Home » Nieuws » Natuur en Milieu » Veel lepelaars op het Balgzand

Veel lepelaars op het Balgzand

Den Helder – Bij Landschap Noord-Holland kon een maand geleden de vlag uit. Het was lang onduidelijk of de lepelaars op het Balgzand zouden gaan broeden. Uiteindelijk besloten er meer dan ooit tevoren te gaan nestelen. Belangstellenden kunnen het op 3 juli met eigen ogen zien, tijdens een excursie door het gebied.

Inmiddels zitten de meeste lepelaars al weer een flinke tijd te broeden. “Het is altijd een fascinerend gezicht, de spierwitte vogels op het wad”, aldus een woordvoerder van LNH. “De meeste andere broedvogels hebben al weken jongen. Visdieven, kluten, kokmeeuwen en de vrij zeldzame zwartkopmeeuw.”

Op het Wad is veel voedsel te vinden, maar er dreigen ook gevaren. Zoals de storm die in de tweede helft van juni een aantal nesten wegspoelde. En soms komen er rovers langs, de buizerd of de bruine kiekendief bijvoorbeeld. Alle vogels slaan alarm en proberen de indringer te verdrijven. “Het leuke van de waddenexcursie zijn altijd de onverwachte ontmoetingen. Zo waren er een paar weken geleden ineens Chileense flamingo’s te zien.”

Voor de deelnemers aan de excursie (van 12.00-15.30 uur) zijn een aantal fietsen beschikbaar, maar het is ook mogelijk dat besloten wordt tot een wandeling. Dit is vooral afhankelijk van het weer. Aanmelden voor de excursie is gewenst en kan via de InformatieWinkel, tel. 088-006 44 55. Ter plekke aansluiten kan ook. De kosten bedragen € 6,50 per persoon, voor Beschermers € 3,50 en voor kinderen tot 12 jaar € 2,50. Een verrekijker en stevige schoenen zijn geen overbodige luxe.

Deelnemers aan de excursie verzamelen bij informatiepunt ‘t Kuitje. Dat ligt aan de Oostoeverweg 80 in Den Helder. Het is vlak voor de ingang van de Marine, op industrieterrein Oostoever en is met borden goed aangegeven. Meer informatie op www.landschapnoordholland.nl. Alle buitenactiviteiten in Noord-Holland staan op www.natuurwegwijzer.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


1 reactie op Veel lepelaars op het Balgzand

  1. renee pors

    24 juni 2010 at 22:48

    Ik heb ze ook bij mariendal gezien daar zitten er ook veel
    en zo dicht bij kon ze bijna aaien ze stonden gezellig bij de hooglander

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com