Home » Nieuws » Natuur en Milieu » Moeder met kind ontsnapt na vandalisme

Moeder met kind ontsnapt na vandalisme

Ree en kind ontsnapt in Donkere Duinen (foto: Dierenambulance Hof van Twente).Den Helder – Vandalen hebben afgelopen weekeinde een spijl uit het dierenverblijf in de Donkere Duinen verwijderd. Het gevolg is dat een ree en haar jong door dit gat in het hek zijn ontsnapt en nu loslopen in het gebied. De gemeente heeft inmiddels een vangkooi geplaatst om het tweetal zo spoedig mogelijk weer thuis te krijgen.

Moeder en kind zijn van het weekeinde ontsnapt en lopen nu door het gebied rond de Donkere Duinen. De kans dat ze elders in de stad opduiken is volgens gemeentewoordvoerster Rinske Brandsma gering. “Voor zover we weten blijven ze tot nu toe in het bos, maar het kan natuurlijk wel zo zijn dat ze opeens langs de kant van de weg staan.”

De twee reeën willen ’s avonds terug naar de groep. Daarom is inmiddels een speciale vangkooi gemaakt om ze te vangen. Het hek is inmiddels gemaakt om te voorkomen dat er nog meer dieren ontsnappen.

“Langs de Jan Verfailleweg hebben we borden geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de loslopende dieren”, meldt Brandsma. Bezoekers van de Donkere Duinen worden vriendelijk verzocht de ontsnapte dieren met rust te laten. “De dieren zullen op eigen initiatief terug (moeten) komen. Dan hebben we de meeste kans om ze te vangen.”

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Ronald Boutkan

Woonachtig in Den Helder / Julianadorp sinds 1973, sinds 2008 hoofdredacteur van Den Helder Actueel.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


1 reactie op Moeder met kind ontsnapt na vandalisme

  1. Jeroen

    21 juli 2009 at 15:49

    Bedoelen ze geen damherten ipv reeen?

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com