Home » Nieuws » Stadsnieuws » Landschapsvrijwilligers aan de slag op Fort Admiraal

Landschapsvrijwilligers aan de slag op Fort Admiraal

Den Helder – Ruim 60 vrijwilligers uit alle streken van Noord-Holland verzamelen zich aanstaande zaterdag in Den Helder. Ze doen mee aan de ‘Werkdag in het Landschap’ van Landschap Noord-Holland. De vrijwilligers, ervaren natuur- en landschapbeheerders, nemen de uitdaging aan om de ruigte op Fort Dirksz. Admiraal te temmen.

Landschap Noord-Holland organiseert jaarlijks de provinciale ‘Werkdag in het Landschap’. Daar kunnen alle 142 aangesloten vrijwilligersgroepen kennis uitwisselen. Dit jaar is de Werkgroep Vrijwillig Landschapsbeheer in Den Helder gastheer voor haar collega’s uit andere delen van de provincie. Zij zullen de hele middag snoeien, hooien en trappen herstellen van het overwoekerde fort.

Er wordt niet alleen gewerkt, de deelnemers delen ook hun ervaringen en krijgen enkele mooie excursies in de natuurgebieden van Den Helder aangeboden. Bestuurslid Krijn Harte van de werkgroep is blij met de grote belangstelling: “We hebben onder meer aanmeldingen uit Hilversum, Amsterdam en Hoogwoud om een handje te helpen”.

Overgroeid
Stichting Stelling Den Helder, beheerder van Fort Dirksz. Admiraal, is blij met de hulp. “Het fort is overgroeid met bramen en ruigte en kan best wat hulp gebruiken”, licht André Koning van de stichting toe. “En waar je met machines niet kunt komen is juist het handwerk van ervaren vrijwilligers van onschatbare waarde”.

In de provincie Noord-Holland zijn ruim 6.000 vrijwilligers regelmatig actief in natuur en landschap. Samen verzetten zij het werk van 172 fulltime krachten. Landschap Noord-Holland ondersteunt de vrijwilligers met gereedschappen, opleiding en advies. Landschap Noord-Holland bestaat dit jaar 75 jaar.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com