Den Helder / Recensie – The Blue Van is een band uit Denemarken die in eigen land al een behoorlijke reputatie heeft opgebouwd. De eerste twee albums ‘The art of rolling’ en ‘Dear independance’ werden daar dan ook goed verkocht, maar in de rest van Europa werden de platen (nog) niet uitgebracht. Inmiddels is vorig jaar in het thuisland de derde schijf ‘Man up’ uitgebracht, en deze maand ook in de rest van Europa.
Voor velen zal ‘Man up’ dus de kennismaking zijn met The Blue Van. Een plaat die vol staat met lekker in het gehoor liggende liedjes, waarvan de single ‘Silly boy’ er boven uitsteekt, en ‘There goes my love’ bekend in de oren klinkt, omdat deze werd gebruikt voor een reclame. Overigens figureert The Blue Van ook regelmatig in verschillende tv-series met hun liedjes.
De liedjes zelf blijken een basis van blues te hebben, zoals heel duidelijk in het Led Zeppelin-achtige ‘Lay me down and die’. Maar ook de Britse muziek van de jaren zestig en zeventig hebben duidelijk hun sporen achtergelaten en dan vooral The Kinks en in mindere mate The Who. Het maakt dat The Blue Van op sommige momenten klinkt als Franz Ferdinand en Arctic Monkeys, zoals in ‘I’m a man’, een nummer dat verder opgesierd is door een rapper en een saxofoon. Op andere momenten lijken The Black Crowes weer dichtbij te zijn.
Al die invloeden en stijlcitaten maken dat ‘Man up’ niet de boeken in zal gaan als een originele plaat, maar als een plaat die gewoon lekker is. Bovendien een album dat wel eens hoge ogen zou kunnen gooien op alle festivals die Europa rijk is, en niet alleen op de Deense variant die Roskilde heet.
Meer info op www.thebluevan.com
Geplaatst: woensdag 10 maart, 3:30 uur - Laatste wijziging: woensdag 10 maart om 8:37 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com