Home » Nieuws » Stadsnieuws » Subsidie energiebesparende maatregelen

Subsidie energiebesparende maatregelen

Den Helder – Eigenaren/bewoners van bestaande woningen in Den Helder kunnen een bijdrage krijgen voor het toepassen van een aantal duurzame energiebesparende maatregelen. Daarbij valt te denken aan het toepassen van dak-, vloer-, spouwmuurisolatie, kleinschalige windenergie en zonneboiler.

De gemeente voert sinds 2004 naar eigen zeggen een ambitieus klimaatbeleid en wil hier steeds verder in gaan. “Het gemeentebestuur is namelijk van mening dat wij zoveel mogelijk moeten doen aan het tegengaan van de klimaatverandering”, aldus een gemeentewoordvoerster. “Daarom heeft de gemeente op 17 april 2008 de Klimaatafspraak 2008-2011 met de provincie Noord-Holland ondertekend.” Op basis van de gemaakte klimaatafspraken heeft de gemeente voor de ‘Stimuleringsregeling energiebesparing Den Helder 2009′, zoals de subsidieregeling officieel heet, een provinciale subsidie gekregen. Er is in totaal € 25.486 beschikbaar.

De Bijdrageregeling energiebesparing Den Helder 2008 is een succes geweest: 45 eigenaren/bewoners hebben een bijdrage gekregen voor het toepassen van energiebesparende maatregelen aan hun bestaande woning. Zij besparen daarmede gezamenlijk circa 30.000 m3 aardgas per jaar en circa 3.000 kWh elektriciteit.

De volledige lijst en een aanvraagformulier is te vinden op www.denhelder.nl, onder het kopje inwoners/bouwen en wonen. De subsidie kan tot uiterlijk 31 december 2009 aangevraagd worden. De voorwaarde is wel dat de voorziening voor juli 2010 gerealiseerd is.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com