Den Helder – De meeste activiteiten van Zeestad verlopen volgens planning, maar er zijn ook projecten die enige vertraging hebben opgelopen. Dit blijkt uit de langverwachte halfjaarrapportage, die de gemeenteraad vorige week heeft ontvangen. De gevraagde risicoanalyse is nog niet opgenomen in de rapportage.
De projecten die niet geheel volgens planning verlopen betreffen onder meer de Spoorstraat, het Stadspark aan het Julianaplein en de Stationslocatie. Dit heeft vooral te maken met trage besluitvorming en de noodzakelijke inspraak. Met betrekking tot de Spoorstraat was actualisatie van de haalbaarheidsstudie nodig, inclusief het maken van een compleet nieuw projectplan.
De vertraging van het parkje aan het Julianaplein had alles te maken met de klankbordgroep, die op verzoek van de gemeenteraad is ingesteld. Dat zorgde voor extra overleg, onder meer over de inrichting van het park. De besluitvorming rond de stationslocatie zou oorspronkelijk al voor de zomer plaatsvinden, maar dat werd zoals bij de meesten wel bekend uiteindelijk pas half december.
Minder kosten
De exploitatie van Zeestad kende in het eerste half jaar van 2010 een meevaller. Er werden minder kosten gemaakt dan begroot, vooral omdat Zeestad te maken kreeg met een verrekening van de inhuur van gemeentelijk personeel. De gemeente had in eerste instantie teveel in rekening gebracht en dat is begin vorig jaar hersteld. Ook werden minder lopende opdrachten betaald dan waarmee rekening was gehouden. Uiteindelijk kwamen de kosten uit op ruim 4,5 miljoen euro in plaats van de begrootte 7,9 miljoen.
Ook werd in de exploitatieopzet voor de eerste helft van 2010 rekening gehouden met de aankoop van twee panden in Nieuw Den Helder. Het betreft de gebouwen van Albert Heijn en buurthuis De Eendracht. Die aankoop werd naar een later tijdstip verschoven.
Vertraging
Een andere reden voor het feit dat er minder kosten zijn gemaakt, heeft te maken met de opgelopen vertraging van sommige projecten. Zo was er rekening gehouden met forse investeringen in het Stadspark en bij de reconstructie van de Marsdiepstraat. Die investeringen bleken pas later aan de orde te komen, niet in het eerste half jaar van 2010. Ook de ontwikkeling van het project Californiëstraat liep vertraging op, met wederom als gevolg dat de voorziene investeringen in de openbare ruimte rondom dit project pas later zullen plaatsvinden.
De halfjaarrapportage geeft een aardig beeld van hoe de zaken er met betrekking tot de projecten van Zeestad voorstaan, maar is ook redelijk gedateerd. De informatie heeft betrekking op de eerste zes maanden van 2010, maar de rapportage is pas in december goedgekeurd door de aandeelhouders van Zeestad. De raad heeft het stuk vervolgens pas vorige week ontvangen.
Risicoanalyse
De door de gemeenteraad geëiste risicoanalyse van de door Zeestad uit te voeren projecten ten aanzien van de eerste fase uit het Uitwerkingsplan Stadshart, zit nog niet bij de rapportage. “Dat wordt een apart verhaal en volgt zo snel mogelijk”, laat gemeentewoordvoerster Nathalie Dingeldein desgevraagd weten. De raad had in september per motie gesteld dat deze analyse uiterlijk 20 januari gereed moest zijn en het college meldde vorige week nog dat de analyse op tijd aan de raad verstuurd zou worden.
Lees ook: Risicoanalyse Zeestad net op tijd gereed.
Geplaatst: maandag 24 januari, 7:46 uur - Laatste wijziging: maandag 24 januari om 7:46 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Janas
24 januari 2011 at 11:41
Eigenlijk best wel een mooi gebouw, zou wel een mooi Gemeente Huis zijn.
En midden in hun centrum, wat wil je nog meer.
Veel parkeer plek en gratis
Bob.
24 januari 2011 at 19:53
Volgens mij bent u er wel van op de hoogte dat dit gebouw door de Wervianen “Het Raadhuis ” werd genoemd ?
Henk van Kuijk
25 januari 2011 at 00:00
Een typerende zin: “…projecten hebben vertraging opgelopen door (….) noodzakelijke inspraak.” Wanneer gaat Zeestad inspraak zien als wezenlijke schakel in de ontwikkeling en uitvoering van plannen? Trouwens ook B en W? En niet als hinderpaal..