Home » Nieuws » Stadsnieuws » Iedereen met uitkering moet op gesprek bij gemeente

Iedereen met uitkering moet op gesprek bij gemeente

Den Helder – Iedereen die in Den Helder een uitkering van de gemeente ontvangt, moet de komende maanden op gesprek komen. “De gemeente wil graag opnieuw met ze kennismaken, waarin de vragen Wat kun je? Wat wil je leren? En hoe kunnen wij als gemeente jou daar zo goed mogelijk bij helpen? centraal staan.” De eerste gesprekken starten al deze maand, zo meldt de gemeente.

In Den Helder ontvangen ongeveer 1.600 bewoners elke maand een Wwb-uitkering van de gemeente. “Het college wil deze mensen helpen om op eigen kracht keuzes te maken. Het belangrijkste doel is deze mensen weer aan het stuur van hun leven te zetten. Daarnaast wil het college op deze manier de uitstroom uit de Wwb vergroten en zo de kosten drukken.”

“Er kunnen allerlei redenen zijn waarom mensen niet werken en een uitkering ontvangen. Een arbeidshandicap, taal, te lage scholing, schulden, gezondheid, zorgtaken: het kunnen allemaal geldige belemmeringen zijn”, zo laat het college via een woordvoerster weten. “Maar ook ‘niet willen’ en ‘nooit goed over nagedacht’ komt voor. En hoe langer iemand een uitkering ontvangt, hoe moeilijker het wordt om ooit weer een baan te vinden.”

Actief meedoen
En dat laatste noemt het college “erg jammer, want door het hebben van een baan, door actief mee te doen aan de maatschappij raken mensen geïnspireerd en betrokken. Dat is goed voor die persoon zelf, maar ook voor de stad als geheel. Het maakt onze samenleving sterker.”

Door iedereen serieus te nemen en maatwerk te bieden hoopt het college de mensen in een uitkeringssituatie “te stimuleren” om weer deel te nemen aan de arbeidsmarkt. “In plaats van te kijken naar wat mensen niet kunnen en ze dan maar een uitkering te geven, wil het college weten wat mensen wél kunnen en wat ze wél willen leren.” Om daar achter te komen, nodigt de gemeente om te beginnen alle jongeren en alleenstaanden met een uitkering uit voor een gesprek.

Niet vrijblijvend!
“Afhankelijk van de uitkomsten van zo’n gesprek wordt bijvoorbeeld gezamenlijk met de klant en onze ketenpartners gezocht naar werk of scholing, of wordt er een uitgebreider re-integratietraject gestart.” Vrijblijvend is het gesprek niet, iedereen die een uitnodiging ontvangt, wordt echt op tijd op het gesprek verwacht.

De gemeente gaat zich niet alleen actief bezighouden met mensen die nu al een uitkering ontvangen. Ook de kansen en mogelijkheden van nieuwe aanvragers worden beter tegen het licht gehouden. Wethouder Kees Visser start binnenkort een spreekuur voor bewoners met een uitkering. “Mensen met een uitkering raken soms verstrikt in onze ambtelijke molen. Of ze zijn het niet eens met een bepaalde beslissing die we hebben genomen. Ik ben benieuwd naar hun verhalen en wil ze op weg helpen waar ik kan.”

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


30 reacties op Iedereen met uitkering moet op gesprek bij gemeente

  1. Johanna

    10 augustus 2011 at 08:47

    Ik kan met deze werkwijze instemmen voor de mensen die nu een bijstandsuitkering ontvangen.
    Dat de kansen voor de nieuwe aanvragers beter tegen het licht worden gehouden is ook een goede zaak.

  2. Midago

    10 augustus 2011 at 09:21

    Helemaal niet verkeerd.
    En voor de mensen die niet willen werken of er niet over gedacht hebben, er zijn vast wel wat werkzaamheden bij de gemeente in ruil voor de uitkering!

