Home » Nieuws » Stadsnieuws » Regio in actie voor behoud Doggershoek

Regio in actie voor behoud Doggershoek

Den Helder – Burgemeester Koen Schuiling heeft er goede hoop op, dat alle gemeentebesturen in de regio dinsdag nog besluiten de actie voor behoud van De Doggershoek te steunen. Dat zei Schuiling dinsdagochtend, tijdens een bezoek aan de Rijksinstelling voor Jongeren. Vrijwel het gehele college ondertekende daar de petitie tegen sluiting.

Het voorgenomen besluit de instelling te sluiten is het personeel koud op het dak gevallen. “Het nieuws is ingeslagen als een bom”, meldt directeur Taco Keulen. “Natuurlijk wisten we al langer dat er van alles speelde rond de sector, maar sluiting hadden we niet direct verwacht. De Doggershoek is de mooiste jeugdinrichting van het land en dat zeg ik niet omdat ik er toevallig directeur ben. Dit gebouw is uitermate geschikt voor de opvang van jongeren. Sluiting is extra zuur, want we hebben de afgelopen jaren al heel wat voor de kiezen gehad, maar daar hebben we lering uit getrokken. Het programma is aangepast, de deskundigheid van het personeel vergroot.”

De reden voor de al dan niet tijdelijke sluiting, jongeren meer opvangen in de eigen regio, vindt Keulen vreemd. “Den Helder ligt toch echt al een tijdje in deze buurt, dat kan geen verrassing zijn voor justitie.” Eind vorige week is het nieuws van de sluiting aan de jongeren meegedeeld. “De verslagenheid was zeer groot, maar toch was het eerste dat ze vroegen: ‘Wat betekent dat voor jullie’”, aldus Keulen. “Sluiting betekent niet alleen verlies van werkgelegenheid, maar ook van kennis en kwaliteit voor de regio.” Er werken zo’n 350 mensen in de Doggershoek. Een groot deel daarvan, zo’n 60 procent, woont in Den Helder. Nog eens 30 procent woont in de Kop van Noord-Holland.

Steunbetuigingen
Keulen noemde de opstelling van de gemeente dinsdag “hartverwarmend”. “De steun heeft de medewerkers goed gedaan, noem het een opkikker in moeilijke tijden.” Ook vanuit het Helderse bedrijfsleven en de Kamer van Koophandel zijn inmiddels steunbetuigingen ontvangen. Burgemeester Schuiling liet verder weten dat hij afgelopen weekeinde al contact heeft gehad met de burgemeesters uit de regio. “Den Helder heeft het voortouw genomen, maar ik ga er vanuit dat alle regiogemeenten nog vandaag besluiten de petitie en onze brief aan de minister te onderschrijven.”

Schuiling noemde het verder opmerkelijk dat er op dit moment veel geld gaat naar wijken, voor de aanpak van criminaliteit, terwijl gelijktijdig instellingen om jonge delinquenten aan te pakken worden gesloten. “Ook zijn er wachtlijsten in de jeugdzorg, kinderen die wachten op behandeling. Dat kan prima in een instelling als de Doggershoek, maar blijkbaar weet in Den Haag de ene minister niet wat de andere doet. En maar klagen over jongeren die tussen wal en schip raken.”

Wethouder Linda Rose Smit benadrukte dat bij het bezoek van ex-staatssecretaris Albayrak aan de gemeente, vorige maand, al duidelijk werd dat tijdelijke sluiting er aan zat te komen. “We hebben uiteraard geprobeerd duidelijk te maken hoe erg dat zou zijn voor de stad, maar helaas. En wat moet je straks met dit gebouw, welke andere functie kun je het geven? Ik vrees dat er niet snel een andere invulling voor zal worden gevonden.” Opmerkelijk is dat even verderop, in Heerhugowaard, nog aan nieuwbouw wordt gewerkt. “Daar worden nieuwe instellingen voor jongeren neergezet, terwijl het hier dicht moet. Vreemd dat ze niet iets kunnen stoppen wat er nog niet is, maar wel iets kunnen sluiten wat prima voldoet”, aldus Smit.

Vaste kamercommissie
De papieren petitie is door het college ondertekend en ook de nieuwe raadsleden hebben al hun handtekening gezet. Maandag is een online petitie geopend, zodat iedereen kan laten weten het niet eens te zijn met de voorgenomen sluiting. Donderdag vergadert de vaste kamercommissie van justitie over het voorstel. Dan wordt de petitie overhandigd en ook een groep medewerkers van de Doggershoek reist naar Den Haag om van zich te laten horen.

Teken hier de online petitie

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Ronald Boutkan

Woonachtig in Den Helder / Julianadorp sinds 1973, sinds 2008 hoofdredacteur van Den Helder Actueel.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


14 reacties op Regio in actie voor behoud Doggershoek

  1. Bodelo

    16 maart 2010 at 15:08

    Een uitstekend initiatief! Ook ik heb de petitie ondertekend.

