Den Helder – Burgemeester Koen Schuiling heeft een noodverordening afgevaardigd in verband met de winterse kou. “De verordening maakt het mogelijk om mensen tegen hun zin onderdak te geven en ze daarmee te beschermen tegen gevolgen van de extreme koude”, zo meldt de gemeente.
Door de verordening is het nu een ieder verboden zich tussen 23.00 uur en 07.00 uur onvoldoende beschermd, bedekt en/of verwarmd (ter beoordeling aan het bestuur) te bevinden in de buitenlucht van Den Helder, met de kennelijke bedoeling een aanzienlijk deel van de nacht in de buitenlucht door te brengen. Bij overtreding van dit verbod is zowel de burgemeester zelf als alle agenten van politie bevoegd de overtreder te verplichten zich, al dan niet onder begeleiding, naar een door de burgemeester aangewezen opvanglocatie te verplaatsen om daar de nacht door te brengen.
Wie zich niet aan de aanwijzing houdt, riskeert een gevangenisstraf van maximaal twee maanden of een geldboete van maximaal 3.900 euro. De verordening is dinsdagavond om 23.00 uur van kracht geworden en duurt tot en met zondagochtend 12 februari, 07.00 uur.
Onderkoeling
De burgemeester heeft tot de noodverordening besloten, omdat bij onvoldoende bescherming tegen de extreme koude er een gerede kans bestaat op onderkoeling, mogelijk zelfs met dodelijke afloop. Bovendien ziet de gemeente het als haar taak “zich uit humanitaire gronden en op grond van de openbare orde en veiligheid burgers te beschermen tegen deze extreme situatie, als zij zelf onvoldoende in staat zijn zich te beschermen”.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Jacqueline
8 februari 2012 at 18:33
Dat vind ik nou eigenlijk best een goede actie. Gezien de kou die al geweest is had het eerder gekund, maar toch: goed besluit
Ed Schotman
8 februari 2012 at 20:36
Een hele goede zaak deze noodverordening gezien er toch nog aardig wat personen zijn in Den Helder die door privé omstandigheden in de buitenlucht leven in deze extreme kou. Alleen de boete die is wel sterk overdreven van een kale kip valt niet te plukken en daar ze meestal geen geld meer hebben zal dit natuurlijk nooit betaalt worden anders ga je niet in de buitenlucht leven en weten volgens mij ook nog niet dat dit in werking is getreden (geen internet, telefoon of krant) Voor de Politie de taak om even langs deze personen te rijden want die weten precies waar ze verblijven. Succes
Ed Schotman
jan.c
8 februari 2012 at 21:34
als het kalf verdronken is , dempt men de put…
heel leuk en zoals vaak in den helder , mostert na de maaltijd…
het wordt vanaf nu een stuk minder koud, vorige week nog min 17 , waarde die niet meer gehaalt gaan worden
Ed Schotman
9 februari 2012 at 06:41
Een van de personen die echt tegen zichzelf beschermd moet worden is Richard wel http://www.denhelderactueel.nl/05/11/2009/kunstenaar-leeft-in-een-tentje/ en hij zit nog steeds op dezelfde plek nu gaat het wat dooien maar volgens de weerberichten gaat het volgende week woensdag weer flink vriezen.
Ed Schotman
jumbo
9 februari 2012 at 09:58
jij hebt toch vast nog wel een plekje in jouw herberg over Ed?
Ed Schotman
9 februari 2012 at 10:18
@Jumbo, Ik zou wel een Herberg gehad willen hebben en dan was Richard een van de eerste geweest die gratis in deze kou bij mij had mogen slapen. Het huis waar ik nu woon is al vol met mijn kip en kleine kuikentjes en de garage is ook vol en te koud en de schuur is een puinbak en ook nog onverwarmd dus de hoop is op de Politie gevestigd
Ed Schotman
Bodelo
10 februari 2012 at 11:05
En dus opende Jumbo zijn deur(en) ………………
peter
9 februari 2012 at 09:37
wat ik wel achtelijk vind is die boete die men dan wil geven.
als die zwerver geld had dan had hij ook wel een slaapplaats kunnen betalen.meestal hebben ze weinig geld.
Henk
9 februari 2012 at 15:30
Sommigen willen nu eenmaal niet geholpen worden, steek daar geen effort in, hooguit in de gaten houden.
Ed Schotman
9 februari 2012 at 15:43
@Henk, Het is een tijdelijke noodverordening en is alleen maar om deze personen voor zichzelf te beschermen en niet goedschiks dan maar kwaadschiks (om het even cru te schrijven c.q. stellen) ergens onder te brengen zodat achteraf geen praatjes komen dat de gemeente hier niks aan heeft gedaan. Het geeft zo’n rommel als er iemand dood word gevonden en het vingertje gaat dan weer omhoog wie ze daar weer eventueel de schuld voor moeten geven.
Ed Schotman