Den Helder – Connexxion heeft per vandaag (zondag 12 december) weer een nieuwe dienstregeling ingevoerd, maar de gevolgen voor Den Helder zijn minimaal. De meeste buslijnen blijven ongewijzigd en er worden in elk geval geen buslijnen toegevoegd of opgeheven.
“Het huidige aanbod blijft gehandhaafd”, laat woordvoerder Rick de Vries weten. “De routes en tijden blijven gelijk, hooguit hier en daar een minuutje eerder of later bij een halte, maar verder geen drastische veranderingen. Alleen de Kustbus stopt volgend jaar niet meer bij de Teso-steiger, maar op het station van Den Helder. Daar sluit hij echter wel aan op lijn 33.” Ook de scholieren die gebruik maken van de speciale scholierenlijn 652 krijgen met een wijziging te maken. “Maar dat is een positieve wijziging, want deze bus rijdt voortaan langer door, zodat de leerlingen die tot en met het laatste uur les hebben ook nog naar huis kunnen.”
Strippenkaart
In de loop van 2011 wordt, naar verwachting, ook in Den Helder en omliggende regio definitief afscheid genomen van de strippenkaart. De OV-Chipkaart is dan het algemeen geldende vervoersbewijs op de bus. “Maar op dit moment kunnen we nog niet zeggen wanneer die overgang plaatsvindt. Dat is afhankelijk van de provincie en van Den Haag, maar dat de strippenkaart volgend jaar verdwijnt, lijkt vrijwel zeker”, aldus De Vries. “Of dat echter februari of oktober wordt, dat is nu nog onbekend. Wel zeker is dat het later wordt dan 1 januari.”
Overigens blijft er volgens De Vries altijd, naast de OV-Chipkaart, een vervoersbewijs bestaan dat bij de chauffeur zelf kan worden gekocht. “Voor mensen die geen chipkaart hebben of hem toevallig zijn vergeten mee te nemen.” Ook de zogeheten Dalkaartjes blijven gehandhaafd. Met een Dalkaartje is het in Den Helder mogelijk te reizen voor 1,50 euro per rit en in de regio voor 2,50. “Ze blijven bestaan, maar ik sluit niet uit dat ze wel iets duurder worden. Het lijkt me verder logisch dat, wanneer de strippenkaart is afgeschaft, er een daltarief voor de OV-Chipkaart wordt geïntroduceerd. Dan koop je dus geen losse kaartjes meer, maar gelden op bepaalde tijden gewoon voordeliger tarieven die automatisch worden verrekend.”
Geplaatst: zondag 12 december, 4:00 uur - Laatste wijziging: zondag 12 december om 9:45 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com