Stemmen in willekeurig stemlokaal
18 november 2008 | Geen reacties | E-mail dit bericht
Den Helder – Inwoners van Den Helder mogen bij de Europese Verkiezingen, op donderdag 4 juni 2009, stemmen in een stemlokaal naar keuze. De raad heeft hier maandagavond in grote meerderheid toe besloten. Alleen Pieter Bakker van de Stadspartij zag het nut er niet van in, omdat volgens hem een eerder experiment heeft aangetoond dat dit niet tot extra stemmen leidt.
Met het besluit van de gemeenteraad doet Den Helder opnieuw mee aan het experiment ‘stemmen in een willekeurig stemlokaal’. Dit maakt onderdeel uit van het project ‘Kiezen op afstand’, dat in 2000 door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties is geïntroduceerd. Het doel is de politiek dichter bij de burger te brengen, maar de experimenten die tot nu toe zijn gehouden hebben nog niet echt gezorgd voor een grote stijging van het aantal uitgebrachte stemmen. Den Helder nam tot nu toe drie keer eerder deel aan dit experiment, bij de Europese Verkiezingen van 2004, de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 en bij de verkiezingen voor Provinciale Staten in 2007.
Volgens de gemeente was het stemmen in een stemlokaal naar keuze tijdens de vorige verkiezingen succesvol en zinnig, omdat “het de afstand tussen politiek en burger verkleint en een aanzienlijke efficiencywinst heeft opgeleverd”. Deelname aan het experiment draagt bovendien bij aan “verbeterde dienstverlening”, aldus het raadsvoorstel waarmee de raad maandag akkoord is gegaan.
Voor de komende verkiezingen wordt een speciale stempas gemaakt, die standaard naar alle stemgerechtigden wordt gezonden. Met deze pas kunnen Nieuwediepers in elk willekeurig stemlokaal hun stem uitbrengen.
Geplaatst: dinsdag 18 november, 8:48 uur - Laatste wijziging: dinsdag 18 november, 8:48 uur.