  3. D.A.

    10 augustus 2011 at 09:34

    Super,……… want het betekent vaak een persoonlijke aanpak. Doe maar iets voor de maatschappij, dat is beter voor de mensen.

    Het haalt de clienten uit hun isolaat, ” wat kun je ? En belangrijker is: wat wil je, en hoe kunnen we het verlichten ? “.

  4. rensmaag

    10 augustus 2011 at 10:03

    Dus schulden en de achterstand in taal is een reden om niet te kunnen werken lees ik dat nu goed,.
    Sterker nog het is een geldige reden om niet te werken.
    (&)

    • Bodelo

      10 augustus 2011 at 10:52

      Rustig Reijer, rustig! Het KUNNEN redenen zijn. Dat wil niet zeggen dat het ook zo is. Maar het kunnen geldige redenen zijn.
      Nou, juist daarom is het mooi om de boel weer even op te schonen en te kijken waar nu precies de problemen zijn. Mogelijk dat met een klein beetje hulp iemand toch weer in het arbeidsproces kan meedraaïen. Al zijn het maar 10 personen die zo uit de bijstand worden gehaald, dan levert het toch weer fors geld op.

    • D.A.

      10 augustus 2011 at 11:10

      En het betreft de bijstand, en de rest WAO / WIA etc. word geregeld niet door de gemeente Den Helder. Dus kun je niet goed schrijven, of is er een probleem met de communatie.

      ” Hoe kon dat gebeuren ? “. Dat is de vraag.

      Vaak zijn er meer problemen. De motivatie is vaak weg, en waar een wil is, is vaak de weg !

  5. even terzijde

    10 augustus 2011 at 11:01

    een uitstekend gebeuren,tenminste als het om de juiste redenen is maar met deze gemeente weet je het maar nooit,de gemeentekas is leeg en als je om wat voor reden niet op de afspraak komt of je komt niet volledig vertrouwd over(in de ogen van de ambtenaar) heb je zo de kans dat ze een reden hebben om je uitkering te stoppen mischien ben ik nu te negatief,laten we dus maar weer afwachten de burgemeester heeft niet voor niets een bijnaam,verschuiling,gekregen. Er moet bezuinigt worden,niet linksom dan maar rechtsom

  6. kepo

    10 augustus 2011 at 11:10

    Als annoniempje ;-) durf ik bijna geen commentaar meer te geven,daarom constateer :-S ik het volgende;

    Het lijkt op paniek voetbal van het College.De ene na de andere losse flodder word uitgestort over het minima beleid ZONDER eerst de commisie vergadering op 19 september en de raadsvergadering van 26 september af te kunnen wachten.Men is als de dood dat de begroting niet word geaccepteerd door de provincie???
    Zie citaat uit de kadernota;

    Taakstellingen in begroting 2012
    De taakstellingen vanuit de uitvoering van de WWB, het minimabeleid en de exploitatie Willemsoord
    moeten in de begroting 2012 zijn ingevuld met concrete maatregelen. Zonder invulling van de
    algemene taakstellingen zal de Provincie als toezichthouder niet akkoord gaan met de begroting. Dit
    leidt tot preventief toezicht. ;-(

    Welnu om structureel geld in het gemeentelijk huishoudboekje te vinden heb ik onderstaande elders gelezen over nieuwbouw stadhuis,citaat;

    Als men op de Drs.Bijlweg 20 blijft,met een BVO(bruto vloer opp.)van 9100m2 dan word er een besparing op de exploitatie,eventueel nieuwstadhuis,op jaar basis van een € 1.050.000,00 gepleegd.
    Het concept-Rpve meld immers dat er in de nieuwbouw ca.7000m2 met een bandbreedte van ca.5% nodig is.Die is nu al ruimschoots aanwezig op Bijlweg 20.
    De jaarlast van Bijlweg 20 zal in 2012 +/- € 700.000,00 zijn,ga daar dan voor 10 mio verbouwen naar de huidige normen.Dit zal een jaarlast geven van
    +/- € 350.000,00.Dat geeft een exploitatie last op jaarbasis van € 1.050.000,00.
    Dit geeft een jaarlijkse besparing van ruim 1 MILJOEN op de nieuwbouwplannen.
    Hiermee kan men heel veel doen in het stadscentrum,bv.Biblio naar postkantoor of parkeer garage zusterflat of minima beleid.Meer met minder WAS/HEET toch het Coalitie accoord,of was het Tenminste Houdbaar Tot de volgende stap?????????????

