Home » Nieuws » Stadsnieuws » Kort: nieuw strooizout / 2.520 kerstbomen

Kort: nieuw strooizout / 2.520 kerstbomen

Den Helder – De strooiwagens van de gemeente gaan naar verwachting dinsdagochtend weer de weg op. Maandag werd bekend dat Den Helder 30 ton nieuwe voorraad strooizout krijgt aangeleverd van Eurosalt. Dat is normaal gesproken goed voor twee strooirondes, maar door vermenging met zand hoopt de gemeente het vier tot vijf rondes vol te kunnen houden.

“Zodra het dinsdagochtend weer glad wordt, gaan de wagens op pad”, laat gemeentewoordvoerster Nies Schellinger weten. “Extra aandacht is er voor de fietspaden die de afgelopen dagen veel hebben geleden onder het zouttekort, zoals de fietspaden langs de Schootenweg, Ravelijnweg en Waddenzeestraat. Verder rijden ze de gewone routes, waarbij ook de busroutes en de wijkontsluitinggswegen worden meegenomen.”

Het is nog onduidelijk of de gemeente later in de week opnieuw extra zout krijgt aangeleverd. “Daar valt nu niets over te zeggen, het is echt afwachten of en zo ja, hoeveel zout deze kant op komt. Feit is dat we fors minder krijgen geleverd dan we hebben besteld.”

Inzameling kerstbomen
De inzameling van de kerstbomen, de actie ‘Sleep je groen’, heeft afgelopen zaterdag 2.520 bomen opgeleverd. Dat zijn er 1.034 minder dan in 2009. “De oorzaak is vermoedelijk het koude weer en de gladde wegen”, meent een woordvoerster van de gemeente. De meeste bomen werden opgehaald in Den Helder West (Van Galenbuurt, Oud Den Helder). Hier wist de jeugd 750 bomen in te zamelen. Op de tweede plek staat Nieuw Den Helder met 617 bomen en daarna volgen Julianadorp (578), De Schooten (309) en Den Helder Oost (266).

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


1 reactie op Kort: nieuw strooizout / 2.520 kerstbomen

  1. Martin

    12 januari 2010 at 18:16

    Hoera er is weer zout.
    Kunnen ze nu eindelijk de fietspaden in J’Dorp schoon maken.
    niet vergeten te schuiven Jongens!

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com