Den Helder – Bij zwembad De Schots waren zondag vele duikers actief. Gelukkig niet om te zoeken naar een drenkeling, maar in het kader van de jaarlijkse ongeval simulatietraining van de NOB (Nederlandse Onderwatersport Bond). Ook de Helderse Aquanauten namen deel aan de oefening.
Een groot aantal duikinstructeurs en duikers oefenden de gehele dag in het reageren op ongevallen, noodprocedures, EHBO en reanimatie. “Gedurende het duiken kan het altijd wel eens mis gaan en het is dan van groot belang dat de duiker weet hoe adequaat in te grijpen en de mededuiker op de kant te krijgen voor verdere behandeling”, laat een van de organisatoren weten.
De Koninklijke marine was aanwezig met een uitrukeenheid en maakte ook deel uit van het trainingscircuit. Door hun enthousiaste inzet werd ook een inzicht gegeven van de mogelijkheden van een dergelijk voertuig. “Door de goede samenwerking tussen de NOB, Koninklijke Marine, zwembad de Schots en de OWSV de Aquanauten kan deze dag als zeer succesvol worden aangemerkt en zijn de plannen voor het volgend jaar alweer in de maak.”
Geplaatst: maandag 21 juni, 4:15 uur - Laatste wijziging: maandag 21 juni om 7:54 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com