    De cijfers zijn naar ratio ontleend uit http://gemeenteraad.denhelder.nl/md/18/RI-107-aanvullende-informatie-raadsvoorstel-stadhuis.pdf en Nr. RI11.0142 (2011)

    Toevoeging van mij,kepo;
    In de kadernota staat dat er een jaarlijksbudget(naar beneden bijgesteld met 0,6 mio(gebruikt als taakstelling))van 2,1 mio beschikbaar is voor nieuwbouw.Als men dus op de Bijlweg blijft leverd dit jaarlijks 1,05 mio op.Die kan men ook gebruiken als taakstelling Wwb!!!!!!
    Komt nog bij dat men dan geen 7 á 8 mio hoeft te besteden aan de infra vernietiging stations gebied,KASSA?????????Die kan Zeestad CV/BV snel gebruiken in het hart of stoppen(opheffen,zie prov.) en geld terug storten

    • Spittertje

      10 augustus 2011 at 12:23

      Het stadhuis wordt de eerste jaren nog duurder dan 2,1 miljoen per jaar en ze hebben ook nog plannen de schouwburg te verhuizen naar Willemsoord. Kosten ca. 28 miljoen euro. Als ze dus willen bezuinigen moeten ze gewoon stoppen met deze onzin plannen waar niemand wat aan heeft.

  7. even terzijde

    10 augustus 2011 at 11:37

    he kepo jij prikt ook snel door de verschuilde mist

    • Jan Auke

      10 augustus 2011 at 12:14

      Hm, voor de eenvoudige boerenl…zoals ik, wordt de mist alleen maar dikker. Met deze uitleg moet je de burger niet lastig vallen hoor. Dit is werk van/voor boekhouders, helderheid naar de burger heb je ondernemers/zakenlui voor nodig. Desnoods een standwerker, maar hoe dan ook iemand die weet hoe een normaal mens praat en hoe je hem met gewone taal kunt bereiken.
      :-D

  8. Henk van Kuijk

    10 augustus 2011 at 13:00

    Gaan B en W dan ook de werkgevers aanpakken die op leeftijd discrimineren, via een stevig gesprek aan de koffie (ook het onderwijs)? En komt de wethouder met een lijstje vacatures in de regio, waar geen 100 sollicitanten op komen? En krijgen Helderse bewoners voortaan voorrang bij sollicitaties op het stadhuis, in plaats van het steeds weer aannemen van mensen van buiten? En ID-banen afschaffen, en werkprojecten opzetten zonder geld?

    • Bodelo

      12 augustus 2011 at 10:31

      Das een mooie Henk! (Y)

  9. katy

    10 augustus 2011 at 13:28

    op zich vind ik dit een mooie aanpak maar wat mij verbaast is dat er “maar” 1600 bewoners bijstand ontvangen, ik dacht altijd dat t er veel meer waren. En dan zijn er nog mensen die een bijstand ontvangen maar afgekeurt zijn dus eigenlijk in de wao behoren te zijn. Ik vraag me af hoe ze dat willen gaan doen, een arts die iemand wegens ziekte afkeurt, een ambtenaar die zegt dat je wel te werk ken gaan? waar komt de grens te leggen. T idee is goed, daar niet van.

    • Margot

      10 augustus 2011 at 16:12

      Dan blijf je dus gewoon een wwb-er en wordt je gedeeltelijk op non-actief gezet, wat ze daarna weer terugdraaien, met andere woorden je wordt gespeeld!

