Julianadorp – Het gaat goed met de bouw van het nieuwe winkelcentrum De Riepel in Julianadorp. Nadat half december de eerste paal de grond in werd geslagen door wethouder Hans Boskeljon, zijn de werkzaamheden in vlot tempo voortgegaan. Alle heipalen zitten inmiddels in de grond, de fundering is gelegd en ook een deel van de staalconstructie is gereed. De officiële opening staat nog steeds in de agenda voor november 2009.
Verantwoordelijk voor de bouw van het winkelcentrum is de Redema Groep uit IJsselstein. Menno Houbolt is namens Redema Consultants projectleider van de nieuwe Riepel. “Het gaat voorspoedig met de nieuwbouw, tot nu toe liggen we keurig op schema. In de afgelopen maanden is de grond bouwrijp gemaakt, zijn de bunkers op het terrein gesloopt, de fundering geplaatst en nu zijn we dus bezig met de staalconstructie.”
Volgens de projectleider zijn er tot nu toe weinig echte tegenvallers geweest bij de uitvoering van de werkzaamheden. “Alleen rond de aansluiting van het diepriool zat het wat tegen, maar aan de andere kant hadden we juist veel meer problemen verwacht bij het verwijderen van de bunkers, dus dat strepen we tegen elkaar weg. Over die bunkers gingen de wildste verhalen rond, maar het viel gelukkig allemaal reuze mee.”

Houten gevelbekleding
De eerstvolgende stappen die worden gemaakt zijn het afronden van de staalconstructie en daarna het aanbrengen van de dakvloer. “Het centrum krijgt zowel platte als schuine daken en ook de gevel krijgt een niet alledaags karakter”, laat projectorganisator Dennis van der Hart weten. “Het wordt een mooi winkelcentrum en zeker geen vierkante doos. Bij het ontwerp is getracht aan te sluiten bij de omgeving van Julianadorp en dat is volgens ons prima gelukt. De gevel krijgt een mooie, houten bekleding met een natuurlijke uitstraling.”
Het idee voor het nieuwe winkelcentrum werd vele jaren geleden al geboren. De huidige Riepel is al geruime tijd te klein, maar uitbreiding op de bestaande locatie was niet mogelijk. “Er is nog gedacht aan uitbreiden naar de overkant van de Van Foreestweg, maar daar is toch van afgezien. De gemeente wilde ook eigenlijk terug van drie naar twee winkelkernen in het dorp”, vertelt Houbolt. “Uiteindelijk is dus voor deze nieuwe locatie gekozen, zodat er straks twee winkelcentra zijn: Dorperweerth en De Riepel.”
Dat voor de realisatie van een nieuw winkelcentrum de nodige tijd moet worden uitgetrokken, is niets bijzonders, weet Redema. “Gemiddeld ben je toch snel vijf tot tien jaar bezig”, meldt Houbolt. “Dat gaat voor veel mensen vaak veel te langzaam, maar de ervaring leert nu eenmaal dat je met dat soort periodes rekening moet houden. Er komt, bijvoorbeeld qua procedures en vergunningen, gewoon heel veel bij kijken.”
Opening
Als de bouw op schema blijft, krijgen de ondernemers die straks een winkel in de nieuwe Riepel openen, rond begin oktober de sleutel. “De units worden casco opgeleverd, zodat de winkeliers het vervolgens zelf volledig naar eigen inzicht en behoefte kunnen indelen en inrichten. Daar hebben ze straks ongeveer zes weken de tijd voor en dan is het half tot uiterlijk eind november tijd voor de feestelijke opening”, aldus Van der Hart. “Want de feestmaand december mag uiteraard niet aan De Riepel voorbijgaan!”
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com