Den Helder – Burgemeester Koen Schuiling heeft woensdag de tweede HBD-ster in ontvangst genomen voor het KVO van de Helderse binnenstad. Daarmee is de binnenstad van Den Helder het eerste winkelgebied in de Kop van Noord-Holland dat een tweede ster in ontvangst neemt.
Ruim veertig ondernemers en belangstellenden kwamen woensdag bijeen in Rialto en kregen een gratis spoedcursus ‘Bestrijding Winkelcriminaliteit’. In de cursus, aangeboden door het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) en de gemeente Den Helder, kregen Helderse ondernemers praktische tips om winkelcriminaliteit verder tegen te gaan.
Rob Smeele, adviseur bestrijding winkelcriminaliteit bij het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD): “De binnenstad van Den Helder werkt hard aan de veiligheid. Veel ondernemers hebben de HBD Beveiligingsscan laten uitvoeren en ze zijn gezamenlijk bezig met sms-alert, waarbij alle collega’s gewaarschuwd worden zodra een winkeldief actief is. Herhaling is belangrijk om winkelcriminaliteit ‘top of mind’ te houden. Dat is ook de reden dat het HBD deze cursus heeft ontwikkeld. Ondernemers denken vaak dat winkelcriminaliteit alleen met dure oplossingen is te voorkomen. Wij laten hun in deze cursus zien dat dit niet zo is. Gratis online trainingen voor medewerkers en huisregels kunnen veel problemen voorkomen.”
De KVO-werkgroep heeft voor de komende twee jaar, in aanloop naar de derde HBD-ster, genoeg speerpunten. Met name de overlast van drugsverslaafden en zwervers is een belangrijk punt van aandacht: onderzoek van het HBD toont aan dat de overlast van deze groep is toegenomen van 26 procent (2006) naar 36 procent (2009). Mede vanwege deze overlast wordt binnenkort op aandringen van ondernemers en politie een achtste camera geplaatst op het Julianaplein/Stationsplein.
Het Keurmerk Veilig Ondernemen is een structurele samenwerking tussen ondernemers, gemeente, politie en brandweer om de veiligheid in een winkelgebied te verbeteren. Het HBD begeleidt winkelgebieden bij het behalen van het KVO met een team van deskundige adviseurs.
Geplaatst: vrijdag 22 januari, 3:08 uur - Laatste wijziging: vrijdag 22 januari om 0:46 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com