    • Johanna

      10 augustus 2011 at 17:09

      Als er een officiële brief is van afkeuring van het GAK, worden deze mensen niet opgeroepen lijkt mij. :-S

      • Sjaak

        10 augustus 2011 at 17:33

        Dat denk ik ook niet Johanna.
        Enige tijd geleden is iedereen herkeurt dacht ik. Dus toen is het kaf al van het koren gescheiden als het goed is. Moest mijn zwager toch weer werk zoeken. Geheel terecht overigens! (Y)

    • rensmaag

      10 augustus 2011 at 17:11

      Je vind het weinig dat komt je gaat van een verkeerde berekening uit je rekenend 55.000 inwoners /.
      Maar er wonen geen 55.000 inwoners dat komt de marine en landmacht staan daar ook in geschreven als zijnde woonadres. en dat is dus volksverlakkarij.
      Hoeveel dat er echt zijn ik heb geen flauw idee. (&)

  10. Henk

    10 augustus 2011 at 14:07

    Die niet willen of zij die jaren niet hebben gezocht om aan werk te komen (aantoonbaar ) uitkering stoppen.
    En als er dan niets te vinden is kunnen zij voor de gemeente gaan werken met behoud van uitkering. Vrijblijvendheid is er denk ik niet meer bij, dan maar straten vegen en onkruidvrij maken als je dat kunt.

    Ambtenaren kunnen nooit een zieke werknemer goedkeuren dat doet een arts.
    Uit ervaring weet ik dat en dat het moeilijk is te reintegreren klopt ook, veelal zitten werkgevers niet te wachten op mensen die langdurig ziek zijn geweest of een beperking hebben

  11. Jan Auke

    10 augustus 2011 at 14:47

    Een W.A.O. uitkering wordt geregeld door het U.W.V.. Daar heeft de gemeente niets mee van doen.
    En uiteraard kan de gemeente niet op de stoel van artsen gaan zitten. Het betreft hier heel andere uitkeringen. (F)
    Maar natuurlijk is het een doodgewone controle/bezuinigingsronde.

  12. katy

    10 augustus 2011 at 15:05

    niet iedereen die afgekeurt is heeft een wao uitkering, als je nl al een bijstands uitkering had en je word dan afgekeurt dan blijf je in die zelfde bijstand, met als reden: ga je naar de wao dan krijg je weer aanvulling door de gemeente en daarom houden ze mensen in de bijstand

    • Johanna

      10 augustus 2011 at 17:14

      Katy je komt in de WAO/WIA als je werk had toen je ziek of gehandicapt raakte, boven een bepaald percentage.
      Zat je onder dit percentage en er is geen ander inkomen, een bijstandsuitkering.

  13. Henk van Kuijk

    10 augustus 2011 at 15:19

    @Jan Auke, zeker, het is een doodgewone controle/bezuinigingsronde. Dergelijke gesprekken zijn er regelmatig, maar het klinkt wel stoer. En, zeg maar, waar zijn de banen?? Maar gelukkig gaan B en W ook kijken naar hun eigen, overbodige, uitkeringen die ze van het Rijk krijgen, d.w.z. de kapitalen die dreigen te worden uitgegeven aan prestigeprojecten als een nieuw stadhuis, bieb, schouwburg, politiebureau, externe bouwonderzoeken, afbraak postkantoor, parkeergarage, zonder draagvlak. En het zomaar even kwijtschelden van een jaar huurschuld aan de hoofdhuurder van Rialto….
    Niet alleen de zwakkeren het vel over de oren halen natuurlijk. Ook trots in de eigen spiegel kijken.

