Home » Nieuws » Stadsnieuws » Tevreden over gesprek met Zeestad

Tevreden over gesprek met Zeestad

Manouk tevreden over gesprek met Zeestad.Den Helder – Naar aanleiding van het protest van de jongeren over de sloop van ‘hun’ Julianaplein, wilde Zeestad graag in gesprek met de ‘pleiners’. Manouk, een van de organisatoren van de manifestatie op het plein tegen de sloop, ging samen met Steve op de uitnodiging in. Tijdens een twee uur durend gesprek werden woensdag standpunten uiteengezet.

Manouk is tevreden over het gesprek dat zij voerde met Henk Goettsch van Zeestad. “Hij heeft alle tijd voor ons genomen en goed naar ons geluisterd. Het was een positief gesprek”, aldus Manouk. Naast Steve en Henk Goettsch was ook Rosine Bijlsma bij het gesprek aanwezig. “Rosine is van de klankbordgroep bij Zeestad en had belangstelling voor onze mening. Dat was de reden dat zij ook aan het gesprek meedeed”, vertelt Manouk.

Als inleiding gaf Manouk een powerpoint presentatie. “De bedoeling was om te laten zien wie de gebruikers van het plein waren. Dat waren niet alleen de skaters, maar ook de breakdancers, toeristen en de zwervers niet te vergeten. De ijsbaan stond er toen ook. Ik had foto’s als herinnering er in geplakt en er van alles bij verteld.” Volgens Manouk had het plein nooit mogen verdwijnen. “Het plein was een kunstwerk waar waarde aan werd gehecht. Het is heel apart dat een kunstwerk zo werd gebruikt, het had nooit weg gemogen.”

Voor iedereen
Henk Goettsch was het op een aantal punten wel eens met de jongeren, maar liet ook een andere kant zien. “Het park moet een gebruikersplaats voor iedereen zijn. Het plein was wat de jongeren er van hadden gemaakt. Wij moeten rekening houden met meer groepen, zoals moeders met kinderwagens, winkelend publiek, maar uiteraard ook een plek voor de jongeren”, luidde zijn uitleg. Aan de hand van een plattegrond werden de plannen uiteengezet en duidelijk gemaakt waarom Zeestad voor deze aanpak betreffende het Julianaplein had gekozen.

Manouk kon begrip opbrengen voor het verhaal, maar wilde toch ook zekerheid betreffende een nieuwe plek in het park. “Doen jullie iets met wat we zeggen en hebben we verder nog inspraak op de plannen?”, wilde zij weten. Goettsch stelde voor een gesprek met de architect te arrangeren, zodat overleg over eventuele wijzigingen plaats kan hebben. “Dat was ook precies mijn doel en omdat het gesprek positief verlopen is, heb ik er ook best wel vertrouwen in dat er voorzieningen komen voor ons”, liet Manouk weten.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Saskia van Kuik

Sinds 1988 woonachtig in Julianadorp/Den Helder Sinds 2008 als journaliste betrokken bij Den Helder Actueel

Website - Meer artikelen - E-mail


5 reacties op Tevreden over gesprek met Zeestad

  1. Marion

    12 november 2009 at 07:35

    Iedere stad heeft een plein,
    maar Den Helder besluit weer dat het anders moet.
    Den Helder moet een park.
    Nog een hondenuitlaatplaats erbij!
    En die zijn er al genoeg lijkt mij!

  2. Bodelo

    12 november 2009 at 10:08

    Kijk, dit is en klinkt in ieder geval weer positief. Beide partijen (Zeestad en de “georganiseerde jongeren”) luisteren naar elkaar (dat is tegenwoordig al heel wat) en hebben respect voor elkaars idee betreffende de invulling van het stadspark. Niet direct de hakken in het zand maar oplossingsgericht werken. Top!

  3. DJ Joule

    12 november 2009 at 11:20

    Een tip voor Manouk. Zorg er voor dat je het gesprek met de architect daadwerkelijk krijgt en behandel dan de resultaten ook weer met Den Helder Actueel. Bij deze dus een tip. Wij zijn namelijk erg geinteresseerd in het verloop van jullie kwestie.

  4. Johanna

    12 november 2009 at 11:44

    Fijn dat het gesprek goed verlopen is. Nu, erg belangrijk, goed in de gaten houden wat Zeestadt doet met hetgeen er besproken is.

  5. Leonardo

    12 november 2009 at 14:01

    Zeestad denkt wellicht;”Een kinderhand is snel gevuld”
    Gezien eerdere beloftes aan andere doelgroepen zou ik Manouk en haar ‘Pleiners’ willen aanraden de zaak haarscherp in de gaten te houden want voor je het weet geeft de ontwikkelaar er een andere draai aan. Houdt druk op de ketel en wacht niet af!

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com