Den Helder – Leden van Watersportvereniging Onrust organiseerden zaterdag een schaatswedstrijd op het ijs van de Bassingracht. De wedstrijd was voor de jeugd tussen de 7 en 16 jaar, maar ook de jongere schaatsers waren welkom. De opbrengst was voor het goede doel: het kinderfonds Kinderen Kankervrij (Kika).
Het werd een wedstrijd met een enorme glimlach op de gezichten van vrijwel alle betrokkenen; organisatie, deelnemers en publiek. De omstandigheden waren dan ook fantastisch: zon, geen wind, goed ijs, gezelligheid en natuurlijk een Koek en Zopiekraam met heerlijke snert en warme dranken.
De wedstrijden begonnen met de duels voor de allerjongste deelnemers, die van 3 tot en met 6 jaar. De 5-jarige Tim Slotenmaker kwam als eerste binnen in een hele mooie tijd van 9,42 seconden. De 3-jarige Steffi Jong was knap tweede in 28,69 seconden precies.

Korte baan
De oudere groepen moesten een stukje verder schaatsen, maar het bleef allemaal korte baan racen. In de groep 7-10 scoorde bij de jongens Jarno Lamsfus de eerste plaats met 8,25 seconden en bij de meiden won Suze Jong met 8,89 seconden. Bij de oudsten won de 13-jarige Quinn Reggers in de snelle tijd van 10,46 seconden en bij de meiden ging de beker naar de 12-jarige Joy van Egten. Zij kwam na 10,99 seconden over de finish.
Al werd er fanatiek geschaatst en werd er natuurlijk flink aangemoedigd, toch gunde iedereen elkaar de winst en viel er geen enkel onvertogen woord. Zo werd uiteindelijk iedereen winnaar en voor elke deelnemer was er een leuke prijs. De winnaars mochten uiteraard ook een mooie beker mee naar huis nemen. De opbrengst voor Kika was 120 euro.
Geplaatst: zondag 12 februari, 7:45 uur - Laatste wijziging: zondag 12 februari om 12:34 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Dennis
13 februari 2012 at 06:40
Wat een leuk initiatief!