Home » Nieuws » Politie/Justitie » Extra inspanning politie voor het innen van boetes

Extra inspanning politie voor het innen van boetes

Den Helder – De Politie Noord-Holland Noord gaat zich tijdens de laatste drie maanden van het jaar extra inspannen om cliënten met openstaande gevangenisstraffen op te sporen en geldboetes te innen. De politie vindt het belangrijk om de cirkel van strafbaar feit, opsporing, vervolging en een straf rond te krijgen, anders is het werk vaak voor niets. Het gaat in totaal om zo’n 2500 zaken.

Wie zelf nog een boete niet heeft betaald of vermeld staat in het opsporingsregister, kan hiermee te maken krijgen wanneer hij/zij op vakantie gaat. Dagelijks worden er mensen aangehouden op luchthavens zoals Schiphol. Onverwacht bezoek van de politie of een ongelegen aanhouding is te voorkomen, door je te melden aan één van de politiebureaus in de regio.

Bij het innen van (verkeers)boetes ontvangt de persoon in kwestie eerst van het Centraal Justitieel Incasso Bureau een acceptgirokaart (meerdere malen) en uiteindelijk wordt een deurwaarder ingeschakeld. Wanneer dat niet leidt tot betaling, wordt de politie ingeschakeld. Die heeft onder meer de volgende dwangmiddelen tot haar beschikking:

· Het innemen van het rijbewijs
· Buiten gebruik stellen van een voertuig, bijvoorbeeld de auto van de betrokkene
· Gijzeling. Het insluiten van de betrokkene in het politiebureau / huis van bewaring. Door insluiting komt de opgelegde boete overigens niet te vervallen

Ten uitvoerlegging straffen
Is iemand bijvoorbeeld voor een winkeldiefstal veroordeeld tot ‘het betalen van een geldboete, te vervangen door hechtenis’, dan dient de betrokkene bij bezoek van de politie direct het hele boetebedrag te voldoen. Kan hier niet aan worden voldaan, dan wordt de persoon in kwestie direct meegenomen voor de vervangende hechtenis die wordt uitgezeten in een van de huizen van bewaring in Nederland.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


2 reacties op Extra inspanning politie voor het innen van boetes

  1. Jantje

    5 oktober 2010 at 16:45

    Ik moet wel lachen. Clienten met openstaande gevangenisstraffen. Volgens mij zijn dat misdadigers. Want als je een misdaad begaan hebt krijg je gevangenisstraf. Client ben je bijvoorbeeld bij een notaris.

    • Bodelo

      6 oktober 2010 at 10:16

      (Y)

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com