  14. even terzijde

    10 augustus 2011 at 15:57

    als er dan toch bezuinigt moet worden en men denkt dat te kunnen realiseren door mensen met een uitkering onder de loep te nemen ga dan eerst even kijken hoeveel ambtenaren een gemeente met 55.000 inwoners nodig heeft dan zal je zien dat daar er veel te veel van zijn en neem dan eerst die onder de loep en stuur dan maar eerst de hoge incompetente ambtenaren naar huis , moet je kijken hoeveel dat scheelt op jaarbasis voor de inwoners van den helder

    • hans

      11 augustus 2011 at 11:39

      incompetente ambtenaren naar huis. goed idee maar dan zitten we zonder bestuur en die krijgen dan ook allemaal een uitkering zakken we nog dieper de s….t in maar wel een heel goed idee beginnen met schuiling en zijn baksmaatjes

  15. Hans Z. Brazilië

    10 augustus 2011 at 16:13

    Natuurlijk is er van alles mis in de maatschappij en kun je terechte kritiek leveren op van alles dat er bij gemeente en rijk gebeurt of juist wordt nagelaten.
    Maar als daarmee onderhuids wordt gesuggereerd dat het controleren van die uitkeringstrekkers niet zo veel prioriteit heeft, dan is dat krom. Van werklozen die uitkeringen trekken mag je verwachten dat ze hun best doen en ook hun best blijven doen, al is de arbeidsmarkt nog zo moeilijk, om aan het werk te komen. En het is niet meer dan logisch dat betrokkenen af en toe eens verantwoording moeten afleggen tegenover een instantie die ons, de betalers, vertegenwoordigt. Het lijkt me wat overdreven om dan te spreken van vel over de oren halen.
    P.S. Ter info: ik woon in het buitenland maar ben toch betaler van Nederlandse inkomstenbelasting volgens binnenlands tarief.

  16. Henk van Kuijk

    10 augustus 2011 at 17:37

    @Hans, ik gaf aan dat het controleren van uitkeringstrekkers allang prioriteit heeft. Er wordt allang verantwoording afgelegd. Je leest verkeerd en kent vanuit Brazilië de Helderse praktijk niet. Er wordt stoer op de trom geslagen, terwijl dat allang gebeurt. En als er genoeg werk is, dan leert de wet dat je passend aanbod niet mag weigeren. Dus, aanbieden maar, B en W, zou ik zeggen.

    • Hans Z. Brazilië

      10 augustus 2011 at 21:24

      Ik reageer op wat er staat. En ik reageer daarbij vooral ook op die uitlatingen van het type: “laten ze eerst maar eens…”, wat toch duidelijk impliceert dat dat controleren niet zo´n haast heeft.
      En dat “aanbieden maar, B en W”, mogen we van die uitkeringstrekkers niet ook een beetje eigen initiatief verwachten?

  17. Jenny

    10 augustus 2011 at 18:09

    Is toch eigenlijk heel normaal,controleren i.p.v. klakkeloos geld uitdelen.
    Zouden ze in Den Haag ook moeten doen,controleren op kinderbijslag naar kinderen die niet bestaan in het buitenland.
    AOWers die allang zijn overleden in het land van herkomst.
    Bijstandsgerechtigden die vooral in Turkije en Marokko zelf onroerend goed hebben en deze verhuren.
    WAO ers die afgekeurd zijn vanwege trauma’s opgelopen in land van herkomst ,maar daar wel 6 weken op vakantie naar toe gaan.
    Dat zou miljarden opleveren,die nu weer opgebracht moeten worden ,door burgers die werken en netjes op tijd alles betalen.

  18. Peter

    10 augustus 2011 at 23:46

    Ik wil best met de gemeente in gesprek. Er zal dan heel veel duidelijkheid komen dat het niet altijd aan de uitkeringsgerechtende ligt. Ik denk dat voornamelijk de werkgevers in gesprek moeten gaan met de gemeente om eens keer te gaan praten over hun bedrijveneconomie. DAT moet juist op de schop. Alleen maar groot geld verdienen, de top wil graag hun miljoenenbonus en de lastpakken op de werkvloer kunnen de bietenberg op. werken, werken, werken, je bek houden zo weinig mogelijk uitbetalen maar wel veel uren laten maken. DAT wil ik wel eens weten hoe de gemeente er over denkt.

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com