Den Helder – De voorbereidingen voor de realisatie van de nieuwe hertenweide bij De Helderse Vallei zijn vrijdag dan echt van start gegaan. Aannemer HMS heeft de drainage voor de weide aangelegd. Het is de eerste ‘activiteit’ die gefinancierd is uit de recent gehouden inzamelactie.
Omdat de gemeente aangaf geen geld te hebben voor het in stand houden van het hertenkamp in de Donkere Duinen, besloot De Helderse Vallei te kijken of het mogelijk was de herten naar de overkant te verplaatsen. De financiering hiervan was echter een probleem en dus werd een publieksactie op touw gezet. Dat werd een groot succes en met het eigen spaarpotje erbij is er nu ongeveer 30.000 euro beschikbaar voor een mooie, nieuwe hertenweide.
Nu de drainage is aangebracht, kunnen de hekken worden geplaatst. “Dat gaat echter nog wel even duren”, laat Katelijne van Spronsen van De Helderse Vallei weten. “We wachten op de leverancier van het hout en het kan nog wel een maand duren.” De verwachting is dat de herten in het voorjaar hun nieuwe onderkomen kunnen betrekken.
Bouwbord
Binnenkort wordt al wel een bouwbord geplaatst, met daarop de namen van de sponsors die de hertenweide mede mogelijk hebben gemaakt. Via de website van De Helderse Vallei worden belangstellenden op de hoogte gehouden van de voortgang van de nieuwbouw.
Foto’s: Den Haan Fotografie.
Lees ook: De herten blijven in Den Helder!.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
tsja
20 januari 2012 at 16:15
Dit bord zal waarschijnlijk wel op dwangsom van de gemeente ( 30.000 euro ) verwijdert moeten worden.
kepo
20 januari 2012 at 17:00
Waar zijn de herten eigenlijk gebleven???Er lopen er nog 2.
kalimero
20 januari 2012 at 17:31
euh….het was toch kerst enige weken geleden….?
tsja
20 januari 2012 at 20:47
Dan kunnen mooi die apen van het B&W erin.
Petit Saya
20 januari 2012 at 21:15
Apies kijken in een straks veel te dure schouwburg is ons lot als bevolking van Den Helder.
Katy
20 januari 2012 at 21:51
@kepo Je wil me toch niet vertellen dat er nu geen herten meer zijn??? ik ben er nog niet geweest dus heb t nog niet gezien.
Maar hopelijk heb je t niet goed gezien en staan ze ergens verscholen
Lars van der Heide
20 januari 2012 at 22:59
Waarschijnlijk heeft de gemeente ze nog even snel verkocht voor een paar nieuwe bankstellen in het nieuwe stadhuis _O-
Jan
20 januari 2012 at 23:08
Ik ben er inderdaad van de week nog geweest en heb ook maar twee herten gezien. Vraag me ook af waar die anderen gebleven zijn. Dat grote mannetjes hert (bok?) is ook verdwenen.
harikanari voorheen jan
21 januari 2012 at 00:16
jaja, die bok is geschoten, maar al een tijd geleden,door het huidige college
kepo
21 januari 2012 at 09:01
Katelijne is gek op 2.
en 2 jonge herten.
2 varkens,2 paarden,2 koeien,2 pony’s,2 bokken,2 mannen???
Ed Schotman
21 januari 2012 at 09:02
Van ingew(ei)ijde gehoord dat de Herten niet allemaal op de foto wilden en zich als ‘raad incl. de grote Bok’ (buiten twee die niet in de pas wilden lopen) diep in de Donkere Duinen hebben teruggetrokken tot betere tijden zich gaan aandienen.
Ed Schotman
jacobus
21 januari 2012 at 11:31
vandaar het waarschuwingsbord overstekend wild, want ze moeten tzt toch naar de overkant Ed.
Bodelo
24 januari 2012 at 15:31
Uiteindelijk heeft de bevolking van Den Helder dit “probleem” zelf opgelost. Precies zoals het gemeentebestuur wilde.
Applaus voor U zelf!