Den Helder – De Timorlaan wordt binnenkort voor de duur van twee maanden afgesloten. Van 25 augustus tot en met 24 oktober is de Timorlaan tussen de Javastraat en de Borneolaan afgesloten voor al het verkeer. De reden is de aanleg van een nieuwe riolering en het opnieuw indelen van de straat. Gedurende de afsluiting wordt het auto- en fietsverkeer omgeleid. Reizigers met de bus moeten rekening houden met een extra overstap of een langere reistijd, zo laat de gemeente weten.
De riolering onder het genoemde deel van de Timorlaan moet vervangen. “Direct daarna gaan we aan de slag met het opnieuw indelen van het wegdek. Er komen aparte fietsstroken, net als op het stuk tussen de Javastraat en het ziekenhuis”, aldus een woordvoerder van de gemeente. “De aannemer moet dit werk goed en veilig kunnen uitvoeren, daarom wordt de weg tussen de Javastraat en de Borneolaan geheel afgesloten voor al het verkeer, ook voor fietsers. Voetgangers kunnen wel gewoon doorlopen.”
De parkeergarage van Parkzicht blijft via een tijdelijke oplossing bereikbaar vanaf de Javastraat. Dat geldt ook voor de parkeerplaatsen die achter Ten Anker liggen. Mogelijk krijgen deze een tijdelijke toegang vanaf de achterkant van Ten Anker, dus vanaf de Madurastraat. De Borneolaan blijft wel bereikbaar voor het verkeer, maar alleen vanaf de Middenweg. Dit geldt ook voor de hoofdingang van Ten Anker. “Soms zullen ook de kruispunten van de Timorlaan met de Javastraat en de Borneolaan afgesloten zijn, maar dit wordt vooraf aangegeven op de aanwijzingsborden en voor het doorgaande autoverkeer worden omleidingsroute ingesteld. De routes van en naar het ziekenhuis lopen via de Middenweg-Javastraat en via de Duinweg-Huisduinerweg.”
Openbaar vervoer
De werkzaamheden hebben ook gevolgen voor het openbaar vervoer. De buslijnen kunnen niet over de Timorlaan en rijden dus niet tussen het ziekenhuis en het station. “In overleg met Connexxion is besloten hiertussen een pendelbus in te zetten, zodat passagiers toch bij het station kunnen komen. Dit heeft wel gevolgen voor de rechtstreekse verbinding van bijvoorbeeld lijn 32 met het ziekenhuis. Voor reizigers uit Julianadorp die naar het ziekenhuis moeten, betekent dit dat ze eerst naar het station moeten en daar kunnen overstappen op de pendelbus.”
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com