Den Helder – De gemeente heeft een miljoen euro gekregen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, ten behoeve van de wijk Nieuw Den Helder. Die wijk is ten opzichte van de andere drie wijken van Den Helder als zeer kwetsbaar te beschouwen, zo stelt het college naar aanleiding van een onderzoeksrapport, dat in opdracht van Zeestad CV/BV over de situatie in de wijk is opgesteld.
Het rapport bevat een groot aantal probleemanalyses die volgens het college in drie signalen kunnen worden samengevat: het aantal niet actieve burgers, het aantal probleemhuishoudens en de kwaliteit van de woningvoorraad en de woonomgeving.
“We willen voor de wijk Nieuw Den Helder in samenspraak met burgers, Woningstichting Den Helder en maatschappelijke organisaties een daadkrachtig sociaal programma opstellen, waarbij we gebruik maken van ervaringen die andere gemeenten al hebben opgedaan”, zo meldt het college aan de gemeenteraad. “Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft ons laten weten aan dat programma een financiële impuls van € 1 miljoen te willen verlenen. Deze bijdrage is inmiddels daadwerkelijk ontvangen.”
Leefbaarheid
“Een programma voor Nieuw Den Helder past in onze ambitie om de leefbaarheid van de wijk te verbeteren, het bevorderen van de participatie van burgers meer vanuit de vraag van de burger te laten plaatsvinden en resultaten beter meetbaar te maken. Het terrein van het bevorderen van de maatschappelijke participatie – het meedoen – van burgers is nog volop in ontwikkeling ondermeer door de decentralisatie van de jeugdzorg, de wijzigingen in de AWBZ en de aan te brengen samenhang tussen verschillende wetten en regelingen aan de onderkant van de arbeidsmarkt zoals de WWB, WIJ, Wsw en Wajong.”
“We willen graag dat iedereen mee kan doen aan alle facetten van de samenleving en dat stelt eisen aan opvoeden en opgroeien, onderwijs, de woonkwaliteit, collectieve voorzieningen in de woonomgeving, de arbeidsmarkt, onze ondersteuning van kwetsbare burgers en vooral ook aan de meetbare prestaties die we als gemeente hierin willen leveren. Kwetsbare burgers, vooral voor wie actieve inzet in de buurt en individuele sociale stijging nog te hoog gegrepen zijn, vragen om een specifieke aanpak.”
Achter de voordeur
De gemeente wil met deze kwetsbare groep in gesprek gaan, “achter de voordeur komen” en een integrale probleemanalyse stellen en in het bedenken van oplossingen uitgaan van eigen kracht en mogelijkheden van burgers. “Met de rijksmiddelen kunnen we op een vernieuwende manier aan de slag, een breed draagvlak organiseren voor wat we willen bereiken, kennis met elkaar delen en zo aan de hand van een programma voor Nieuw Den Helder visie, beleidsuitgangspunten en praktijk aan elkaar toetsen”, aldus het college.
“We zien ook de noodzaak om te investeren in de evalueerbaarheid van doelen en prestaties, zoals dit is aanbevolen in het evaluatierapport Wmo beleid van de Rekenkamercommissie. We kiezen voor een programmatische aanpak waarin regie, sturing op samenwerking en meetbaarheid van prestaties goed is geregeld. Het wijkgericht werken geven we een krachtige impuls, omdat we het bestuurlijke opdrachtgeverschap leggen bij de wethouder van onder meer ruimte, wonen en wijkgericht werken.
In de startfase en in de opzet van het monitoren van prestaties maken we gebruik van de kennis van Zeestad CV/BV. Bij de projectorganisatie betrekken we de gemeentelijke afdelingen, daarnaast Woningstichting Den Helder, maatschappelijke (zorg)organisaties, het wijkplatform Nieuw Den Helder en het Wmo platform.”
Vitale regio
“De investeringen die we met de rijksbijdrage doen moeten passen in de beleidsagenda van het ministerie, onder meer werken aan leefbare wijken, krachtige steden en vitale regio’s.” Het college komt volgend jaar met een voorstel hoe de rijksbijdrage precies te besteden.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Hans van Leeuwen
22 december 2010 at 16:17
Hierbij de vertaling van bovenstaand stuk.
