North East Westival is niet meer
20 januari 2010 | Geen reacties | E-mail dit bericht
Den Helder – Tien jaar lang was het een vast onderdeel van de zomer op het Julianaplein, maar dit jaar komt er geen elfde editie van het North East Westival. Richter stopt met de organisatie en dus is er dit jaar geen straattheaterfestival in de Helderse binnenstad.
Het Westival werd altijd op het Julianaplein gehouden, maar door de aanleg van het tweede deel van het stadspark is dat niet meer mogelijk. Het festival komt dit jaar ook niet voor in de lijst van evenementen die gemeentelijke subsidie krijgen, maar daar is volgens Peter Keyzer van Richter een zeer logische verklaring voor: “We hadden geen subsidie aangevraagd, omdat we eigenlijk al hadden besloten niet verder te gaan met het festival.”
Keyzer bevestigt dus dat Richter is gestopt met het organiseren van het North East Westival. “De reden heeft overigens niet alleen te maken met wat er gaat gebeuren met het Julianaplein, maar ook met het feit dat we na tien jaar behoefte hebben aan iets nieuws. Het is erg leuk om zoveel jaar lang een straattheater spektakel te
organiseren, maar vaak moet je putten uit dezelfde bron van artiesten. Als je dan het gevoel hebt dat je meer op routine dan op innovatie vaart, dan is het tijd om de stekker eruit te trekken”, licht Keyzer toe.
“Het was leuk om een straatfestival van dit formaat op te zetten, maar wat NEW betreft is het nu voorbij. We sluiten echter niet uit dat we in de toekomst andere innovatieve projecten gaan organiseren, al dan niet rond straattheater.”
Geplaatst: woensdag 20 januari, 4:30 uur - Laatste wijziging: woensdag 20 januari om 0:14 uur.



