Home » Recensies » Muziekrecensies » Kashmir – Tresspassers

Kashmir – Tresspassers

Den Helder / recensie – Kashmir is een Deense band waarvan recentelijk één van hun albums (Zitilites) is uitgeroepen tot beste Deense plaat van het vorig decennium. Dit werd gedaan door luisteraars van een populair Deens radiostation. Dit schept verwachtingen, maar kunnen ze die met de nieuwe cd waarmaken?

Wat mij betreft lukt het de band deels. Trespassers, hun zesde studio album, heeft vijf jaar op zich laten wachten en bevat weer de typische “Kashmir-sound”, welke ook vaak vergeleken wordt met het geluid van Radiohead ten tijde van “The Bends”. Dit is natuurlijk best een compliment, maar door Kashmir nu te omschrijven als Radiohead-immitatie is wat kort door de bocht.

Kashmir gaat op Trespassers terug naar het geluid van Zitilites. Waar het vorige album (No Balance Palace) iets steviger was, hebben ze nu weer gekozen voor wat meer rustige(re) nummers. Wat niet betekent dat ze de noisy-uitspattingen de deur uit gedaan hebben, integendeel, maar deze worden wel vergezeld van een magnifieke opbouw. Werd de band op hun vorige studioalbum nog bijgestaan door muzikale grootheden David Bowie en Lou Reed, dit keer doen ze het helemaal op eigen kracht. Wel worden ze op enkele nummers bijgestaan door klassieke instrumenten, maar deze nemen nooit echt de overhand, waardoor je altijd gewoon naar een Kashmir album aan het luisteren bent.

Trespasser klinkt heerlijk, maar de nummers beklijven minder als op het vorige album, Dit komt wat mij betreft vooral omdat de nummers geen duidelijke songstructuur hebben. Wat natuurlijk niet erg hoeft te zijn, er is immers wel meer muziek die dat niet heeft. Dit hadden de vorige albums echter wel wat meer, waardoor de nummers mijns inziens iets beter tot hun recht kwamen en zeker sneller bleven hangen bij de luisteraar.

Kashmir heeft met Trespasser een goed album afgeleverd. Misschien heeft het album nog een paar extra luisterbeurten nodig, maar op dit moment denk ik dat de band met dit album (nog) niet het album in huis heeft wat aan het eind van het decennium uitgeroepen wordt tot Deense plaat van de afgelopen tien jaar. Gelukkig staat dit decennium pas in haar kinderschoenen en heeft Kashmir nog even de tijd voor een herkansing.

http://www.myspace.com/kashmiryeah

Recensie is dit keer geschreven door Stephan Wegman

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


1 reactie op Kashmir – Tresspassers

  1. Stephan

    12 februari 2010 at 14:16

    Het album staat nu overigens eerste in de Deense Album top 40!
    http://ekstrabladet.dk/musik/dkmusiknyt/article1298216.ece

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com