Er komen meer ambtenaren bij om de mensen al of niet gevraagd te begeleiden.
Maar de gemeente gaat wel uit van de eigen kracht van de mensen,- lees ze krijgen dus niks.
Wel plaatst de gemeente een Antilliaanse kerk midden in Nieuw Den Helder zonder de buurt van te voren in te lichten.
Hoe bevoogdend kan je zijn ?
Je kunt het aan de stijl van de bovenstaande tekst al zien, een ambtelijke gesubsidieerde natte droom.
jolanda
22 december 2010 at 19:24
idd hoop gezwets als ze nu gewoon eerlijk zeggen dat ook dit geld weer in de Antilliaanse gemeenschap gestoken gaat worden dan er omheen te gaan draaien pfffffffffffffffffffffff hou op zeg.
Juul
22 december 2010 at 19:44
Daar zeg je wat andere denken en waar is.
Volkomen mee eens.
De bewoners van de binnenstad zijn van een ander soort en daarom worden ze niet gehoord
ofwel krijgen ze niet waar ze recht op hebben.
Wie wil dit even uitleggen?
Henk van Kuijk
22 december 2010 at 17:43
Overleg met bewoners, draagvlak, prima. Maar hoe betrouwbaar zijn die beloftes als je kijkt naar de voorbeelden Californiëstraat en nieuw stadhuis?
jan c
22 december 2010 at 18:15
zo zie je maar , zolang je het merendeel van de criminaliteit in een stad pleegt , ben je verzekert van een eindeloze subsidiestroom ,
de heren en dames van de “hulpverlenende” instanties kunnen weer aan de slag er ligt weer 1 mln salaris klaar
en geen zorgen hoor , in de andere wijken is het helemaal voor elkaar , geen vuiltje aan de lucht , blijf je goed concentreren op nw d-h de rest van de paupers laat je gewoon verrekken
harikanari voorheen jan
22 december 2010 at 21:00
en ik maar denken , dat er een rechts kabinet was aangetreden
tato
22 december 2010 at 21:54
Nieuw den helder is best groot, jeruzalembuurt, rivierenbuurt, vechtbuurt, zuiderzeebuurt ,falgabuurt .
lijkt me een beetje stug dat er dus in al deze buurten problemen zijn , waarom noemen ze de wijk niet bij het naampje en niet de hele nieuw den helder ervoor benoemen. In dit stukje zou je zowat denken gaan dat heel nieuw den helder niet deugt.
kepo
22 december 2010 at 22:37
B. Fischer
23 december 2010 at 01:54
“We zien ook de noodzaak om te investeren in de evalueerbaarheid van doelen en prestaties, zoals dit is aanbevolen in het evaluatierapport Wmo beleid van de Rekenkamercommissie.”
Mag ik even een teiltje….. Laten we eerst de evalueerbaarheid zoals aangegeven in het evaluatierapport evalueren. Het is daarbij wel noodzakelijk, dat een aantal wethouders en ambtenaren de cursus “Evalueren om het evalueren” gaan volgen. De kosten van de cursus zijn vele malen groter dan de inkomstenderving bij vrij parkeren, zodat het college vast wel dekking vindt binnen de begroting.
Ik ben het slappe gelul van dit college een beetje zat. O natuurlijk, ik heb het Bestuurlijk Licht niet gezien.
kepo
23 december 2010 at 12:08
Eigenlijk loop ik met dezelfde gedachte,B.Fischer.(Ik ben het slappe gelul van dit college een beetje zat)
Even een opsomming van berichten,die burgers(belanghebbende)raken,van de laatste tijd.
b.v.Krimp,californiëstraat,stadhuis,stadspark,parkeren,1 miljoen NDH en de Tapuit.
Als ik dan de uitlatingen lees van het College,dan denk ik,waar hebben ze het over?
Ik zal me zoveel mogelijk beperken tot de hoogst verantwoordelijke,de burgemeester.
Krimp: http://burgemeesterschuiling.denhelder.nl/index.php?product_id=7&nieuws_id=122 Eerste alinea.
Koen,loop eens een keer hard,s’morgens om 5 uur,naar de kooybrug en tel de auto’s die waarschijnlijk in meer en mindere maten allemaal DAGELIJKS in die file staan(gelukkig niet ZO extreem).Hoe bevoorrecht ben je dan nog dat je in Den Helder woont????
