Home » Nieuws » Stadsnieuws » Jezelf blootgeven tijdens verteltheater

Jezelf blootgeven tijdens verteltheater

Den Helder – De Texelse theaterdocent Anneke Berghuis was maandag te gast in de centrale bibliotheek aan het Bernhardplein. Ze verzorgde een introductie over verteltheater voor 50-plussers, georganiseerd door Triade, Stichting Welzijn Ouderen en de Kopgroep Bibliotheken.

“Ik ben heel blij dat er toch nog negen belangstellenden zijn gekomen,” zo vertelde Berhuis. “Vergeet niet dat het best wel eng is jezelf bloot te geven, veel mensen durven het niet en zo’n introductie is zeker niet laagdrempelig. Het leuke is dat je in zo’n uurtje toch mensen zo ver krijgt iets te vertellen wat puur van jezelf is.”

Berghuis heeft ervaring met het verteltheater opgedaan in verschillende dorpen op Texel en probeert het nu ook in Den Helder. “De mensen komen hier binnen en niemand kent elkaar, dat is best eng. Daarom begin ik zelf door mij voor te stellen en vervolgens een herinnering uit het verleden te vertellen. Dan is het ijs gebroken en het is verbazingwekkend wat dat met mensen doet”, aldus Berghuis.

“Deze vorm van theater is betrekkelijk nieuw. Wat het resultaat wordt, is afhankelijk van waar de deelnemers voor open staan. Een introvert persoon kan net zo boeiend overkomen als iemand die entrovert is, door gebruik te maken van stem en mimiek. Veel speelt zich af in de hoofden van het publiek.”

Het centrum voor kunsteducatie Triade wil in november van dit jaar starten met een cursus, waarbij de deelnemers wat dieper ingaan op de kunst van het verteltheater. Verder heeft Berghuis subsidie aangevraagd om het verteltheater onder de pet van wijkgericht werken ook in de Helderse wijken te brengen, te beginnen in Julianadorp. “Het voordeel is dat mensen dan in de eigen wijk terecht kunnen, vooral voor senioren is dat prettig. Dan kun je via het verteltheater bijvoorbeeld ook ingaan op hoe het leven was in de verschillende wijken. Wie kunnen dat immers beter vertellen dan degenen die daar zijn opgegroeid en wonen en werken?”

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Ronald van Rietschoten

Woonachtig in Den Helder sinds 1960 Verslaggever voor Den Helder Actueel sinds 2008

Website - Meer artikelen - E-mail


:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com