Den Helder – De bewoners van de Rijnstraat kunnen voortaan gezellig in de buitenlucht picknicken. Daarvoor hoeven ze niet naar een park, maar slechts de voordeur uit. De gemeente heeft maandagmiddag, in samenwerking met Woningstichting, voor de flats een picknicktafel geplaatst.
De picknicktafel is een soort ‘goedmakertje’. Een maand of twee geleden zijn door de gemeente enkele illegaal aangelegde tuintjes verwijderd. Dit leidde tot teleurstelling van enkele bewoners, waarna gemeente en Woningstichting tot de geste van de picknicktafel besloten.
Bewoners van de flats hadden in de loop der jaren steeds meer openbaar groen rond hun woningen in beheer genomen. Er waren meerdere tuintjes aangelegd, soms zelfs compleet met terras. “Ze waren lang niet allemaal netjes onderhouden, waardoor het toch een rommelig aanzien gaf”, laat wijkconciërge Monique Markus weten. “Daarom is twee maanden geleden besloten de tuintjes te verwijderen en te vervangen door gras, zodat het er allemaal weer netjes uitziet.”
Niet blij
Woningstichting had de bewoners vooraf per brief op de hoogte gesteld van de verwijdering, zodat eventuele persoonlijke eigendommen nog op tijd uit de tuintjes konden worden gehaald. Al snel bleek dat lang niet alle bewoners blij waren met het verdwijnen van ‘hun’ tuintjes. Ze waren opeens een plek kwijt waar ze gezellig met de buren konden zitten. Om hier iets voor in de plaats te brengen, is dus besloten tot de plaatsing van de picknicktafel.
Rond 13.30 uur werd de houten tafel neergezet en verankerd in de grond. “Nu hebben de bewoners toch weer een leuke plek waar ze met mooi weer samen kunnen zitten en kletsen”, aldus Markus.
Geplaatst: maandag 25 juli, 15:00 uur - Laatste wijziging: maandag 25 juli om 14:51 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com
Jan
25 juli 2011 at 18:57
Eens kijken hoe lang dit heel blijft…. Je hebt ze namelijk ook van beton. Vandalisme bestendig. Was volgens mij beter geweest. Maar, wat mij betreft mogen er veel meer van dit soort picknick tafels komen in Den Helder. Bijvoorbeeld in Mariendal. En als we nou de braakliggende stukken in het centrum tijdelijk inrichten als picknick plek? Wat graszoden en een bankje, dan ziet het er gelijk veel leuker uit.
ruud van de kerkhof
25 juli 2011 at 19:30
nu ze toch lekker bezig zijn , in het centrum [koningstraat en de keizerstraat en spoorstraat ] kunnen ook wel wat van die stoeltjes gebruiken
, zoals in de marsdiepstraat , kunnen de mannen lekker zitten
en de vrouwen lekker de winkel in
,.
Sjaak
25 juli 2011 at 19:50
Er gaat niets boven het leugenbankie in EH Ruud
Maar die is alleen voor oude mannen
rensmaag
25 juli 2011 at 19:48
Laat me een keer raden het is een achterstandswijk en men met in het zadel geholpen worden.
Ed Schotman
25 juli 2011 at 22:29
@Reijer, Sorry, Hier kan ik Katy alleen maar gelijk in geven. Zelf in deze straat een tijd een Flatwoning gehad, dus ik weet waar ik over schrijf en wil je weten hoe het daar uitziet zou ik zeggen Google eens op “Google Earth”. Op de foto zijn de flats aan de linkerkant te zien en aan de rechterkant zijn koopwoningen en de heren die ook te zien zijn op de foto zijn bij mij ook bekend
Ed Schotman
rensmaag
26 juli 2011 at 13:04
Een fatsoenlijke buurt illegalen terrasen. tuinen .en wat nog meer.
In een fatsoenlijke buurt doet men dat niet.
