Den Helder – Naar aanleiding van de afgelopen succesvolle rondreis van de Tres Hombres, wordt dit jaar de route uitgebreid. Het duurzame zeilende vrachtschip vertrekt 11 oktober uit Den Helder en zal deze winter bijna twintig havens aandoen.
Bijzonder aan deze dienst is dat het schip slechts gebruikt maakt van de wind en zelfs geen verbrandingsmotor voor de voortstuwing heeft. Daar waar het steeds duidelijker wordt wat een gigantische vervuiling de scheepvaart mondiaal veroorzaakt, garandeert deze dienst absoluut schoon transport.
De Tres Hombres en haar pakketdienst maken het mogelijk om duurzaam goederen te laten vervoeren. Dit initiatief is klein, ongesubsidieerd en valt terug op eeuwenoude technieken, maar juist deze factoren zijn doorslaggevend om het bewijs te leveren dat dit ook in de toekomst op grote schaal kan worden opgezet. Een statement voor Fair transport.
Pakketdienst
Naast Bonaire, Curaçao en St. Maarten onderhoudt het schip dit jaar ook een pakketdienst op Engeland, Portugal, Madeira, de Kaapverdische eilanden, Barbados, Tobago, de Dominicaanse Republiek, Grenada, New York en de Azoren. Klanten hebben de mogelijkheid pakketten van luttele kilo’s tot pallets van een kuub of meer schoon te laten vervoeren.
Wie maakt van deze dienst gebruik? De afgelopen jaren zijn er een scala aan klanten tevreden gesteld, vaak bedrijven uit het MKB en particulieren die net iets verder kijken. Verhuizingen, kerstpakketten, hulpgoederen, promotie lading, eigen handel. Van stokvis, hout en wol tot koffie, olijfolie en Caribisch zeezout.
Schaalvergroting
In de scheepvaart heeft sinds de industriële revolutie een enorme schaalvergroting plaatsgevonden. Hoe groter de schepen, hoe rendabeler de rederij. Dit omdat er in deze industrie sprake is van een zeer groot aandeel aan vaste kosten. De variabele kosten (brandstof en bemanning) zijn zelfs voordeliger bij grote schepen. Dat een zeilschip van 35 ton in deze tijd (waar motorschepen van 2000 ton al klein zijn) kan overleven ,laat duidelijk het potentieel zien.
Een duurzaam project, wat zich op een totaal nieuwe markt stort en zonder subsidie deze crisisjaren doorgekomen is, pleit ook voor haar bestaansrecht. Maar wat werkelijk de enorme potentie laat zien, is het feit dat dit schip nog gebruik maakt van technieken uit 1870. Terwijl de innovaties wel degelijk op de plank liggen en, met een in verhouding geringe investering, direct toepasbaar zijn. De volgende stap is dan ook het in de vaart brengen van een groot modern zeilend vrachtschip, de zogenaamde ecoliner.
Geplaatst: vrijdag 23 september, 8:00 uur - Laatste wijziging: vrijdag 23 september om 8:27 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com