Den Helder – Budo Club Dun Hong, gelegen in een oude gymzaal aan de Pasteurstraat, hield zondag open dag. Naast het judo vonden er demonstraties plaats van Taekwondo, Aikido en Karate. De jeugd heeft de toekomst en juist zij waren van harte welkom, dat bleek wel uit het programma. Zo konden de kleintjes deelnemen aan peuter judogym en de oudere kids het jeugd judo.
Dun Hong is een begrip in Den Helder, de vereniging werd op 7 februari 1953 door Maarten Post opgericht. De eerste gevechten vonden plaats in een oude aardappelloods aan de Bassingracht en in 1986 werd het huidige pand in gebruik genomen. “We gingen er wel in ruimte op achteruit, maar volgens de gemeente was het een tijdelijke behuizing. In deze kantine, waar we nu zitten, is ook nog een politiek café gevestigd geweest”, weet trainer Freek Libosan zich te herinneren.
“We willen doorgroeien naar een groter pand binnen de linie”, licht bestuurslid Mark van Duivenbooden toe. “We zijn bestuurlijk en financieel een gezonde vereniging met 300 leden, meer dan de helft van de jeugdleden woont in de directe omgeving en deze dojo heeft daarom een sterk herkenbare functie. Wij hebben geen behoefte aan een plek op een industrieterrein, Willemsoord of Sportcenter. Dit pand is eigendom van de vereniging en we willen het graag verkopen. We hadden gehoopt dat met de komst van de Brede School dit zou worden gesloopt, waarna we met de opbrengst iets nieuws konden beginnen. Dat gaat niet gebeuren, dus proberen we met renovatie het gebouw staande te houden.”

Open Helderse
Op 21 en 22 november vinden, in Quelderduyn, voor de 33e keer de Open Helderse judokampioenschappen plaats. “We hebben dit jaar 600 verenigingen in Nederland en 900 over de grens aangeschreven”, aldus Van Duivenbooden. “In 2008 eindigden we met het toernooi als vierde sterkste van Nederland, waaruit maar blijkt dat het toernooi een goede positie inneemt op de judokalender. Voor het eerst sinds lange tijd nemen we dit jaar ook zelf met een groter gezelschap deel aan twee toernooien in België en Duitsland en daarnaast willen we met de leden leuke dingen gaan doen, waarbij sport en spel centraal staat.”
“We hebben voorafgaand aan deze open dag tien basisscholen bezocht om door flyers en posters het judo te promoten, daarbij hebben we in Sportservice Den Helder een belangrijke partner. Ruben Houkes en Ziggy Tabacksnic zijn nu zes jaar de eigenaren van School Judoproject bv en zij bezoeken scholen met een kant en klaar judoproject, dat zowel tijdens als na-schools twaalf weken en gratis wordt aangeboden. Hun gedachte is simpel: judo is goed voor de motoriek, sociale vaardigheden en het in positieve zin omgaan met agressie. Het technische en fysieke element speelt daarbij een grote rol. Ik weet niet of andere sporten zo werken, maar het is een geweldige promotie van de judosport. Omdat de provincie Noord-Holland dit financieel ondersteunt, konden veel clubs nieuwe leden verwelkomen.”
Geplaatst: maandag 13 september, 2:45 uur - Laatste wijziging: maandag 13 september om 0:00 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com