Willem
26 juli 2011 at 13:28
Ha in Neede gaat het natuurlijk fantastisch, ik hoor daar toch hele andere berichten, sterker nog het gaat daar net zo goed/slecht als in Den Helder. Ik zeg er verder maar niks over
rensmaag
26 juli 2011 at 13:40
In neede gaat het inderdaad anders.daar sloopte men laatst een winkel en zou er een groter pand bouwen.dat ging achteraf niet door toen hebben de vrijwilligs hun mouwen opgerold en een pracht van een plansoentje van gemaakt met obelisk zit bankjes uit boomstammen gehouwen een leuk paadje er door wat verhogingen en dat alle naast de olde smederijen.een lust voor het oog.
Niet zeuren maar doen is het het motto.
Willem
26 juli 2011 at 13:47
Deden ze hier ook.. toen was het illegaal en in Neede ook..
Wat is jouw bijdrage aan Den Helder? behalve het overal de grond in bekritiseren op internet en de slechte naam die het had nog slechter maken.
Ik weet niet of je het door hebt maar zo kan het met de marketing nooit wat worden als jij overal tegen schopt.
rensmaag
26 juli 2011 at 14:46
Noaberschap is een hoog goed in de achterhoek het voor elkaar zijn staat hoog in het vaandel.
Een buurt verkoopt zich zelf daar kunnen een enkeling zo als ik geen invloed op uit oefenen.
Zo lang in denhelder en andere steden men elkaar nog na het leven staat word het nooit wat.
Wat is de kracht van volendam noaberschap en meer niet.Samen/
katy
25 juli 2011 at 20:12
rensmaag word tijd dat je weer eens een rondje den helder gaat doen en dan zie je met eigen ogen dat niet overal achterstand wijken zijn!!!! De rijnstraat is een leuke straat, ziet er gezellig uit, woont van alles en nog wat maar is zeker geen achterstand wijk!!!
Willem
25 juli 2011 at 20:34
Ja hoor.. dit is ook niet goed.
Lekker azijnpissen en zelf niks doen.
henkie
25 juli 2011 at 21:32
Times they are changing song the oude heer Dylan. Vervolgens moest de Woningstichtring zijn gelijk halen en nu moet er een plek zijn om samen te komen onder leiding van dezelfde Woningstichting. Toen ik er in de jaren zeventig woonde mocht je nog geen grasspriet opzeiduwen. Leefbaarheid hoevt niet veel te kosten. Hiepderdepiephoera regenten.
B. Fischer
25 juli 2011 at 22:22
Waardeloos, ik zal er geen gebruik van maken. Er liggen geen dominostenen bij. Wat heeft de Californiebuurt als goedmakertje gekregen?
Karel de Grote
26 juli 2011 at 12:59
Illegale tuintjes worden met voorkennis aan de bewoners verwijderd door woningstichting,vooral voorzichtig met de tere zieltjes van bewoners van Nieuw Den Helder want de bewoners zijn terleurgesteld,ja dan moet het illegale door gemeente en woningstichting natuurlijk
beloond worden met een prachtige picknicktafel,in het centrum Californiestraat/Diaconiestraat werden
prachtige bomen toendertijd gepland voor de leefbaarheid van de bewoners en aanzien van het centrum,Woningstichting
kapte de bomen smorgens vroeg weg zonder de bewoners te informeren,hoe krom kan het in de verschillende wijken tussen gemeente/bewoners van Den Helder zijn.
katy
26 juli 2011 at 16:00
@karel de Grote, het begint erop te lijken dat de gemeente hier in den helder alleen de rijke mensen wil houden en de gewone burger niet meer welkom is.
We worden gewoon weg gejaagt, kijk maar om je heen, de stad is niet meer wat t was, nieuw den helder prachtig mooi maar niet betaalbaar voor de gewone burger.
er word niet geluisterd en ze doen op t gemeente huis alsof ze gek zijn, alles draait om uiterlijk vertoon maar wel ten koste van jan met de pet. alleen jan met de hoge hoed teld nog mee, want die heeft poen.