Den Helder – Na een afwezigheid van ruim twintig jaar keert de ooit legendarische Visbuurtweek terug op de Helderse evenementenkalender. De gehele Visbuurt viert van 18 tot en met 22 augustus feest onder het motto “Trots zijn op je buurt”. Activiteiten als een zeskamp, theetuin en natuurlijk de kermis staan op het programma.
De terugkeer van de feestweek heeft alles te maken met het 150-jarig bestaan van de Visbuurt. Ter gelegenheid hiervan wordt ook een boek geschreven door Marinus Vermooten en Ko Minneboo, met de alleszeggende en toepasselijke titel “150 jaar Visbuurt”. Het wordt een 250 pagina’s tellend boek met nog nooit eerder vermelde gegevens over de Visbuurt en veel unieke foto’s.
De Belangen Vereniging Visbuurt (BVV) deed vorig jaar een beroep op de buurtbewoners om zich aan te sluiten bij de organisatie. Dat leverde een groep enthousiaste mensen op die zich voor het jubileum willen inzetten en zij hebben ervoor gezorgd dat er inmiddels een conceptprogramma gereed is. De voorbereidingen voor het feest in augustus zijn al begonnen. “Je kunt daar niet vroeg genoeg mee beginnen, want er gaat veel tijd in zitten”, aldus een woordvoerder.
De BVV krijgt te maken met regeltjes, afspraken en vergunningen. In samenspraak met de gemeente Den Helder moet de organisatie er voor zorgen dat de veiligheid en voortgang gewaarborgd is. “Maar het programma dat er straks ligt, liegt er niet om. Er komt een zeskamp, een rubberbootrace, markt, kermis en een theetuin, om er maar enkele te noemen.”
Geschiedenis
Uiteraard zal de geschiedenis van de Visbuurt prominent worden uitgebeeld met presentaties en routes. Een gedeelte van de wijk zal in de vorm van een stroodorp worden nagebouwd. Dit alles was niet mogelijk geweest zonder de hulp van alle vrijwilligers en de ondersteuning van de instellingen en adviseurs. “Trots zijn op je buurt” is de slogan en dat zijn de mensen die zich sterk maken voor de Visbuurt. Er is inmiddels ook een website, waar mensen zich als vrijwilliger kunnen aanmelden of zich alvast kunnen inschrijven op het jubileumboek.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
ruud van de kerkhof
7 januari 2010 at 09:06
kijk dat zijn weer positiefe berichten ,eindelijk weer een visbuurtweek ik heb vroeger in de visbuurt gewoond en het was altijd een super feest ,dus veel succes hier mee
peter
7 januari 2010 at 10:21
Jolanda en Rens voordat jullie beginnen te zeuren.
Jullie zijn van harte welkom.
Ronny
7 januari 2010 at 22:58
MOOI. toen ik m’n huis hier in de pilo kocht, was de visbuurtweek een meetellende factor
kar met van die grijpers in van die glazen bakken voor m’n deur met een ontzettend gezellige vent in die tent.
en het was best gezellig met al die BBQ’s etc. in de straat.
met een beetje mazzel na zoveel jaren weer de kermis voor m’n deur ??