Den Helder – Het jaar 2011 is door de Europese Commissie uitgeroepen tot Europees jaar van het Vrijwilligerswerk. Tijdens de Visserijdagen op Willemsoord presenteert een aantal Helderse Vrijwilligersorganisaties zich op zaterdag 20 augustus, om hun activiteiten onder de aandacht te brengen. Den Helder Actueel zal er de komende weken een aantal belichten, deze keer het Ouderenwerk.
Ouderen die zolang mogelijk zelfstandig willen wonen en bewoners van verzorgingshuizen kunnen gebruik maken van diverse diensten van De Wering, de organisatie voor Welzijn en Maatschappelijke Dienstverlening in Noord-Holland Noord. Een van de activiteiten is ouderenwerk, voor mensen die de 55 jaar zijn gepasseerd.
Ouderenwerker Linda Laagland Winder houdt zich samen met collega’s en vele vrijwilligers bezig met activiteiten en workshops in Julianadorp en Nieuw Den Helder. Met gepaste trots laat zij voor het gesprek de brochure van het zomerprogramma 2011 zien. “Het is voor ons de eerste keer dat dit overzicht uitgegeven wordt. Wij hebben geprobeerd een diversiteit van mogelijkheden aan te bieden, zoals een zeepketting maken, een presentatie van de OV-chipkaart, natuurwandeling, maar ook een rondleiding bij de Oranjerie.”
Samen op pad
Wat nu in Den Helder sinds twee jaar plaatsvindt en enthousiast ontvangen wordt, is het project ‘samen op pad’. Het is een vriendschapsbemiddelingsproject, bedoeld om de eenzaamheid samen met een maatje met dezelfde interesse te doorbreken. Naast het huisbezoek en ouderenadvies dat overigens niet door vrijwilligers wordt gedaan, thuisadministratie en personenalarmering, heeft de maaltijdservice een dubbele functie. Naast het bezorgen van een maaltijd, bedoeld voor cliënten die niet meer in de mogelijkheid zijn het eigen potje klaar te maken, heeft de vrijwilliger ook een controlerende en signalerende taak. Mocht er iets niet kloppen, dan wordt dat doorgegeven aan een professional. Verder kan een weduwe of weduwnaar na een half jaar en intake door een adviseur in gesprek gaan met een vrijwilliger die lotgenoot is.
“Ook ouderen gaan met hun tijd mee, dat merken we aan de computerlessen voor beginners. In hun eigen tempo kunnen ze in tien lessen mee liften op de elektronische snelweg. Ik wil zeker nog vermelden dat men zich kan abonneren voor ‘Wonen Plus’, een klussendienst voor kleine reparaties”, benadrukt Laagland Winder. “Inwoners van de gemeente Den Helder met een laag inkomen, kunnen in aanmerking komen voor een participatiebijdrage, een tegemoetkoming voor bijvoorbeeld deelname aan een cursus.”
Bron tekst en foto: Vrijwilligerscentrale Den Helder / Stichting De Wering
Geplaatst: dinsdag 19 juli, 7:00 uur - Laatste wijziging: dinsdag 19 juli om 7:55 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com