Califoniëstraat: http://burgemeesterschuiling.denhelder.nl/index.php?product_id=7&nieuws_id=120 Laatste alinea.
De day after;”De mond valt me open als ik de lift uit kom. Een prachtige entree.”
Dat denken die mensen in deze buurt ook,elke dag,als ze naar hun eigendom kijken en de toekomstige omgeving.Je zal er maar wonen.Niks geen sociale impuls.
Volgens Pia Bruin ging het over iets heel anders dan Californiëstraat?
Stadhuis,stadspark;Doordrammen,ook DBFM lichgt kan niet!!!!!
1 miljoen NDH;Wees concreter.Is het nwdh oost,west,zuid of noord?????
Parkeren;Gaan we nou de burgers bang maken met extra bezuinigingen van € 35.000,00??????Parkeer inkomsten zijn schattingen(aannamens).Krijgen de burgers ook de meerdere ontvangsten terug?Verhoog de boete van € 52,70 naar € 55,00.
Tapuit;Komt nu toch in Citymarketing.BLABLA.
Er werd wat lacherich over gedaan.Jammer van deze raad.
De een ziet ze nu vliegen,(stadsp)Een ander had liever een tapuit dan een flapuit(CU),hij heeft een witkontje(CDA),de volgende wist dat hij een rood borstje heeft(VVD).Als klap op de vuurpijl wilde de voorzitter(PVDA)hem wel horen.
De wethouder(Visser)zag het ook niet zitten om het op te nemen in de City marketing.
Dan lees ik vandaag op http://burgemeesterschuiling.denhelder.nl/index.php?product_id=7&nieuws_id=123
Een passage over moeilijke beroepen en dat bestuurder zijn een moeilijk beroep is.Dat kan ik beamen.Als je je dat bewust bent moet je dus oppassen wat je op schrijft.
De strekking is -bestuurder-psycholoog-sporter.
Lees vooral de 3de alinea en denk dan in de plaats van Youri de bewoners californiëstraat.
Ik kom tot de volgende volgorde voor,zowel gemeenteraad als college—–psycholoog—-bestuurders——bewoners.
Mijn conclusie is dat de politiek steeds verder van de burger afstaat.(beetje Jorritsma gevoel,zeikerds)
Ben toch heel blij om in Den Helder te wonen,hoef ook niet in de file!!!!!Ga meestal de andere kant op.
Wens U allen fijne feestdagen en een sterk 2011.
Bonkje
23 december 2010 at 09:49
Enkele reis Antillen a 500 Euro, moet je eens kijken hoe snel het probleem is opgelost in Nieuw Den Helder.
shoppie
23 december 2010 at 11:14
Volgens mij is dat project al een keertje geweest en wel met groot succes, dus wat mij betreft voor herhaling vatbaar.
AdmNory
23 december 2010 at 15:01
Zou een miljoen genoeg zijn om al die scheve bomen in het stadspark eens recht te zetten?
Ed Schotman
23 december 2010 at 16:56
Je zou bijna een Kerst verhaal hier van kunnen maken. Het begin hiervan zou luiden; David een trouwe medewerker zei tegen zijn Directeur “Als ik van Vreugde de Berg zou beklimmen voor dit geld,alleen om de sociaal zwakkeren te helpen, doe ik dit wel uit jou naam”, waarop hij zei; “Doe dat maar niet want voor je het weet zijn wij die miljoen kwijt en je weet alles wat in Zeestad gaat verdwijnt voor eeuwig in ons bodemloze begrotingsgat” etc.etc. etc. etc.
Ed Schotman
jan c
24 december 2010 at 10:31
ik snap het nu wel waarom ze maar blijfen pappen en nathouden met die gasten
een passage uit het college stadssociologie van de UvA:
“De gevangenis maakt mensen werkloos, dakloos en zorgt voor tienermoeders. Hierdoor groeien kinderen op in armoede en komen er meer criminelen. Misdaad tegengaan doe je niet door mensen individueel te straffen maar door groepen die als gevaarlijk bekend staan goed te managen”.
de zgn hulpverleners zijn zo opgevoed en weten niet beter