Den Helder – Voor de tweede keer in een paar weken heeft de gemeente de gevelstimuleringsregeling aangepast. Ging eerder al het maximumbedrag dat iemand kon terugkrijgen omhoog, nu is ook het percentage van de kosten dat voor subsidie in aanmerking komt, verdubbeld.
Wie volgend jaar de gevel van zijn of haar winkelpand vernieuwt, kan van de gemeente een bijdrage krijgen van maximaal € 5.000. In plaats van 20 procent vergoedt de gemeente volgend jaar 40 procent van de subsidiabele kosten. Winkeleigenaren die hun gevel dit jaar al hebben opgeknapt, maar hiervoor geen subsidie hebben aangevraagd, kunnen alsnog een tegemoetkoming aanvragen.
Sinds 1 januari 2010 heeft de gemeente Den Helder een gevelstimuleringsregeling. Winkeleigenaren in het kernwinkelgebied kunnen subsidie krijgen als zij de gevel van hun winkel opknappen. De huidige regeling ging uit van maximaal 20 procent of drieduizend euro en loopt tot 1 januari 2011. “De gemeente hecht veel waarde aan het aanzien van de panden en heeft daarom besloten de regeling een jaar te verlengen en het subsidiebedrag te verhogen”, aldus een woordvoerster.
Meer subsidie
De gevelstimuleringsregeling is bedoeld voor substantiële verbeteringen: de gemeente verleent alleen subsidie voor werkzaamheden waarvoor een bouwvergunning is verplicht. Daarom heeft de gemeenteraad besloten vanaf 1 januari 2011 het percentage subsidiabele kosten te verhogen. Daarnaast heeft de gemeente besloten dat winkeleigenaren die hun gevel al hebben opgewaardeerd maar hiervoor geen subsidie hebben aangevraagd, hiervoor alsnog in aanmerking komen. Het criterium is wel dat de eigenaar zijn gevel in 2010 heeft opgeknapt volgens de richtlijnen van de regeling.
De gemeente behandelt de aanvragen om subsidie in volgorde van binnenkomst: wie het eerst komt, die het eerst maalt. De vernieuwde regeling is te vinden op de gemeentelijke website www.denhelder.nl. Mensen die meer informatie wensen over de regeling kunnen contact opnemen met de gemeentelijke afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving (telefoon 14 – 0223).
Geplaatst: woensdag 15 december, 4:30 uur - Laatste wijziging: woensdag 15 december om 8:47 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Klaas .
15 december 2010 at 12:38
Frappant dat de foto de gevel van School7 toont ! Het betreft hier GEEN gevel van een winkelpand maar de gevel van een vervallen Gemeentepand . Gaat de Gemeente zijn eigen gevel susidieeren ? Het is ook kennelijk alleen het uiterlijk dat telt , het historische pand mag rustig gesloopt worden als de gevel maar oorspronkelijk blijft . En nooit zal men eens een NIEUW gebouw van een historisch ogende gevel voorzien . ALTIJD Foeilelijke futuristische buitenkanten waarvan men zich afvraagd of de Welstandscommissie heeft zitten slapen of zich heeft laten OMKOPEN om een ontwerp goed te keuren . Het is kennelijk de BEDOELING om bouwwerken ALTIJD na een jaar of 40 te kunnen slopen en nooit meer iets te bouwen wat ooit een monument zou kunnen WORDEN . Voorbeeld : Het oude Postkantoor , Snel slopen voor dat het echt als een monument van de wederopbouw kan worden gezien .
….Bob.
Bodelo
15 december 2010 at 13:39
Bob, onder de foto staat duidelijk dat er gen relatie met het artikel is.
Ik vind het overigens top om deze foto te plaatsen. Je kunt nu weer zien hoe mooi de gevel eigenlijk is.
Bob, je hebt absoluut gelijk dat het van de gekke is dat alles wordt gesloopt op een gevel na. Het “meeuwen pand” op de Weststraat is daar ook zo’n voorbeeld van. Je kunt het bijna nu al invullen; als je alles erachter wegsloopt stort de gevel vrijwel zeker in. En dus vervalt dan opeens de restauratieplicht. Inderdaad liever historiserend bouwen. Projecten in het land wijzen uit dat daar vraag naar is onder huizenkopers. Daar waar WoningStichting de grootst mogelijke moeite heeft om de Molenplein panden te verkopen, werden de twee panden op de Molengracht met hun authentieke uiterlijk wel verkocht. Wat dat betreft doet het mij deugd om te zien dat het hoekpand Binnenhaven (wat ooit tot bedrijfspand was getransformeerd) weer als authentiek woonhuis een tweede leven krijgt.
Het oude postkantoor is typerend voor de 60-er jaren en verdient een tweede leven!
harikanari voorheen jan
15 december 2010 at 13:57
“historiserend bouwen” kijk dit vind ik nu een mooie kreet, wat het college nu aan het doen is, lijkt meer op hysterisch bouwen
Karel de Grote
15 december 2010 at 18:42
Toeval is het niet, Woningstichting en proper-stok slopen het gehele gebouw,laten de voorgevel eventueel staan vangen volledig het subsidie geld,de bibliotheek erin volgens wethouder Bruin kan de directeur niet wachten om zo snel mogelijk naar de locatie school 7 te verhuizen,de bibliotheek neemt immers 1.7 miljoen mee uit eigen kas| ??eigen kas het is een noodlijdend instutuut,woningstichting eist garantie van gemeente en zeestad voor de bouw kosten ,men rekent zich alweer rijk om te denken dat in de verdwenen bibliotheek appartementen heel snel gebouwd en verkocht worden , misschien kan Rienks van
Keulen alvast de makelaar worden van dit voorgestelde plan,deze was op uitnodiging van het college
mee aan de stadswandel en weet dus ook dat de appartementen op het Bernhardplein ook niet snel verkocht worden dus men zal op de geschatte 1.7 miljoen waarschijnlijk even moeten wachten
maar dat maakt in Den Helder Sloopstad niet uit een miljoentje meer of minder draait gemeente/zeestad
de bouwplannen niet voor om.
Klaas .
16 december 2010 at 13:51
Als ik het wel heb moet de oude bibliotheek GESLOOPT worden om op deze plek het Stadspark (met scheve bomen) verder uit te breiden ! Wanneer gaat dat dan gebeuren als er EERST weer appartementen in komen ? De komende 25 jaar dan dus NIET !
……Bob.