Home » Nieuws » Stadsnieuws » Krabben tukken met de Krabbetukkers

Krabben tukken met de Krabbetukkers

Den Helder – Carnavalsvereniging de Krabbetukkers gaat op zaterdag 7 februari, voor het eerst in haar bestaan, daadwerkelijk ‘Krabben tukken’. De vereniging doet dit aan de dijk, ter hoogte van Lands End en krijgt daarbij hulp van burgemeester en wethouders. Ook kinderen tot 12 jaar die mee willen doen zijn welkom.

Krabben tukken is een tijdverdrijf dat in vroegere jaren vaak door de jeugd van Den Helder werd beoefend. Het principe van het krabben tukken is simpel: een touw waaraan een geopende mossel is gebonden, wordt in het zeewater gegooid in de hoop op die manier een krab te vangen. Als een krab zijn scharen om de mossel zet, wordt het touwtje omhoog gehaald en is de krab ‘getukt’.

Het krabben tukken vindt plaats op de dijk, ter hoogte van Lands End. Carnavalsvereniging de Krabbetukkers nodigen alle kinderen tot 12 jaar uit deel te nemen aan deze wedstrijd. De kinderen dienen zelf een touw en een emmer, om de krabben in te doen, mee te nemen. De aanvang van de wedstrijd is om 11.00 uur en uiteraard zijn er een aantal prijzen te verdienen.

Opgeven voor het krabbentukken kan via e-mail: krabbentukken@quicknet.nl of tot 15 minuten voor aanvang van de wedstrijd op de locatie zelf. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. 06-14720202.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Redactie DHA

Onder 'Redactie DHA' staan berichten mbt DHA zelf of op basis van een persbericht of anderzijds ingezonden informatie.

Website - Twitter - Facebook - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com