Home » Nieuws » Stadsnieuws » Visserijdagen begonnen met herdenking

Visserijdagen begonnen met herdenking

Den Helder – De start van de Visserijdagen bestond zaterdag uit een officiële en een feestelijke opening. Voor de vissers was de herdenking bij het monument de eigenlijke opening, voor het toegestroomde publiek was deze om 11.00 uur op Willemsoord. Bij beide gelegenheden was een prominente rol weggelegd voor het Nieuwedieper Visserskoor en sprak burgemeester Koen Schuiling de aanwezigen toe.

Omlijst met de mooi gezongen liederen door het Visserskoor woonden een dertigtal belangstellenden de herdenkingsplechtigheid bij het monument voor hen die op zee gebleven zijn, bij. Het monument is geadopteerd door het koor en Peter Koning, voormalig voorzitter, ziet zichzelf nog steeds als ‘huisvader’ van het monument. In die hoedanigheid organiseert Koning de herdenking. “Wanneer iemand de behoefte voelt om hier bijeen te komen, organiseren we een herdenking. Voor de vissers is de herdenking en kranslegging belangrijker dan de opening op Willemsoord voor wat betreft de Visserijdagen. We hebben dit monument pas elf jaar, waar andere steden al decennialang een monument hebben. De bijeenkomst hier is belangrijk, eerst herdenken we degene die er niet meer bij kunnen zijn en dan pas gaan we de Visserijdagen vieren”, liet Koning vooraf weten. De ruim tachtig koorleden kregen strikte instructies mee alvorens zij hun plaats bij het monument innamen: “Heren, de strik recht, de knoop dicht en alstublieft geen handen in de zakken.”

Prachtig beroep
Bij het openingswoord stond Koning stil bij de vissers die nooit meer thuis kwamen. “Hij zal nooit meer aan de reling van zijn kotter staan en de netten blijven leeg. Als je naar de golven van de zee kijkt, denk je aan hen die op zee gebleven zijn.” Burgemeester Koen Schuiling onderstreepte dat visserman zijn een prachtig beroep is, maar helaas niet zonder gevaar. “Wanneer na grote inspanning iemand niet meer gevonden wordt, is dit het moeilijkste voor de nabestaanden om te accepteren. We danken de familie Wijnants die zich ingezet heeft voor het tot stand komen van dit monument, een plek voor troost wanneer naar de thuiskomst niet meer kan worden uitgezien. Eens had Den Helder wel dertig kotters en nu zijn het er nog geen tien, maar we blijven trots op onze vissers.”

Na deze woorden legde Schuiling samen met wethouder Kees Visser een krans namens de gemeente, gevolgd door Martin Bakker, voorzitter reders vereniging en CIV, samen met Johan Bais namens de visserijvereniging Samenwerking, tevens vertegenwoordigers van de Visserijdagen 2010. Kees Jan Koorn legde bloemen namens het Nieuwedieper Visserskoor en Pim Visser namens Visafslag Hollands Noorden. De Visbuurt was bij de kranslegging aanwezig en legde bloemen neer bij het monument namens de inwoners van de Visbuurt. “We zijn nauw betrokken als buurt waar de meeste vissers van oudsher leefden en woonden”, lieten Janna van Os en Hannie Maasland weten.

Willemsoord
Bij de opening op Willemsoord ging het er luchtiger aan toe. Tom van den Berg sprak de vele aanwezigen toe. “We zijn op Willemsoord met heel veel ondernemers bezig met het vervullen van onze droom. Het is prachtig dat organisaties als de Visserijdagen hun evenement op Willemsoord houden.”

Na Van den Berg was het woord aan Schuiling, die ook hier de opening op zich nam. “Ik heet u allemaal van harte welkom en met name onze Nestor, de heer Henk Bais, de oudst nog levende visserman in Den Helder. Laten we een traditie maken van dit prachtige evenement en ik wil u vooral heel veel plezier wensen. We hebben mooi weer en we laten ons niet uit het veld slaan, mocht er een klein buitje vallen. Ik raad u aan tijdens deze dagen heel veel vis te eten, want die is weer van uitstekende kwaliteit.”

Het Nieuwedieper Visserskoor zette hierna een vrolijk repertoire in van zeemansliederen die uit volle borst werden meegezongen door velen in het publiek.

Zie ook het fotoalbum van de Visserijdagen!

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Saskia van Kuik

Sinds 1988 woonachtig in Julianadorp/Den Helder Sinds 2008 als journaliste betrokken bij Den Helder Actueel

Website - Meer artikelen - E-mail


2 reacties op Visserijdagen begonnen met herdenking

  1. Dolf Salverda

    21 augustus 2010 at 16:20

    Ja het was een waardige herdenking bij de visafslag en een knallende opening van de “Visserijdagen”.
    Ik ben na de opening nog even wezen kijken. Het was best druk, er was ook veel te zien en te eten.
    Dit is voor herhaling vatbaar. Morgen nog een dag neer de visbuurt en willemsoord en dan begint de werkweek weer.

  2. Een Vriend van Den Helder

    23 augustus 2010 at 11:52

    Beste Vrienden van den helder, en mensen achter de schermen, Bedankt voor jullie in zet ,in belang voor ons, Kinderen en voor Den Helder, dikke PLUIM, Daan Groot. (L) (L) (L) (Y) (Y) (Y)

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com