  2. Bob.

    16 maart 2010 at 16:33

    Sluiten die gevangenis , afbreken en de grond teruggeven aan de natuur ! (H)

  3. Bodelo

    16 maart 2010 at 16:41

    Bob, nog even wachten. We geven jou toch ook nog niet terug aan de natuur ………………………..? :-O

  4. Bob.

    16 maart 2010 at 16:48

    Ik sta ook niet op de nominatie om gesloten te worden . :-)

  5. Bodelo

    16 maart 2010 at 17:16

    :-P Er zijn er die dat jammer vinden Bob. Maar ga alsjeblieft door, hilarisch om sommige reacties te lezen ;-)

  6. bob de lo

    16 maart 2010 at 18:39

    Tja Bob hoe zou je het vinden als je je gezin ervan moest onderhouden? Of zou je die ook terug geven aan de natuur? Realiseer je dat er hierdoor nu veel gezinnen in de KOP van NH in een vreselijke onzekere situatie verkeren.

  7. Walter

    17 maart 2010 at 11:23

    weer een goed stuk werkgelegenheid weg.
    Ik hoop dat er heel veel mensen zijn die de petitie ondertekenen.
    Niet dat het veel zal helpen, Den Haag doet toch wat ze zelf willen.
    Ik hoop dat de burgerij van Noord Holland hier ook aan denkt als ze 1 juli naar de stembus gaan.

    En Bob, ………..uit z’n lijden verlossen :-P

  8. ruud van de kerkhof

    17 maart 2010 at 12:56

    eigenlijk is dit een grote tragedie voor de mensen die hierdoor zonder werk komen te zitten , en dit is niet goed voor den helder , en krijgen deze mensen ook hun salaris doorbetaald , net als BOS [PVDA] die zelf is gestopt maar toch 140000 euro per jaar krijgt en dat 6 jaar lang , en dan die van het CDA EURLING,s hij is pas 39 jaar maar krijgt ook 140000 euro per jaar als wachtgeld , schandalig dat dit kan in nederland

  9. Bob.

    17 maart 2010 at 13:05

    @bob de lo : In 1973 was de oliecrisis , ik had toen net mijn huis gekocht . Als ik toen ontslagen was had ik meteen mijn huis weer kwijt geweest met een flinke restschuld . In 1981 was er weer een economische crisis , deze maal werd ik WEL ontslagen en het scheelde niet veel of ik was mijn huis alsnog kwijt geraakt . Gelukkig was ik alleenstaand en kan ik met weinig toe en kan met alles improviseren . Toen IK in 1981 werkloos werd had ook niemand medelijden met mij en moest ik het maar zien te rooien met een laag inkomen en hoge lasten . Mijn collega’s waren blij dat IK ontslagen werdt en niet ZIJ ! Uw gezin is uw eigen keuze en daar zult u dus voor moeten zorgen , dat is de verantwoordelijkheid die u zelf genomen heeft . Verwacht u soms dat ik het onderhoud van de kinderen moet gaan betalen die U op de wereld gezet heeft ? Een suggestie dat ik zou vinden dat uw kinderen aan de natuur moeten worden teruggegeven slaat natuurlijk helemaal NERGENS op , we hebben het hier over een OVERBODIGE GEVANGENIS ! Sterkte voor de gezinnen in de KOP NH met HUN vreselijke onzekere situatie . ik heb MIJN vreselijke onzekere situaties GEHAD en ben er zelfs door in de W.A.O. terecht gekomen !

  10. vroeger

    17 maart 2010 at 13:12

    Vroeger toen ik nog in de bouw werkte .Was het normaal dat je elk ogenblik op straat stond.
    Zo dat je weer op je zelf aan gewezen was Dus snel op zoek naar een nieuw putje werk .
    Eigenlijk is het nog zo in de bouw.
    Mijn vrouw is griffier bij de rechtbank heeft dus een vaste aanstelling Maar is dat vandaag wel zo vast als vroeger.
    Daar moet ik op antwoorden neen.
    Niets is meer vast of vaststaand.
    Ga er maar gewoon van uit dat je vele keren van baan moet wisselen dan valt het niet zo hard op je dak

  11. Bob.

    17 maart 2010 at 13:15

    @Walter : Er gaat de komende jaren nog wel meer werkgelegenheid verdwijnen . IK onderteken de petitie ook niet gezien u al stelt dat het niet zal helpen . Ik zal ZEKER aan uw wijze woorden denken als ik in Juli naar de stembus ga om P.V.V. te stemmen ! Maar DAT bedoelde u niet is het wel ? En mensen die je niet zinnen uit hun lijden verlossen ? U bent dus een FACIST ? Als u dat meent heb IK dus OOK dat recht ! Wedden dat MIJN kanon GROTER is , en dat IK beter en sneller schiet ! :-P

  12. kepo

    18 maart 2010 at 09:48

    Het debat over de JJI’s,Doggershoek en andere,is volgens mij te volgen op onderstaande link,vanaf 11.00 uur.Ik weet niet of het op politiek 24 word uitgezonden.

    Klik hier om het debat te volgen

  13. PV

    24 maart 2010 at 20:17

    Bob, man; tijd voor een goede Psycholoog . Sucses !!

  14. Bob.

    24 maart 2010 at 20:29

    Toevallig ben ik zelf een goede psycholoog . Ik heb ook een flink aantal psychologische boeken in de boekenkast staan , o.a. : “No second place winner” van Bill Jordan en “Deal the first deadly blow” van Paladin Press . Natuurlijk was het eerste boek dat ik als kind kreeg : “Sjakie en de Munitiefabriek” ! :-)

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com