Recensie – De volgelingen van Jim Carrey hebben er even op moeten wachten, maar hier is hij weer in een komische film waarin zijn rubberen mimiek volop tot uiting komt. De laatste jaren komen er wat minder van dit soort films uit met Carrey als komisch acteur, maar met Yes Man komt hij vast weer tegemoet aan de verwachtingen van de liefhebbers van dit genre.
Jim Carrey geeft gestalte aan bankbediende Carl Allen, die naast zijn bestaan op het werk een teruggetrokken leven leidt. Hij zegt ronduit nee tegen het leven en wat dat hem te bieden heeft; voor feestjes en uitnodigingen verzint hij smoesjes en uitvluchten, zijn telefoon neemt hij niet op en de dagen worden gevuld met film kijken. Een troosteloos bestaan als ‘einzelganger’ lijkt zijn toekomst te worden tot hij plotseling op een bijeenkomst van positiviteitsgoeroe Terrence Bundley (Stamp) terecht komt. Via een zelfhulpprogramma zegt Carl voortaan volmondig ja op alles wat zijn levenspad kruist.

Het jawoord van Carl heeft onmiddellijk gevolgen voor zijn bestaan. Een leuke vrouw (Deschanel) kruist zijn pad, zijn carrière komt in een stroomversnelling en hij komt terecht op feesten en partijen. Maar ja zeggen betekent ook scooter rijden, gitaarlessen, Koreaans leren en bungy jumpen. Carl komt van het ene in het andere avontuur terecht en dat pakt niet altijd even goed uit. Als zijn verse verloofde er plotseling achter komt, dat hij gewoon op alles ja zegt inclusief haar voorstel tot samenwonen, lijkt het gedaan met de pret. Of kan Carl nog relativeren en komt het misschien nog goed in hun leven?
De film Yes Man is geen diepgaande film met een sterk verhaal, maar het is de film geworden die iedereen verwacht. Een komisch geheel met sterke humoristische accenten en hilarische situaties. De Carrey-liefhebbers van het Ace Ventura tijdperk worden op hun wenken bediend met hun idool voor wie werkelijk niets te dol lijkt. Zelf ben ik nooit een liefhebber van het eerste uur geweest, maar na films als ‘Man on the Moon’ en ‘The Truman Show’ heeft de acteur mijn credits verdient. Hij kan bekken trekken én ook echt spelen!
Actrice Zooey Deschanel is ontwapenend in haar rol als zangeres Allison en oudgediende Terence Stamp zet heel indringend de goeroe neer, waar je niet simpel bij wegkomt. Rhys Darby is ook geknipt voor de rol als de chef van Carl en dan zijn er nog wat grappige bijrollen te verdelen. Kortom, voor een avondje niet nadenken, genieten en een bulderende lach is Yes Man de film om te gaan zien.
Regie: Peyton Reed
Met: Jim Carrey, Zoeey Deschanel, Rhys Darby, Terence Stamp
Leeftijd: 6 jaar
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Cyril
10 januari 2009 at 09:56
Ben je een fan van Jim Carrey, dan is “Yes Man” beslist een aanrader! “Hij kan bekken trekken…”, niets is minder waar. Ik zelf heb mijn lachspieren goed kunnen trainen tijdens deze film en ik zou er geen moeite hebben om deze film een 2de keer te gaan bekijken in de bios. Gewoon lekker zitten en lachen!
Aylin
10 januari 2009 at 10:01
Een erg leuke film!!
Ben er gister nog naatoe geweest.
Echt een aanrader, goed verhaal en veel humor natuurlijk.
Echt een Jim Carrey film.
Jürgen
10 januari 2009 at 11:01
Persoonlijk ben ik niet zo’n Jim Carey Fan (sorry) maar voor deze rol was hij perfect. Eindelijk weer eens een goede film! Een die heel herkenbaar kan zijn op bepaalde vlakken en juist daarom ook zo leuk is. Kortom een Film die zeker de moeite waard is om te gaan bekijken. Of je wilt of niet lachen zul je !!!!
suzanne
10 januari 2009 at 12:11
Deze film is perfect voor diegene die gewoon plezier willen hebben!
Jesse
11 januari 2009 at 20:51
Over Yesman:
Het is een hilarische film, Voor mensen die van laggen houden een aanrader.
Het is ook een beetje een leerfilm , het gaat over het leven over ‘bankzitters’ die nooit iets leuks doen met hun leven en nu een keer ‘ja’ moeten zeggen.
Maar niet tegen alles!
Edward
31 januari 2009 at 21:44
Geweldige film,
je kent ze wel diegene die altijd zeggen: dat kan ik niet, dat wil ik niet, heb ik geen zin in, alsmaar nee neen ee hahahahaa.
Maar wat gebeurt er als je een keer ‘doet’ wat er op je weg komt.
Voor mij waren het heel veel herkenbare situaties en hopelijk voor vele anderen ook.
Prachtig zoals de situaties overvloeien in elkaar zoals je iedere dag mee kan maken, maar dan moet je niet thuis blijven zitten!
score: 5 thumbs up