Home » Nieuws » Stadsnieuws » Opening met oranjebitter en haring

Opening met oranjebitter en haring

Den Helder – Koninginnedag is volgens de jarenlange traditie de dag waarop het watersportseizoen wordt geopend. Aan burgemeester Koen Schuiling de eer om de vlaggen te hijsen bij watersportvereniging HWN, ten teken dat het seizoen officieel geopend is.

Om negen uur ’s morgens verzamelden de leden van watersportvereniging Helder-Willemsoord-Nieuwediep zich in het clubgebouw bij de Kinsbergenbrug. Ruim dertig van de 167 leden woonden de opening van het watersportseizoen bij. “Al sinds de oprichting van de vereniging in 1929 openen we het seizoen op Koninginnedag. We zijn een van de oudste verenigingen in Nederland”, laat secretaris Gerard de Bree weten. Volgens dezelfde traditie is de burgemeester van Den Helder beschermheer van de vereniging. “We hebben het alle burgemeesters met enige drang gevraagd om die traditie niet te doorbreken”, vult penningmeester Jimmy Lengkeek aan.

Het openen van het seizoen gaat met het nodige protocol gepaard. Voorzitter Ate van der Meer heet de aanwezigen welkom. “We zien al een paar dagen mensen ijverig aan de gang met het poetsen van de boten. Het verenigingsgebouw heeft vorig jaar een nieuw balkon gekregen en is dit jaar aan de buitenkant opgeknapt, wat bij ons wordt gedaan door vrijwilligers. We hopen op een mooi vaarseizoen, wat vast gaat lukken, want Den Helder heeft veel diep water waar een zeiler nog echte slagen kan maken. Ik wil de burgemeester verzoeken de vlag te hijsen, zodat we vanaf morgen allemaal weer het water op kunnen.”

Na deze woorden begaf het gezelschap zich naar het balkon, waar Schuiling zowel de Nederlandse vlag als de verenigingsvlag hees. Met het oranjebittertje in de hand bracht Schuiling een toost uit. “Ik feliciteer u allen met de verjaardag van onze Koningin en stel voor dat we een driewerf hoera laten horen.” Nadat de aanwezigen hier spontaan gehoor aan gaven, werd het glas geheven en haring genuttigd. Hiermee was het seizoen officieel geopend.

Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Tip dit artikel! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Plaats dit bericht op Twitter Geef dit als tip aan je Hyves-vrienden Voeg toe aan je Facebook-profiel Deel met je LinkedIn-contacten Print deze pagina of genereer een PDF-bestand Print deze pagina of genereer een PDF-bestand

Geschreven door: Saskia van Kuik

Sinds 1988 woonachtig in Julianadorp/Den Helder Sinds 2008 als journaliste betrokken bij Den Helder Actueel

Website - Meer artikelen - E-mail


2 reacties op Opening met oranjebitter en haring

  1. Wybe van der Wal

    1 mei 2010 at 04:59

    “….de verjaardag van de koningin ……”?????
    zou Schuiling niet weten dat 30.04 de verjaardag van Juliana was (en van de heer van Vollenhoven natuurlijk)

  2. Johanna

    1 mei 2010 at 08:49

    Volgens mij mist iemand 30 jaar viering van de verjaardag van de koningin.

:-[ (B) (^) (P) (@) (O) (D) :-S ;-( (C) (&) :-$ (E) (~) (K) (I) (L) (8) :-O (T) (G) (F) :-( (H) :-) (*) :-D (N) (Y) :-P (U) (W) ;-)

Lees onderstaande alvorens te reageren!

Gelieve rekening te houden met de volgende richtlijnen:

  • Gebruik aub uw eigen naam of een vaste nickname en een geldig e-mailadres
  • Reageer alleen op de inhoud van het bericht
  • Spam en reclame (ook om andere sites te promoten) is niet toegestaan
  • Het knippen en (als reactie) plakken van berichten uit andere media is niet toegestaan!
  • Schelden, opzettelijk beledigen, racisme, laster, et cetera is niet toegestaan.

Lees de volledige voorwaarden voor het reageren op
http://www.denhelderactueel.nl/info/reageren/
Reacties die niet voldoen aan deze voorwaarden, kunnen worden gewist door de redactie. Personen die zich herhaaldelijk niet aan de regels houden, kunnen worden uitgesloten van de mogelijkheid tot reageren.

Een eigen afbeelding bij uw reactie? Kijk voor informatie op http://nl.gravatar.com