Home » Nieuws » Stadsnieuws » Strandzesdaagse: muziek, blaren en bagage Pietje

Strandzesdaagse: muziek, blaren en bagage Pietje

Den Helder – In het eerste artikel deze week over de Zesdaagse heb ik het gehad over één van onze redactieleden die ook deel uitmaakt van het wandelevenement: Stephan Wegman. Hij schrijft CD-recensies voor deze krant, liep vorig jaar voor het eerst mee en ging nu op herhaling. Het telefoonnummer genoteerd en dan maar horen hoe zijn ervaringen zijn, naast die van de mensen die ik ken uit de drank gerelateerde etablissementen!

Vanaf maandag probeer ik hem te bereiken, maar mijn contactman lijkt van de aardbodem verdwenen. Zou hij als muziekgek door een walkman zijn telefoon niet horen of zijn bij hem de blaren naar boven doorgeschoten en zitten de oren verstopt?

Als ik de moed bijna opgeef, komt er een telefoontje en een enthousiaste Stephan aan de lijn. De stemming is goed, ondanks dat hij op de eerste dag al een enorme blaar heeft opgelopen. Vanwege het zwembad in Duinrell de blaar even laten zitten om de volgende ochtend te laten doen, maar toen was de wachtende rij van de dag ervoor nog niet uitbehandeld. Zelf aan de gang met de blaar en niet helemaal succesvol, de blaar is nu nog groter geworden!

CD-release
Muziekrecensent Stephan werd in de bus naar Hoek van Holland ook nog met een CD-release geconfronteerd. Danny Jansen en Jan Helder namen vorige week onder de artiesten naam ‘Dan Helder’ een nieuw lied op met de toepasselijke titel ‘Op de strandzesdaagse’. Het komt er bij Stephan niet helemaal uit of het nummer bepaalde hitpotentie heeft, maar dat kan komen omdat het plaatje in de bus al grijs is gedraaid. “Ik vind het voor hier wel leuk, maar zal het thuis niet snel opzetten” aldus onze muziekliefhebber. Dat moet ik uiteraard niet in de krant zetten, drukt hij me op het hart, dus dit zijn de ongelezen regels in het artikel…

Syl Meijers, de thuisblijfster, heeft het plaatje ook gehoord, toen ze in het Jagershuis erbij was. Net als naderhand alle blarenverhalen en ze begrijpt helemaal wat er door de mensen heen gaat. Om ze een hart onder de riem te steken komt ze met de volgende tekst: ‘maar de volgende morgen dan heb je het zwaar, je hebt pijn in je kop en je benen doen raar, maar zo rond de middag dan trek je weer bij, dan is het einde in zicht en ben je weer blij…’ ! Tekst van de CD misschien? Zou zomaar kunnen!

Spierbundels
Over naar het serieuze werk, we gaan het nog even over de organisatie hebben. Dagelijks duizend wandelaars die hun tentjes en toiletspullen achterlaten en blij zijn als ze op de volgende pleisterplaats hun spulletjes weer aantreffen. De bagageploeg beschikt over enthousiaste spierbundels die elke dag zorg dragen voor de verplaatsing van al die vracht.

Pietje Hendriks is er al jaren bij, dus je zou zeggen dat er niets nieuws onder de zesdaagse zon is. Toch wel, want sinds mei is Piet getrouwd en doet hij in zijn nieuwe burgerlijke staat mee als sjouwer. En omdat die wittebroodsweken dus nog lang niet voorbij zijn, kwam zijn Patricia in Velsen al langs voor een overnachting en gaat ze in Callantsoog haar Piet weer opzoeken. Ware liefde dus, ook voor deze sjouwer van de zesdaagse!

Egmond
Inmiddels hebben de lopers donderdagavond Egmond bereikt en komt het eindpunt in zicht. Nog even met Bas Koning gebeld die het gisteren zo zwaar had. Woensdag door de Belgische Blarenspecialist van tape voorzien en dat leek eerst niet goed te gaan. ‘Het eerste stuk na Velsen leek ik wel een kreupele oude man, ik werd zelfs nog ingehaald door een oudere vrouw met een rollator’. Ook hier blijkt echter dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn, want een stuk of vijf witbiertjes brachten redding en Bas vol goede moed naar Egmond, waar hij rond half acht op de bestemming aankwam.

Vrijdag het traject naar Callantsoog inclusief de Hondsbossche Zeewering, gaan zij dat redden? Den Helder Actueel reist vrijdagmiddag met de kustbus naar Callantsoog om te kijken of iedereen er is en om de stemming te peilen.

Lees ook: Strandzesdaagse: jarig zijn en ‘de nachtwacht’.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Jo de Jong

Jo is opgegroeid in Den Helder en verzorgt sinds 2008 de filmrecensies voor Den Helder Actueel. Verder is zij incidenteel actief als verslaggever. Reizen is haar grootste passie, zie ook haar eigen website!

Website - Facebook - Hyves - Meer artikelen - E-mail


1 reactie op Strandzesdaagse: muziek, blaren en bagage Pietje

  1. Dennis

    30 juli 2011 at 14:52

    Zo, de strand 6 daagse zit erop! Het liedje heeft zeker een hoop lopers over de eindstreep getrokken :-) Is het ergens verkrijgbaar?

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com