Home » Filmrecensies » Made of Honour

Made of Honour

Filmrecensie door Jo de Jong
Regie: Paul Weiland. Met: Patrick Dempsey, Michelle Monaghan, Sydney Pollack (Alle leeftijden)

Iedereen die mijn recensies regelmatig leest, weet dat ik niet altijd wegloop met de categorie romkom films, althans zoals ze vooral het laatste jaar zijn verschenen. Slechte acteerprestaties liggen daar vaak aan ten grondslag, maar ook een minder sterk script met flauwe dialogen kan er toe bijdragen dat je zo’n film moet uitzitten. Een romantische komedie heeft natuurlijk wel wat het imago van de slappe tienerfilm, maar kan ook verrassend leuk uitpakken. Jaren terug hadden we de onvergetelijke film Calender Girls, die dit genre goed op de kaart wist te zetten en nu is daar Made of Honour.

Het verhaal is klassiek eenvoudig; Tom (Dempsey) en Hannah (Monaghan) zijn al jaren vrienden door dik en dun maar houden het zuiver platonisch. Tom is succesvol en niet onbemiddeld sinds hij de kunststof koffiekophouder heeft uitgevonden; hij verslijt vriendinnen in hetzelfde tempo als waar hij koffie in drinkt en vermaakt zich wel in het leven. Hannah vermaakt zich ook, is rustiger dan Tom, gaat op in haar baan als kunsthistoricus en heeft net als Tom een passie voor heerlijke taartjes en gebak. Hun leven en vriendschap kabbelt voort en er lijkt niets op komst dat daar verandering in kan aanbrengen.

Maar dan vertrekt Hannah voor zes weken naar Schotland om te werken en blijft Tom in New York. Het wordt hem duidelijk dat hij haar toch wel mist en met andere meiden is taart eten lang niet zo leuk als met Hannah… de koek is opeens even op. Hij zit zijn tijd uit en neemt zich voor werk van Hannah te maken zodra ze terug is. Ze komt echter niet alleen terug, maar brengt een Schotse verloofde mee… en wat voor één!

Tom wordt door Hannah gevraagd als Made of Honour om haar te helpen met de voorbereidingen bij haar huwelijk en ze vertrekken in gezelschap van familie, vrienden en de bruidsmeisjes naar Schotland. Voor Tom telt nu ieder uur en elke kans om Hannah nog voor zich te winnen zodat hij haar niet zal verliezen aan dat verre Schotland met zijn bonte kerels die rokjes dragen!

Waar het precies aan ligt dat deze film zo lekker weg komt is niet zo eenvoudig aan te geven. Het verhaal is cliché, maar het acteerwerk is goed en er wordt naturel gespeeld. Sydney Pollack, de regisseur/acteur die onlangs overleed, speelde hierin zijn laatste rol en hij is grappig als de playboy vader van Tom. Er is droge humor, er zitten een aantal hilarische momenten in de film en er is ook vooral veel lekkere muziek.

Dit in een optelsom met lange filmshots aan het begin van de film (technisch heel knap), fraaie beelden van Schotland en de regie van Paul Weiland, maker van menig Mister Bean film, geeft het de uitkomst van een romkom die de moeite waard is. Ik heb me geen moment verveelt, een aanrader als je van dit soort feel good films houdt… helemaal blij naar huis!

Reageer op dit bericht!

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname
  • Geef uw eigen (geldig) e-mailadres op
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Spam en reclame is niet toegestaan
  • Onnodig op de man spelen, noemen van namen/adressen et cetera, is niet toegestaan.
  • Schelden, vloeken, iemand opzettelijk beledigen, laster, smaad, racistische opmerkingen zijn niet toegestaan. Deze reacties zullen worden verwijderd. In uitzonderlijke gevallen kan besloten worden tot het doen van aangifte. Mocht justitie informatie vragen over de afzender van een reactie, dan zal Den Helder Actueel deze informatie verstrekken.

Reacties die niet voldoen aan bovenstaande richtlijnen, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

 

U reageerde:

Kijk eens aan harde actie dus. En wie gaat er handhaven dan? Hbben we daar ...
@Bert, ik weet er nog wel een paar in Den Helder die kunnen ritselen en gra...
@Bassin, De naam was inderdaad Kaasgroothandel "Dekker". Het bedrijf had oo...
Over gelukszoekers gesproken, Boutkan vergeet Leefbaar DH. Die leverde ook ...
@Moniek, Zeevang is een kleine gemeente in de buurt van Oosthuizen,Noord-H...
@ Marc .. Dat is het nou juist, Walgering heeft volgens zijn eigen twitte...
Ik zou alle Trots stemmers willen bedanken voor deze graaiende (ex)wethoude...
Dannie Emmelkamp. Veel sterkte en rust toegewenst van mij. Het is jammer da...
Inderdaad een schitterende foto, de Binnenhaven zoals ik deze herinner als ...
Langzamerhand beginnen steeds meer kiezers te geloven dat er geen ENKELE po...

Uit het fotoalbum

Koninginnedag2010-01 Tour de Lasalle2010-115 dsc01172 Tour de Lasalle2010-011 Tour de Lasalle2010-083 Willemsoordfotoalbum-004

© 2010 Den Helder Actueel. Nieuwstip? Mail ons!

web analytics
-