Den Helder – De opkomst voor de verkiezingen is in Den Helder uitgekomen op 68,86 procent, zo heeft de gemeente laten weten. Daarmee scoort Den Helder lager dan het landelijk gemiddelde. Voor de uitslag van de verkiezingen zie: PVV grote winnaar, VVD grootste.
De eerste meting van de opkomst was om 10.00 uur, toen had 11,33 procent van de stemgerechtigde Nieuwediepers zijn/haar stem uitgebracht. Den Helder liep op dat moment iets achter bij de rest van Nederland. Landelijk bedroeg de opkomst om 10.30 uur al 13 procent, wat overigens lager is dan bij de vorige verkiezingen. Om 16.00 uur was er landelijk een opkomst van 38 procent, in Den Helder lag het opkomstpercentage om 13.00 uur op 25,05 procent. Bij de derde meting, om 17.00 uur, was 45,68 procent van de kiezers komen stemmen. De laatste update kwam na 20.00 uur, toen lag het opkomstpercentage op 66,18 procent. Bij de vorige verkiezingen voor de Tweede Kamer (2006) kwam de opkomst in Den Helder, na het sluiten van de stembussen, uit op 74,01 procent. Van de 45.124 opgeroepen personen brachten destijds 33.398 hun stem uit.
Ondanks de iets lagere opkomst was het bij de stembureaus behoorlijk druk. Meldingen van rijen kwamen vanuit meerdere stemlokalen. In het Dorpshuis Julianadorp stonden de kiezers woensdag rond 17.00 uur zelfs tot aan buiten te wachten tot ze hun stem mochten uitbrengen. Sommige stembussen raakten erg vol, maar tussentijds legen mag niet. De Kiesraad gaf als advies de biljetten aan te duwen, maar wel zonder de bus te openen. Een extra stembus gebruiken mag ook, maar dat is niet overal mogelijk.
De burger van Den Helder kon tot 21.00 uur een stem uitbrengen voor de Tweede Kamerverkiezingen. Alleen het stembureau op het stadhuis sloot al om 17.30 uur haar deuren. Na sluiting van de stembureaus is direct begonnen met het tellen van de uitgebrachte stemmen.
Geplaatst: woensdag 9 juni, 14:31 uur - Laatste wijziging: donderdag 10 juni om 11:53 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Casper
9 juni 2010 at 19:54
Erg fijn, de loketten waar ik altijd stemde waren beide dicht :(. Super geregeld dus. Daarna met omweg naar werk gereden en nergens een stem loket gezien.. a fijn, uiteindelijk elders in den helder maar loket opgezocht om te stemmen.
Hoorde wel van meerdere mensen dat ze het lastig vonden om te zien waar ze moesten stemmen. Aangezien op de oude locatie waar mensen al jaren lang trouw stemde niet aangaf waar ze moesten wezen (bijv. draaikolk).
kepo
9 juni 2010 at 20:26
Casper,voortaan je oproep kaart lezen.
Daar staat,wanneer,waar en het stemlokaal in uw eigen buurt is……….
casper de drieendertig
9 juni 2010 at 21:35
Na 4 uur stond ik in de regen met mijn stembiljet in de hand. De rijen stonden tot ver buiten het parkeerterrein van Schouwburg ” De Kampanje” . Ik mocht niet meer stemmen op mijn Grootste fan omdat mijn stembiljet helemaal nat was geregend, en jij durft te beweren dat er maar 66,18 % is op komen dagen?
Je liegt!
Net als die man met die koeien! En vergeet de barometers niet!
Met vriendelijke groet,
Caspar
Lars
9 juni 2010 at 22:14
Stop je je stembiljet in je binnenzak..
jan
10 juni 2010 at 01:01
@ cdd, ik geloof nooit, dat je buiten stond met je stembiljet, dat krijg je binnen pas, en stemmen op je grootste fan, ff een vraagje , wie ben jij dan wel, dat je fans hebt?
denker
10 juni 2010 at 08:01
gisteren gewoon even simpelgezegd vergeten te stemmen,
we moesten eerst werken,daarna direkt de kinderen ophalen,snel eten maken,snel de avondvierdaagse lopen(we waren 9 uur pas binnen),en blij dat we al kuchend na een warme douche in ons bed lagen om de volgende dag weer hetzelfde te doen(hopenlijk nu niet 2 uur in de regen),ik denk dat het wel aan de avondvierdaagse heeft gelegen(natuurlijk niet helemaal)dat mensen niet zijn gaan stemmen.
Hans Boskeljon
10 juni 2010 at 13:34
@Casper Ik heb op het stembureau (Gredanusschool) ook veel mensen gehad met een nat tot kletsnat stembiljet, niet slechts van de regen maar soms ook totaal doorweekt omdat het biljet in het water gelegen had en die hebben normaal mogen stemmen hoor. Als alle kenmerken leesbaar zijn dan is het biljet gewoon geldig.
jan
10 juni 2010 at 16:03
@hans, ik hoop toch echt dat je de oproepkaart bedoelt en niet het stembiljet, anders snap ik dat je de politiek hebt verlaten.
Hans Boskeljon
10 juni 2010 at 18:00
Jaap
10 juni 2010 at 20:52
Synnovate was wel eeen beetje vervelend in dat stembureau. Die mensen wilden zelfs de discussie aangaan waarom ik niet wilde aangeven wat ik heb gestemd…
Een beetje opdringerig…