Home » Uitgaan » Exposities » Muziek en kunst bij opening nieuwe expositie

Muziek en kunst bij opening nieuwe expositie

Den Helder – Bij Windkracht 13 vindt zondag 17 oktober een bijzondere opening van de nieuwe expositie plaats. Een van de kunstenaars van wie werk wordt tentoongesteld, Sjoerd Tijken, is zelf aanwezig bij de opening. Hij verzorgt, samen met de rest van Sweetport Blues, namelijk de muzikale begeleiding.

De nieuwe expositie telt vier exposanten, waarvan er twee uit Den Helder komen. Sjoerd Tijken maakt keramische plastieken, reliëfs, tegelwerken en tevens wandobjecten van hout en ander materiaal.

Veel van zijn werk heeft te maken met muziek, composities in tijd en ruimte. In zijn wandobjecten, zoals de serie reliëfs in hout, keren steeds dezelfde vormelementen terug, met kleine variaties. De uitgangspunten van zijn werk zijn beweging, wankel evenwicht, ritme en tijd. Ofwel thema’s met variatie. Bij de geringste aanraking ontstaat er een dans in de ruimte.

Balans
Martin Griek is geboren in Den Helder en werkt als docent beeldende vorming en economie in het voortgezet onderwijs. Zijn opleiding als onderwijzer in de jaren 1965 tot 1970 heeft hij aangevuld met de opleiding leraar handarbeid lo. In de periode 1977 tot 1979 volgde hij een uitgebreide nascholingscursus aan de Rietveld academie.

Griek neemt afscheid van het onderwijs en laat een overzicht van zijn beelden zien. Zijn werk in steen is geïnspireerd door de natuur en door de eigenschappen en de schoonheid van het materiaal. De vormen zijn vaak abstract, rond, vloeiend en glad en daarbij zo helder mogelijk. Martin is in zijn beelden altijd op zoek naar een balans tussen vorm en materiaal. Beiden moeten daarin tot hun recht komen, elkaar aanvullen en sterker maken en in hun eenvoud kracht uit stralen.

De andere twee exposanten zijn Jelle Swildens uit Friesland met ruwe landschappen die hem dagelijks omringen en Bram Stoof laat een contrastrijke selectie van weelderige naakten en verwelkte bloemen zien. De expositie wordt zondag 17 oktober om 15.00 uur geopend, de toegang is gratis.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com