Den Helder – HLB Accountants heeft donderdagavond het thuisduel tegen Celeritas met 73-46 gewonnen. De ploeg begon voortvarend aan de wedstrijd, ondanks dat Gabrielle van den Bosch en Maxime Essenstam nog altijd geblesseerd zijn.
Marloes Roetgerink startte in de basis en die startende rol was ook weggelegd voor Rosanne Kruithof, die het in Katwijk ook al goed deed. Naast de eerder genoemden stonden ook Laura Kooij, Zera Butter en Kourtney Treffers aan het ‘vertrek’. Roetgerink liet in het begin direct zien hoe het moest, scorend en verdedigend nam ze de eerste minuten het initiatief.
Halverwege het kwart, na een driepunter van Kooij, was het 12-2 en vluchtte coach Zwart van Celeritas-Donar in een time-out. Daarna ging het wat HLB betreft een beetje minder, gelukkig wist Kruithof nog twee keer door te komen, want voor de rest hadden de dames van Meindert van Veen veel problemen met de zone van de Groningers. De stand na 10 minuten was 17-8.
Tweede kwart
In het 2de kwart wist HLB zich enigszins te herpakken, maar net als in het eerste kwart was het van korte duur. Vanaf 19-10 sprintte HLB naar 27-10 en dat met nog zes minuten op de klok. Die minuten duurden lang, want na het derde drietje van Butter (30-13) werd er minutenlang niet meer gescoord. De Groningers deden dat wel en kwamen via een 0-8 terug tot 30-21 bij de rust.
Van Veen en assisenten hadden zes minuten nodig om alles op een rijtje te zetten, alvorens ze de dames een bezoekje gingen brengen in de kleedkamer. Dat korte bezoekje in de rust was blijkbaar voldoende, want HLB gaf direct na de rust weer gas. Butter scoorde haar vierde driepunter en even later alweer haar vijfde; daarna was het de beurt aan Kruithof die twee keer op aangeven van Butter kon scoren.

Gas geven
Na amper vier minuten in het derde kwart bracht Kooij de stand op 42-23, de wedstrijd was gedaan. Gelukkig bleef het team scherp en lieten ze Celeritas niet of nauwelijks scoren. Dit was het beeld van de wedstrijd: even gas geven en dat deden ze vooral via Kooij, Kruithof en Butter, die al aan het oefenen was voor de 3-punterwedstrijd van aanstaande zondag in Rotterdam. Zij scoorde met haar zesde drietje 52-29. Het slotakkoord in de derde periode was voor Kooij (assist Romee van der Vlies) en Kruithof, die voor 56-29 tekende na 30 minuten.
Het vierde kwart was niet het beste deel van de wedstrijd, opnieuw was er die terugval. Van Veen wisselde gewoon door; Richelle van de Keijl werd nu het aanspeelpunt en zij scoorde dan ook acht punten op rij voor de thuisploeg: 64-35. De wedstrijd zat redelijk op slot. De laatste minuten waren niet spectaculair. Er werd veel gelopen, slordig gepasst en veel gemist. Celeritas profiteerde daar nog een beetje van en bracht de eindstand op 73-46.
Met dank aan door Bram van der Kooij (verslag) en Harry Kraak (foto’s).
Geplaatst: vrijdag 28 januari, 5:30 uur - Laatste wijziging: vrijdag 28 januari om 8:01 uur.
Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:
Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.
Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com