vogels de stuipen op het lijf jagen en kleine beestjes in het zand dood trappen. Lekker de natuur verstoren, blijkbaar vind de Waddenvereniging dit niet erg omdat ze er zelf wat aan kunnen verdienen (N) In Fort Kijkduin en in Ecomare kan je ook zien wat er allemaal in de zee leeft, zonder het ecologisch evenwicht in de beschermde Waddenzee te ontwrichten. Als de Waddenvereniging echt om de natuur zou geven, dan laten ze de mensen daar naar toe gaan, maar dan verdienen ze er natuurlijk niks aan.

    • Sjaak (echte naam Jacqueline)

      6 augustus 2011 at 13:36

      En hoe komen die beestjes in FK en Ecomare Gertjan? ;)

  2. juttertje51

    5 augustus 2011 at 17:26

    waddieren in aquariums is dat geen dieren mishandeling

    • Jan Auke

      5 augustus 2011 at 17:48

      @ Juttertje 51: Nee. Het is pas mishandeling als JIJ ze in een aquarium doet. Dan staat die fijne club als een raket klaar om je aan het kruis te nagelen, tot aan de hoogste rechtsinstantie aan toe! Alleen ZIJ hebben het recht dieren zo te mishandelen! Brrrr. (N)

  3. Sjaak

    5 augustus 2011 at 18:28

    Aan de andere kant leren kinderen hier héél erg veel, juist omdat het een doe-excursie is. Ze leren de beangrijkheid van het Balgzand, wat er leeft en hoe, en waarom het bv. zo belangrijk is, mee te helpen het Balgzand rotzooivrij te maken vóór het broedseizoen.
    Het valt me op hoe weinig animo daar elke keer weer voor is. En hoeveel troep (vislijnen/visdraad!) er opgehaald wordt…

    http://www.denhelderactueel.nl/24/02/2011/help-mee-zwerfvuil-opruimen-op-het-balgzand/

  4. juttertje51

    6 augustus 2011 at 12:18

    waarom moet je er dan voor betalen als het zo belangrijk is om het balgzand rotzooivrij te maken

    • Jan Auke

      6 augustus 2011 at 13:32

      @ Juttertje51: Dat kapitale pand in Harlingen kost veel centjes…..en dan het salaris van die luxe op Terschelling wonende directeur….ze gaan zowat failliet joh! Haha, zou niet zo gek zijn. :-P

    • Sjaak (echte naam Jacqueline)

      6 augustus 2011 at 13:35

      Die opruimdag is gratis.De natuurdag hierboven betaal je voor. Incl. gidsen, koffie, thee limonade ;)

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com