Den Helder – Koe Noortje van De Helderse Vallei is voor de tweede maal bevallen. In de nacht van vrijdag op zaterdag beviel zij in alle stilte van een gezond stierkalfje.
Het team van De Helderse Vallei wachtte al sinds 17 september, de uitgerekende datum, op het moment waarop de bevalling haar intrede zou doen. Sinds enkele dagen stond Noortje al in de stal om haar goed in de gaten te kunnen houden en rust te kunnen geven. Toen een van dierverzorgers vrijdagnacht kwam kijken, lag het kalfje al naast zijn moeder.
Het kalfje is een prachtig stiertje, maar in plaats van het spreekwoordelijke witte laken dat bij het Lakenvelder koeienras om de rug en buik lijkt gebonden, is dit kalfje zwart. Dit is zeer ongebruikelijk en eigenlijk een ‘fout’. De Helderse Vallei is desondanks trots op haar ‘foutje’ en verwacht dat veel bezoekers van het dier zullen genieten.
Beeldscherm
Via een beeldscherm is het kalfje al in de stal te zien, over enkele dagen mag hij met zijn moeder de wei in. Wie op kraamvisite wil komen is welkom in De Helderse Vallei, te vinden aan de Jan Verfailleweg 9-11 en de toegang is gratis.
Kijk op www.deheldersevallei.nl voor meer informatie of bel met 0223 612 555.
Geplaatst: maandag 26 september, 10:59 uur - Laatste wijziging: maandag 26 september om 10:59 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com