Home » Nieuws » Regionieuws » Harry Borghouts stapt op

Harry Borghouts stapt op

Harry BorghoutsHaarlem – Harry Borghouts stapt op als commissaris van de Koningin in Noord-Holland, zo heeft hij vrijdag bekendgemaakt. Borghouts heeft de Koningin inmiddels verzocht hem per 1 december aanstaande ontslag te verlenen.

“In de afgelopen zeven jaar heb ik met veel plezier het ambt van commissaris van de Koningin uitgeoefend. Maar dat is nu verdwenen”, zo liet Borghouts vrijdag weten. Hij vraagt ontslag per 1 december, omdat hij in het belang van de provincie wil zorgen voor een goede overdracht. Met de procedure die leidt tot de benoeming van een nieuwe commissaris van de Koningin moet worden gerekend met een termijn van ongeveer vijf maanden, zo laat de provincie weten.

Met betrekking tot Den Helder speelde Borghouts het afgelopen jaar een belangrijke rol in de affaire rond oud-burgemeester Stefan Hulman. Hij kwam nadat de kwestie al weken speelde met het voorstel dat Hulman zelf ontslag zou nemen en dat de gemeente ‘in ruil’ zijn woning in Vogelzand zou aankopen.

Borghouts kwam onlangs al in opspraak toen bleek dat de provincie miljoenen had verloren door geld onder te brengen bij de IJslandse bank Landsbanki. Hoewel het provinciebestuur toen aftrad, bleef Borghouts als enige (in eerste instantie) aan. Deze week werd bekend dat hij declaraties van oud-gedeputeerde Ton Hooijmaijers had goedgekeurd, terwijl er geen bonnetjes waren. De PvdA-fractie in Provinciale Staten vroeg hierop om het vertrek van Borghouts, die later op de dag dus bekendmaakte daadwerkelijk op te stappen.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Ronald Boutkan

Woonachtig in Den Helder / Julianadorp sinds 1973, sinds 2008 hoofdredacteur van Den Helder Actueel.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


4 reacties op Harry Borghouts stapt op

  1. prectig gezeild!

    11 september 2009 at 20:18

    Krijgt hij dan evengoed een uitkering?

  2. rensmaag

    11 september 2009 at 22:22

    stel nu er komt een andere commissaris.Een die wel streng optreed zo als het hoort.
    Zal daar geen kans in zitten dat denhelder eerder onder bestuurlijke dwang terecht komt.
    Laten we dat hopen.

  3. Johanna

    12 september 2009 at 08:54

    eindelijk

  4. Th.N.E. Schotman

    12 september 2009 at 09:22

    Valt iedereen het niet op dat alle vriendjes van onze ex-burgemeester als rottte appelen van de boom vallen,
    er valt zeker nog weinig te declareren, of een goede verantwoording hierover te geven,of is het zo dat we steeds allerter worden en steeds meer
    vragen gaan stellen, of willen weten waar ons geld is gebleven van de Provincie. Ik zeg altijd maar weer.
    Hoge bomen vangen veel windt.

    Th.N.E. Schotman (Ed de Boekhouder)

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com