Home » Nieuws » Bedrijvennieuws » Week van de Patiëntveiligheid

Week van de Patiëntveiligheid

Den Helder – Het is deze week de “Week van de Patiëntveiligheid”. Het Gemini Ziekenhuis, de lokale apothekers en trombosedienst geven daarmee, in samenwerking met de NPCF (Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie) het startsein voor de publiekscampagne ‘Naar het ziekenhuis ? Neem altijd uw medicatieoverzicht mee!’.

Deze campagne stimuleert patiënten om zelf verantwoordelijkheid te nemen voor hun medicatieveiligheid, door actief een medicatieoverzicht te halen bij hun openbare apotheek als ze naar het ziekenhuis gaan.

Gebruikt iemand dagelijks medicijnen? Dan is een medicatieoverzicht onmisbaar. Een medicatieoverzicht bevat een overzicht van alle medicijnen die iemand dagelijks, al dan niet op recept, inneemt en de dosering daarvan. Daarnaast staan er belangrijke gegevens in over de persoon zelf. Bijvoorbeeld of hij ergens allergisch of overgevoelig voor is. Dankzij het medicatieoverzicht kan een patiënt zowel in Nederland als in het buitenland snel, goed en veilig geholpen worden.

Apotheek
Het medicatieoverzicht wordt gratis uitgegeven door de apotheek. De apotheker of een van de assistenten neemt graag de tijd om het overzicht van de medicijnen met de patiënt door te nemen op volledigheid, bijwerkingen en hoe de patiënt de medicijnen gebruikt.

Met de toestemming van de patiënt kan de apotheek het medicatieoverzicht ook doorgeven aan een andere zorgverlener. Dit kan bijvoorbeeld van belang zijn als iemand in het ziekenhuis wordt opgenomen.

Waarom belangrijk?
Het is belangrijk dat een medicatieoverzicht altijd actueel is. Vooral als er iets verandert in de zorgsituatie en de patiënt met nieuwe artsen te maken krijgt. Die moeten precies weten welke medicijnen een patiënt gebruikt en wat er eventueel in veranderd is. Zo kunnen ze de patiënt de beste zorg bieden. Neem dus altijd een actueel medicatieoverzicht mee. Zeker bij een bezoek aan een specialist of bij opname in een ziekenhuis of een andere zorginstelling.

Er kunnen altijd dingen veranderen in het medicijngebruik. De huisarts verandert bijvoorbeeld de dosering van een middel dat iemand al langer gebruikt of het medicijngebruik stopt. Of de patiënt krijgt van het ziekenhuis medicijnen mee naar huis. Lang niet altijd wordt de apotheek daarover automatisch geïnformeerd. De patiënt heeft zélf het beste zicht op zijn medicijngebruik. Geef daarom veranderingen door aan de apotheek. De apotheek kan er dan voor zorgen dat het medicatieoverzicht actueel blijft.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com